Архівний сектор

719-2

Шановні читачі, Ви знаходитесь на сторінці архівного сектору офіційного Веб- сайту Генічеської районної державної адімінстрації

Документи Національного архівного фонду є культурними цінностями, що постійно зберігаються на території України. Його формування відбувається з архівних документів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм.

Багаті за змістом документи про розвиток народного господарства та роботу найбільших підприємств Генічеського району, в т.ч. рибоконсервного, арматурного заводу, прядильно – ткацької фабрики, Новоолексіївського лісового розсаднику, риболовецького колгоспу «Ревхвиля», Азово – Сиваського заповідника. Сільське господарство представлене документами, що характеризують Генічеський район як край землеробства (зернові культури, овочівництво, виноградарство) та тваринництва (вівчарство, свинарство).

Колекції документів особового походження містять архіви відомих людей в районі, таких як Легунов Г.А. – кавалер трьох орденів Леніна, Герой Соціалістичної праці СРСР, члена Президії Верховної Ради УРСР, очолював правління колгоспу «Грузія», Прихненко О. В. – член «Міжрегіональної спілки письменників», «Національної спілки фотохудожників України, «Колекція фотодокументів Ветеранів Великої Вітчизняної війни», «Колекція документів про Голодомор1932 -1933 років в Україні – спогади очевидців».

Нині у архівосховищі відділу зберігається 101 фонд загальним обсягом понад 17936 справ на паперовій основі, 342 одиниця зберігання фотодокументів (в т .ч колекція фотодокументів Ветеранів Великої Вітчизняної війни), відеодокументи, які висвітлюють цікаві матеріали про Арабатську Стрілку, острів Бірючий, культурно – масові заходи (музичні та театральні фестивалі району, політичне життя району) та спогади очевидців Голодомору 1932 -1933 років в Україні.

Форми використання документів Національного архівного фонду різноманітні: виконання запитів тематичних та соціально – правового характеру, проведення виставок архівних документів. У читальному залі до послуг користувачів весь спектр науково – довідкового апарату архіву: бібліотека, картотеки.

Кожна людина, коли має можливість відвідати архів і доторкнутися до архівних матеріалів, зазнає незвичне відчуття чогось невідомого, особливого інтересу до інформації, яка міститься в цих документах. Перегортаючи архівні матеріали, людина можна сказати бачить живі сторінки далекої і близької історії свого краю, своєї Батьківщини.

Не має сумніву, що архівісти не пошкодують сил для створення умов вічного зберігання документальних матеріалів і їх використання на благо народу.

З повагою
Завідувач архівного сектору Л.М.Онопрійчук