Україна Speaking

Go Global проводить дитячі пришкільні табори з поглибленим вивченням англійської мови «GoCamp»

Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5 затвержено Стратегію сталого розвитку «Україна-2020», з огляду на проголошений Главою держави курс на популяризацію вивчення іноземних мов, запропонований ініціативою Go Global, а також з метою інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору влітку 2017 року за участю 1000 іноземних волонтерів-викладачів та 100 000 дітей з усіх регіонів України віком від 10 до 15 років заплановано проведення дитячих пришкільних таборів з поглибленим вивченням англійської мови «GoCamp».

http://goglobal.com.ua/novini/gocamp-start-najbilshogo-volonterskogo-proektu-v-ukrajini


 

Англійська як друга робоча мова

На виконання Указу Президента України від 16 листопада 2015 року “Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні”,” Плану заходів з проведення в Херсонській області у 2016 році Року англійської мови, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 16 грудня 2015 року №756, враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування та з метою сприяння її вивченню для розширення доступу до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей Херсонським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації заплановано протягом 2016 року провести підвищення кваліфікації державних службовців органів виконавчої влади за програмою 3-х місячного постійно діючого семінару мовного курсу “Ділова англійська мова”.


 

Англійську мову в школах Херсонщини викладатимуть вчителі, підготовлені за програмою Британської Ради

Сьогодні стартує Програма «Вчителі англійської мови – агенти змін», розроблена спільними зусиллями Британської Ради та громадської ініціативи GoGlobal у рамках національної кампанії «Україна Speaking».

Так,  21 лютого, у  в актовій залі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської міської ради, відбулася прес-конференція та офіційна частина тренінгу в рамках національного проекту.

Привітала учасників заходу і перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова.

«Сьогодні наша область, одна із семи областей України, бере участь у пілотному національному проекті. Програма «Вчителі англійської мови – агенти змін» зможе підвищити кваліфікацію вчителів задля ефективнішого рівня викладання іноземних мов. На вас покладена велика відповідальність. І вам бажаю, щоб все це ви опанували з легкістю», – наголосила Валентина Січова відкриваючи захід.

Під час прес-конференції було відзначено, що навчання вчителів відбуватиметься за каскадним принципом. У Херсонській області на конкурсній основі було відібрано 14 вчителів, які пройдуть підготовку за європейськими стандартами та стануть тренерами-наставниками для колег. Далі кожен із підготованих тренерів проведе навчання для щонайменше 20-ти вчителів англійської мови у своєму місті, районі, селі.

Таким чином до кінця 2016 року близько 4000 вчителів у школах України викладатимуть англійську за європейськими стандартами

Довідка. “Вчителі англійської мови – агенти змін” є спільним проектом ініціативи GoGlobal, Британської Ради в Україні та реалізується за Міністерства освіти і науки України і Фонду Петра Порошенка.

При цьому Британська Рада в Україні забезпечує кваліфікованих тренерів у кожній області України, які беруть участь у пілотному проекті. Міністерство освіти і науки та ініціатива GoGlobal надають координаційну та організаційну підтримку проекту. Фонд Петра Порошенка надасть фінансову підтримку тим вчителям, які стануть тренерами, після проходження тренінгу для тренерів у серпні 2016 року.

Нагадаємо, що 2016 рік  оголошено Роком англійської мови в Україні. Громадська ініціатива GoGlobal, що була підтримана Національною радою реформ, є координатором та промоутером ідеї підвищення рівня знання іноземних мов серед населення України.


 

Перші тренінги проекту “Вчителі англійської мови – агенти змін” завершено

Завершилась перша серія тренінгів у рамках проекту «Вчителі англійської мови – агенти змін». Про це повідомляється на єдиному порталі органів виконавчої влади “Урядовий портал”.

Починаючи з 21 лютого 2016 року, тренери Британської Ради в Україні працювали зі вчителями, яких було відібрано за результатами відкритого конкурсу в місті Києві, а також Львівській, Волинській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецький, Дніпропетровській та Херсонській областях. Загалом 138 вчителів отримали змогу ознайомитись із сучасними методиками викладання англійської мови та новими трендами у навчанні.

На тренінгах обговорювались питання створення мотивації для успішного навчання та викладання, розвиток навиків критичного мислення в учнів, організація проведення уроку, визначення мети та завдань як для учнів так і для викладачів, складання планів уроків.

Як розповіла учасник проекту, вчитель англійської мови зі Львова Світлана Матис, технології та методики, які запропонували координатори проекту, дійсно можуть бути успішно застосованими, якщо вчитель стратегічно змалює нову модель викладання і відмовиться від своєї авторитарної ролі. На уроці центром всесвіту є учень, його потреби, його завдання і його мета. Вчитель лише допомагає учневі, показує можливі напрямки і додає йому віри у себе.

Вчитель з міста Христинівка Чернівецької області Галина Данилевська зізналася, що вже застосувала нові підходи та методи навчання англійської мови на своїх уроках у 5-9 класах, і одразу побачила результат – піднесення, зацікавленість, активність учнів та щасливі дитячі обличчя.

До кінця навчального року вчителі, що пройшли курс навчання та повернулись до шкіл, будуть працювати за новими методиками – проводити відкриті уроки та тренінги для своїх колег. Тренери Британської Ради будуть відвідувати навчальні заклади, в яких працюють «агенти змін», допомагати та спостерігати за їх роботою.

Вчителів, що покажуть найкращі результати буде запрошено на другу тренінгову сесію, яка відбудеться у серпні. Метою її буде поглиблення і вдосконалення отриманих знань, після чого «агенти змін» отримають статус повноцінних самостійних тренерів.

Нагадаємо, що на Херсонщині програма «Вчителі англійської мови – агенти змін», розроблена спільними зусиллями Британської Ради та громадської ініціативи GoGlobal у рамках національної кампанії «Україна Speaking» стартувала 21 лютого 2016 року.