Доступні ліки

Про стан виконання Урядової програми

«Доступні ліки» в Генічеському районі

у 2018 році

На 2018 рік на виконання Урядової програми «Доступні ліки» було субвенцією бюджету було виділено 1 405,8 тис.грн. Ця сума була розподілена помісячно – 117 150 грн.

Станом на 12.11.2018 року отоварено – 22081 рецепти.

Із виділених коштів субвенції бюджету використано 1 189 060,95 грн., залишок коштів у листопаді склав 99 589,05 грн.

Зобов’язання за договорами виконані та КЗ «Генічеський ЦПМСД» виключений із закладів охорони здоров’я, які приймають участь у програмі «Доступні ліки» в плані укладання договорів з аптеками та ведення розрахунків.

У відповідності до вимог Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів від 23 січня 2015 р. №11 «Деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017р. №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» розпорядником коштів стосовно відшкодування вартості лікарських засобів згідно програми «Доступні ліки» з 15 листопада 2018 року стала Генічеська районна державна адміністрація.

За інформацією КНП «Генічеський ЦПМСД»


Урядова програма «Доступні ліки» працює вже 6 місяців. Вона допомогла багатьом мешканцям Генічеського району почати лікуватися системно та дійсно ефективними препаратами безкоштовно чи з невеликою доплатою. Так, станом на 09 жовтня 2017 року отоварено в аптеках 17518 рецептів.

Нагадуємо перелік аптек, які працюють за Урядовою програмою «Доступні ліки»

КЗ «Центральна районна аптека»

ФОП «Дурсунов К»

ФОП «Чопурян» (с. Новогригорівка)

ФОП «Зіадінов І.Д» (СМТ Н.Олексіївка

ФОП «Дурсунова Е»

 

Адміністрація КЗ «Генічеський ЦПМСД» постійно отримує позитивні відгуки та поради щодо удосконалення роботи програми. Наступного року МОЗ планує її розширити ще на три різновиди захворювань.

Головний лікар Л.О.Торубар

 


 

Урядова програма «Доступні ліки»: запитання та відповіді

    В Генічеському районі розпочалася  державна програма «Доступні ліки», яка покликана забезпечити ліками пацієнтів з хронічними захворюваннями – серцево-судинними, бронхіальною астмою, цукровим діабетом 2 типу.

У більшості розвинених країн існує практика державної регуляції цін на лікарські засоби. Це дозволяє уникнути необґрунтованого завищення цін на ліки.

В Україні відшкодування вартості ліків визначатиметься Національним переліком основних лікарських засобів у 2017 році. Ліки, які перелічені нижче відпускаються у аптеці згідно державної програми регулювання цін на лікарські засоби, які закуповуються та/або відшкодовуються за БЮДЖЕТНІ кошти

Як це діятиме на практиці?

 1. Пацієнт їде до сімейного лікаря.
 2. Сімейний лікар прописує рецепт,форму та дозу.
 3. Пацієнт з рецептом прямує до визначеної аптеки.
 4. Якщо ціна лікарського засобу в аптеці не перевищує мінімальну ціну в Україні та не перевищує встановлену МОЗ референтну ціну, пацієнт отримує лікарський засіб безоплатно (повна реімбурсація).
 5. Якщо ціна лікарського засобу в аптеці перевищує мінімальну ціну в Україні, однак є нижчою чим медіанна ціна, пацієнт отримує відшкодування коштів, витрачених на придбання лікарського засобу в розмірі мінімальної ціни лікарського засобу в Україні (часткова реімбурсація).
 6. Якщо ціна лікарського засобу в аптеці перевищує медіанну ціну, пацієнт не отримує жодного відшкодування придбання лікарського засобу (без реімбурсації).

У кожному аптечному закладі, що бере участь у програмі реімбурсації, обов’язково має бути наявний найдешевший генерик (найдешевший препарат) та перелік цін відшкодування.

Які категорії захворювань входять до програми реімбурсації? Чому?

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) покриває серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надано лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або ефективно лікуються на амбулаторному етапі.

ПЕРЕЛІК ЛІКІВ:

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

 1. Аміодарон (Amiodarone)
 2. Амлодипін (Amlodipine)
 3. Атенолол (Atenolol)
 4. Верапаміл (Verapamil)
 5. Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)
 6. Спіронолактон (Spironolactone)
 7. Фуросемід (Furosemide)
 8. Дигоксин (Digoxin)
 9. Еналаприл (Enalapril)
 10. Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)
 11. Карведілол (Carvedilol)
 12. Клопідогрель (Clopidogrel)
 13. Метопролол (Metoprolol)
 14. Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)
 15. Симвастатин (Simvastatin)
 16. Бісопролол (Bisoprolol)

БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

 1. Беклометазон (Beclometasone)
 2. Будесонід (Budesonide)
 3. Сальбутамол (Salbutamol)

ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

 1. Метформін (Metformin)
 2. Гліклазид (Gliclazide)

 

 

   Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.