Пенсійний фонд

Важливо: страховий стаж фізичних осіб – підприємців

Зазвичай, словосполучення «Пенсійний фонд» більшість асоціює з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, головне управління Пенсійного фонду України в області виконує важливу соціальну функцію – забезпечує своєчасну виплату пенсій та допомог більше ніж 293 тис. громадянам Херсонщини.

Проте сфера діяльності Пенсійного фонду набагато різноманітніша. Одним із важливих обов’язків є ведення реєстру застрахованих осіб, який формується на підставі звітності поданої страхувальниками (роботодавцями) до органів державної фіскальної служби.

Однією з великих категорій страхувальників є фізичні особи – підприємці. В противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу.

Нагадаємо, що страховий стаж особи – це період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

Таким чином, для зарахування періоду діяльності особи, як фізичної особи – підприємця, повинні бути виконані певні умови. А саме: сплатити єдиний внесок (не менше мінімального страхового внеску), подати річну звітність та переконатись, що відомості зі звіту завантажено до реєстру застрахованих осіб.

Підприємцям слід пам’ятати, що звіт із помилками не вважається поданим та інформація з нього не може потрапити до реєстру застрахованих осіб.

Хочемо привести деякі аналітичні дані. На сьогодні по Херсонській області рахується 1,2 тис. річних звітів за 2017 рік, в яких виявлено помилки. Саме тому відомості щодо періоду діяльності за минулий рік у цих підприємців відсутні у реєстрі застрахованих осіб та не будуть зараховані до страхового стажу і приймати участь при призначенні пенсії у майбутньому.

Для відновлення страхового стажу підприємцю необхідно виправити помилки у звітності та повторно подати річний звіт за 2017 рік до органів державної фіскальної служби.

Слід зауважити, що Пенсійний фонд надає можливість кожному громадянину, включаючи й приватних підприємців, безкоштовно контролювати зарахування періодів діяльності до страхового стажу. Для цього необхідно зареєструватись, як користувач веб-порталу Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua), та зайти до свого особистого кабінету.


Працевлаштування та пенсія. Що їх пов’язує?

На особистих прийомах в сервісних центрах головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, у письмових звертаннях до Пенсійного фонду України пенсіонери часто запитують: «Чому моя пенсія в цьому місяці менша, ніж раніше? До чого тут моє працевлаштування! Які підстави на утримання з моєї пенсії?».

Так, загалом розмір пенсії відповідно до законодавства не залежить від розміру отриманої заробітної плати, але низка доплат, надбавок, підвищень, а також перерахунки пенсії залежать від факту працевлаштування. Тому пенсія працюючого пенсіонера або того, який займається підприємницькою діяльністю буде іншою. Наприклад, в разі працевлаштування пенсіонера перерахунок від нового прожиткового мінімуму для обчислення пенсії не передбачений. Оскільки зазначений перерахунок проводиться автоматичним шляхом за даними електронного особового рахунку, в якому відсутня інформація щодо працевлаштування особи виникає переплата пенсійних коштів. Виплата надбавки непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років також підлягає поверненню в разі працевлаштування. Буває й так, що після працевлаштування пенсіонера виплата пенсії йому взагалі має припинитися. Приміром, так відбувається при працевлаштуванні до досягнення пенсійного віку жінок, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію після досягнення 55-річного віку зі зменшенням її розміру. До того ж припиняється виплата і одержувачу пенсії за вислугу років, якщо він починає працювати за тією ж спеціальністю, яка дає право на призначення такої пенсії.

При призначенні пенсії (проведенні перерахунку), людині під особистий підпис повідомляють про її обов’язок у разі працевлаштування надати дані про це до органів Пенсійного фонду. Таке саме попередження міститься і в пенсійному посвідченні. Якщо людина не повідомить про такі зміни, в будь-якому випадку, Фонду стане про них відомо, тому що регулярно проводиться звірка даних з державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних та фізичних осіб-підприємців і виявляється факт працевлаштування, тоді і обчислюється сума надміру виплачених пенсійних коштів.

Отже, якщо після працевлаштування пенсіонер не повідомив про це орган Пенсійного фонду за місцем проживання і внаслідок цього утворилась переплата пенсійних сум, орган Пенсійного фонду на підставі ст.50 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” має право прийняти рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20 відсотків пенсії (щомісячно). Відповідно до цієї ж статті суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно.

У зв’язку з цим звертаємося до усіх пенсіонерів! Для попередження переплат пенсій у зв’язку з працевлаштуванням обов’язково своєчасно повідомляйте про це управління Пенсійного фонду за місцем проживання. Адже, легше попередити безпідставне


ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ !

З 01 січня 2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, складає 25 років і надалі він буде збільшуватиметься. Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році – це 26 років, у 2020 році – 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років. Для зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям, у тому числі «спрощенцям», необхідно своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок та подавати річну звітність до органів фіскальної служби.Дані звітності про дохід підприємця та сплату єдиного внеску завантажуються до системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду та в подальшому використовуються для призначення пенсії, допомоги в центрі зайнятості та інших соціальних виплат. Згідно діючого законодавства фізичні особи – підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому ніж 22% від мінімальної зарплати, яка на сьогодні складає 3723 грн, відповідно мінімальний страховий внесок – 819 грн. 06 коп на місяць. Максимальна величина доходу, яка підлягає оподаткуванню, складає 55 845 грн, відповідно сума нарахованого єдиного внеску – 12 285,90 грн.Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, з 1 січня 2018 року зобов’язані сплачувати єдиний внесок щоквартально в розмірі 22% від суми отриманого доходу, але не менше ніж мінімальний страховий внесок за кожен місяць, навіть у разі відсутності доходу.  Термін сплати єдиного внеску, нарахованого за звітний квартал, – до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. У разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, виникає недоїмка, на яку нараховуються фінансові санкції. Наявність недоїмки зі сплати страхових або єдиного внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і приватний підприємець ризикує залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Тому закликаємо усіх приватних підприємців: розрахуйтеся з боргами по страхових та єдиному внесках! Це забезпечить вам право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог.

 Головне управління Пенсійного


Відповіді на запитання, які найчастіше надходили під час анонсованих “гарячих” телефонних ліній керівництва головного управління Фонду в області в квітні поточного року

 1. 1. Я працюючий пенсіонер, хочу звільнитися. Чи необхідно звертатися до органів Фонду із заявою? Чи вплине це на розмір пенсії?

            Так, Вам необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії з відповідною заявою. Це визначено пунктом 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон). Нагадаю, що документами, які підтверджують, що особа не працює є, насамперед, трудова книжка із записом про звільнення та/або копія цивільно-правового договору.

У випадках коли пенсіонер звільняється з роботи, розмір пенсії перераховується, а саме – обчислюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на день звільнення. По-перше – підвищується розмір мінімальної пенсії, по-друге – переглядається доплата за понаднормовий стаж роботи.

 1. Отримую пенсію як державний службовець. Чула, що з 01 жовтня 2017 року відбулись якісь зміни, що стосувались цієї категорії, але на теперішній час розмір моєї пенсії не збільшився. Я маю право на жовтневий перерахунок?

Зміни про, які Ви говорите, це пункт 4-7 Прикінцевих положень Закону. Він набрав чинності з 01 жовтня минулого року та передбачає, що особам, пенсії яким призначені відповідно до спеціальних законів України та розмір яких з урахуванням осучаснення пенсій, розрахований за нормами загального Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом, за матеріалами пенсійних справ.

Тобто, лише у випадку якщо за матеріалами пенсійних справ розмір пенсії з 01.10.2017 на загальних підставах більший за розмір спеціальної пенсії, органами Пенсійного фонду проводиться відповідне переведення з одного виду пенсій на інший.

Разом з цим, у випадках коли пенсіонер після виходу на спеціальну пенсію продовжував працювати, доцільним буде звернутися до спеціалістів Фонду з заявою щодо зарахування цього стажу.

Крім того, важливим є те, що особи, пенсію яким переведено на пенсію на загальних умовах, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на спеціальну пенсію із встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення (з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла така заява).

 1. Отримую пенсію за віком, але розмір невеликий – 1700 грн. Нещодавно помер чоловік. Чи маю право перейти на його пенсію? Мій розмір пенсії збільшиться, якщо він отримував 2400 грн?

Відповідно до статті 36 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні. Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування.

Відповідно до статті 37 Закону пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника.

Звертаємо увагу, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором (стаття 10 Закону).

Тобто зрозуміло, що у Вашому випадку здійснювати переведення на пенсію по втраті годувальника недоцільно, оскільки 50% пенсії годувальника менше за той розмір, що Ви отримуєте.

 1. Чи проводились перерахунки пенсій по втраті годувальника за загиблих годувальників з числа військовослужбовців?

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 встановлено порядок та механізм масового перерахунку пенсій відповідної категорії осіб. Зокрема, військовослужбовцям та деяким іншим особам (окрім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) перерахунок здійснюється із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 – окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно починаючи з 01 січня 2018 року у таких розмірах:

Перерахунок пенсії проводиться на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення. Відповідно до п. 4 Постанови №103 у разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Щодо перерахунку по втраті годувальника, то важливо зазначити наступне. Відповідно до пункту «а» статті 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон), членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби та ін., незалежно від того, чи перебували вони на утриманні загиблого (померлого) годувальника, нараховується пенсія в розмірі 70 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 % грошового забезпечення загиблого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї.

Разом з цим, стаття 37 Закону визначає, що пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 1. В мене великий стаж (50 років), але все життя була маленька заробітна плата. Вірно, що розмір пенсії трохи більший за прожитковий мінімум?

Розмір пенсії кожного громадянина залежить в першу чергу від двох показників: індивідуального коефіцієнту стажу, індивідуального коефіцієнту заробітної плати. Зрозуміло, що якщо один з показників невеликий, то розмір пенсії відповідно також.

 1. Розмір моєї пенсії збільшився з квітня цього року. Що це за підвищення?

З 1 квітня вперше за весь період існування Пенсійного фонду були проведені перерахунки, з урахуванням напрацьованого стажу, автоматично без додаткового звернення громадян. Під час перерахунку до страхового стажу зараховано періоди з 01.01.2004 року (але не раніше місяця, по який вже враховано страховий стаж) і по 28.02.2018 року. Важливо нагадати, що страховий стаж – це період, за який наявна сплата внесків. Тому до страхового стажу зараховується лише період коли людина офіційно працювала.

Перерахунок було проведено тим, кому пенсія призначена на умовах або порядку визначених загальним законом. А це: пенсії за віком, по інвалідності, пільгові пенсії, по вислузі років (тим, хто досяг пенсійного віку).

 1. Чим корисний веб-портал Пенсійного фонду для осіб, які не досягли пенсійного віку?

Зареєструвавшись на веб-порталі, застрахована особа має змогу щомісяця контролювати чи сплачує роботодавець внески та яку заробітну плату нараховує.

Таким чином, Ви маєте можливість завчасно подбати про свої соціальні гарантії та майбутню пенсію. І у разі виявлення помилок одразу розпочати вирішувати питання щодо їх виправлення.

Корисною є також можливість подання запитів для підготовки в паперовій формі довідок, інших документів, які заявник зможе отримати під час особистого звернення до органів Пенсійного фонду. У разі потреби можна сформувати запит та отримати електронні документи, які будуть підписані електронним цифровим підписом.

 1. Які можливості надає Веб-портал пенсіонерам?

Завдяки даному сервісу пенсіонери можуть легко отримати інформацію щодо умов, порядку призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії. Продивитись дані з власної пенсійної справи, а саме вид і сума призначеної пенсії з урахуванням усіх надбавок, підвищень та інших доплат. Також можна завчасно записатися на прийом до фахівців Пенсійного фонду.

Крім цього, реалізовано можливість подання заяви про призначення або перерахунок пенсії, заяви на зміну виду пенсії, внесення змін до пенсійної справи.

 1. Куди звернутися для реєстрації на веб-порталі?

Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена – громадянину необхідно особисто звернутись до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду, адреси яких є на нашому сайті.

При зверненні необхідно заповнити заяву. При цьому з собою треба мати документи, а саме: паспорт та код. Вам видадуть розписку про отримання заяви, в якій буде вказано Ваш код авторизації, необхідний для реєстрації на веб-порталі.

Після цього потрібно зайти на сторінку веб-порталу за адресою http://portal.pfu.gov.ua і обравши пункт меню «Реєстрація» заповнити реєстраційну форму, вибравши логін, пароль та адресу електронної скриньки. Далі на вказану вами електронну адресу прийде лист для підтвердження реєстрації.

 1. Чому на веб-порталі страховий стаж рахується тільки з січня 2004 року?

Це пов‘язано з тим, що визначення терміну «страховий стаж» з’явилось з введенням в дію Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058, а саме з січня 2004 року. Страховий стаж – це період, упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менш ніж мінімальний страховий внесок.

Слід зазначити, що періоди трудової діяльності до 01 січня 2004 року зараховуються до страхового стажу відповідно до здійснених записів в трудовій книжці та додаткових документів, які підтверджують періоди навчання, проходження військової служби та догляду за дитиною тощо.

 1. Я військовослужбовець, отримую грошове забезпечення. Переглядаючи свої персональні дані на веб-порталі, бачу, що інформація про заробітну плату наявна тільки з червня 2016 року, хоча я працював і до цього періоду, чому?

За період до червня 2016 року інформація щодо нарахованого Вам грошового забезпечення відсутня, оскільки діючий на той час Порядок подання звітності не передбачали подання силовими структурами звітів на суми грошового забезпечення в розрізі застрахованих осіб.

Можливість подання персоніфікованих відомостей за осіб, які отримують грошове забезпечення, з’явилась з 1 червня 2016 року відповідно до внесених змін у Порядок формування та подання страхувальниками звіту, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 №441.

 1. Чи дотримуються вимоги щодо захисту персональних даних особи Пенсійним фондом України?

Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. Код реєстрації надається користувачу особисто при наявності паспорта та ідентифікаційного коду. На іншу особу код доступу отримати неможливо. При реєстрації на веб-порталі особа самостійно обирає логін та пароль і має доступ тільки до своїх персональних даних. Спеціалісти Пенсійного фонду доступу до особистого кабінету користувача не мають.


Розпочато виплату пенсій за листопад

Генічеське об’єднане управління Пенсійного фонду України  інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за листопад 2017 року.

Начальник управління                                                         О.Л.Ніколаєнко


 До уваги нотаріусів – зміни в законодавстві!

 11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 № 2148-III «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким внесено зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про нотаріат» щодо удосконалення порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Запроваджується щоквартальне подання нотаріусами до органів Пенсійного фонду України звітності про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України.

Встановлено, що звіти подаються нотаріусами до органу Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна платниками здійснюється також за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

На обґрунтовану письмову вимогу органів Пенсійного фонду України нотаріуси протягом 10 робочих днів надаватимуть довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для перевірки дотримання законодавства з питань сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Крім того, на запити Пенсійного фонду України та його територіальних органів надаватиметься інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Зазначені зміни набирають чинності з 11 жовтня 2017 року.

На сьогодні Пенсійним фондом України опрацьовуються зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 09.11.1998 № 1740, щодо форми та порядку подання нотаріусами звітності про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна.

 Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна залишився без змін та складає 1% вартості нерухомого майна.

 

За інформацією Генічеського ОУПФУ


Головне управління

Пенсійного фонду України

в Херсонській області

розяснює:

 

ПЕРЕРАХУНОК  ПЕНСІЙ з  01.10.2017

та  інші новації в пенсійному  законодавстві

 

11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»  (далі – Закон 2148), яким внесено зміни до 29 законодавчих актів України.

Органами Пенсійного фонду України в Херсонській області перераховано пенсії 263,00 тис пенсіонерів області (93% від загальної кількості). Збільшення розміру пенсії  у кожного пенсіонера індивідуальне, оскільки визначається з урахуванням коефіцієнтів заробітку та страхового стажу.

Доплату по проведеному перерахунку, якщо сума підвищення більша за  140 грн, пенсіонери отримали додатковими списками у жовтні поточного року. Пенсіонери, пенсія у яких збільшилась на суму до 140 грн, отримають відповідну доплату за жовтень у листопаді 2017 року разом із новим розміром пенсії.

Закон 2148 передбачає  перерахунок раніше призначених пенсій (осучаснення пенсій) з  01 жовтня 2017 року з використанням:

– середньої заробітної плати за останні три роки (2014 – 2016) у розмірі  3764,40 грн. (останнє осучаснення пенсій проводилось у 2012 році із застосуванням середньої заробітної плати за 2007 рік у розмірі 1197,91 грн);

– величини оцінки одного року страхового стажу  для обчислення пенсій у розмірі  1%;

– показника прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, станом на 01 грудня 2017 року (1373,00 грн), збільшеного на 79 грн, тобто 1452,00 грн (до 1 жовтня 2017 року зазначений прожитковий мінімум складав 1312,00 грн).

Пенсії за віком у мінімальному розмірі (для пенсій, призначених до 01.10.2011,  – при стажі 20 років у жінок і 25 років у чоловіків та для призначених після 01.10.2011 – при стажі 30 років у жінок і 35 років у чоловіків) та  осіб з інвалідністю встановлюється на рівні показника прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 01.12.2017, збільшеного на 79 грн (1452 грн) (замість такого показника до 01.10.2017 -1312 грн).

Для осіб, які мають неповний страховий стаж гарантовано пенсійну виплату  на рівні 1373,00 грн.

З 01 жовтня 2017 скасовується особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, тобто скасовується 15% зменшення пенсійної виплати. Але залишається норма, за якою працюючим пенсіонерам перерахунок зі зміною прожиткового мінімуму  проводиться після звільнення з роботи.  Є певні відмінності в розмірах поновлених пенсій в осіб, які залишаються працювати на посадах і пенсії яким призначено на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про науково-технічну діяльність» в залежності від дати виходу на пенсію (до 01.10.2011 або після цієї дати). Виплата пенсій військовим пенсіонерам, які працюють на спецпосадах здійснюється без урахування отримуваного доходу.

Пенсії, призначені за «спеціальними законами» без звернень переводяться на пенсії, обчислені на загальних умовах у разі, якщо розмір трудової пенсії є вищим. Неврахований напрацьований  страховий стаж після призначення (перерахунку) пенсії буде враховуватись за заявою з усіма необхідними документами.

Пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва будуть перераховані в індивідуальному порядку за Законом  1058 (за наявності необхідних умов щодо страхового стажу, документів про заробітну плату тощо в матеріалах пенсійних справ та за додатково наданими документами).

Відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, які скористались правом виходу на пенсію після 55 років, після досягнення віку, який перевищує пенсійний вік на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.

Розмір такої дострокової пенсії не може бути меншим ніж  1452,00 гривні.

 

Інформація для осіб передпенсійного віку:

Підвищення пенсійного віку не відбувається, але запроваджується так званий гнучкий «коридор» пенсійного віку (60 – 63 – 65 років) для призначення пенсії за віком:

за наявності стажу на 01 січня 2018 року 25 років – призначати пенсію в 60 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років у  2028 році;

за наявності стажу на 01 січня 2018 року від 15 до 25 років – призначати пенсію у 63 роки. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на  12 місяців до досягнення діапазону від   25 до 35 років у 2028 році;

за наявності стажу на 01 січня 2019 року від 15 до 16 років – призначати пенсію у 65 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення діапазону від 15 до 25 років у 2028 році.

До кінця 2017 року необхідний мінімальний страховий стаж залишається 15 років, вартість оцінки 1 року страхового стажу 1,35%.

(Додатково, жінки віком до 31.12.61 року виходитимуть на пенсію за раніше встановленою  схемою за наявності необхідного страхового стажу на  дату виходу на  пенсію).

На перехідний період з 01.01.2018 по 31.12.2020 особам, які досягли встановленого Законом пенсійного віку та мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату призначатиметься тимчасова державна допомога  в органах соціального захисту (до набуття права на пенсію за віком в органах Пенсійного фонду).

Особам, які не матимуть права на пенсію за відсутності 15 років страхового стажу призначатимуть державну соціальну допомогу при досягненні 65 років в органах соціального захисту населення.

З 01.01.2018 року запроваджуються зміни щодо розміру мінімального страхового внеску при  одноразовій сплаті за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Тобто, сплачуючи внески своєчасно Ви заощадите свої кошти.

Довідково (до 01.01.2018 року при  одноразовій сплаті за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню мінімальний страховий внесок складає 704,00 грн (без збільшення вдвічі).

З 01.01.2018 року для визначення права на пенсію за віком до страхового стажу зараховується:

1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності (до цього часу – за  умови підтвердження  сплати страхових внесків);

з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);

3) перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 01.01.2004  по 01.01.2018 року.

Страховий стаж, як і раніше визначається за нормами статті 24 Закону України “ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (за умови сплати страхових внесків).

Також законом  2148 унормовано  порядок врахування  до страхового стажу періодів військової служби.

У разі, якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб  відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків. А для розрахунку заробітку береться довідка про розмір грошового забезпечення.

Додатково, Кабінету Міністрів України надано доручення визначити порядок подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року стосовно військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських (оскільки Закон 1058 передбачає зарахування страхового стажу з 01.01.2004 року за даними персоніфікованого обліку).

З 01.01.2018 року змінюється максимальна величина бази нарахування єдиного внеску та встановлюється на рівні 15 розмірів мінімальної заробітної плати (до 01.01.2018 року – 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

У 2018 році пенсії призначатимуться із застосуванням середньої заробітної плати по Україні за 2016-2017 роки, при вартості одного року стажу 1%.

Нагадаємо формулу розрахунку пенсії:  П =Зп х Кс,

де П – розмір пенсії за віком, Зп  – заробітна плата, розрахована за нормами ст..40 Закону 1058; Кс – індивідуальний коефіцієнт страхового стажу відповідно ст.25 Закону 1058.

Мінімальний розмір пенсії за віком  з 01.01.2018 встановлюється:

– на рівні прожиткового мінімуму при стажі 30/35 років.

-для осіб після досягнення 65 років за умови наявності страхового стажу 30/35 років  на рівні 40% мінімальної заробітної плати.

– за наявності стажу меншої тривалості – виплачується пропорційно менший розмір пенсії.

-для шахтарів залишається норма: 80% зарплати для обчислення пенсії, але не менше 3-х розмірів прожиткового мінімуму.

Максимальний розмір пенсії до 01.01.2018 -10740 грн, після цієї дати  не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

Скасовується призначення пенсій за вислугу років (за винятком осіб, які мають необхідну вислугу років на дату набрання чинності законом 2148).

Збережено право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали п’ятеро дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років);  чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку), журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій.

Також право на пенсію на пільгових  умовах зберігається для працівників, зайнятих на роботах за Списками № 1 та № 2, трактористів-машиністів – чоловіків, зайнятих на підприємствах сільського господарства, трактористів – машиністів жінок, доярок, робітниць текстильного виробництва, водіїв міського пасажирського транспорту та великовагових автомобілів на шкідливих виробництвах.

Нове призначення спеціальних пенсій припиняється, пенсії призначаються на загальних підставах. Виключення для державних службовців, хто має загальний страховий стаж 30/35 років та спеціальний стаж  станом на 01.05.2016 (тобто на дату набрання чинності нового закону про  державну службу) .

Законом передбачається, що перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам  здійснюватиметься  з 01 квітня кожного року автоматично без звернення особи. Право особистого звернення за перерахунком також залишається.


Фінансування виплати пенсій за серпень завершено

Генічеське об’єднане управління Пенсійного фонду України  інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за серпень 2017 року.

За інформацією Генічеського ОПФУ


Зарахування  страхового стажу для призначення пенсії періоду догляду за інвалідом або престарілою особою

 

Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (чинний з 01.01.2004) передбачено, що страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до цього Закону підлягають, зокрема, один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють  догляд за інвалідом I групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80 – річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим законом (до 01.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

У разі, якщо до січня 2004 року непрацююча особа доглядала за інвалідом I групи  або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, час догляду зараховується до стажу незалежно від отримання  допомоги або компенсації. Зарахування цих періодів провадиться на підставі акта обстеження фактичних обставин здійснення догляду та документів, які засвідчують перебування на інвалідності (для інвалідів І групи та дітей-інвалідів) і вік (для престарілих і дітей-інвалідів).

Час догляду, починаючи з 01.01.2004, зараховується до страхового стажу виключно за умови отримання відповідної допомоги або компенсації в органах соціального захисту.

Періоди догляду за інвалідом або престарілим зараховуються до страхового стажу на вказаних вище умовах при призначенні пенсій на загальних підставах. Зарахування цих періодів до спеціального стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, чинним законодавством не передбачено.

 

За інформацією Генічеського ОУПФУ


Запитання-відповіді

 

1. Прошу пояснити мені, що буде з моєю пільговою пенсією після введення нової пенсійної реформи. Я маю пільгову пенсію медпрацівника за вислугою років. На сьогодні, виплата пенсії припинена, оскільки я продовжую працювати за спеціальністю. Чи буде збережена пенсія надалі або чи потрібно переходити на неї до введення цієї реформи?

Відповідно до статті 7 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію. У разі влаштування на роботу за посадою, яка дає право на пенсію за вислугу років, виплата пенсії припиняється на весь період роботи на цій посаді, у тому числі у випадках, коли робота на цих посадах має місце після досягнення пенсійного віку. Після звільнення з роботи виплата призначеної пенсії відновлюється.

Відповідно до статті 22 Конституції України, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

2. Роз‘ясніть, будь-ласка, порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до пункту 2.1 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2005 № 22-1, для призначення пенсії надаються:

 1. паспорт, документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 2. трудова книжка та документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637. За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку, надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування .

За період роботи до 01 січня 1991 року на Крайній Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього СРСР, а також на острові Шпіцберген надаються договори або інші документи, що підтверджують право працівника на пільги, передбачені для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі чи місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.

Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року – довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Період перебування на інвалідності у зв’язку із нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням підтверджується випискою з акта огляду медико-соціальної експертної комісії.

Період отримання допомоги по безробіттю підтверджується до 01 січня 2010 року на підставі записів у трудовій книжці, а починаючи з 01 січня 2010 року – довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку;

 1. для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року.

При призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надається посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об’єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями).

3. Як бути в такій ситуації: пенсіонер несвоєчасно повідомивпро працевлаштування, виникла переплата пенсійних коштів. Під час подання заяви з повідомленням про працевлаштування він дав згоду на утримання переплати одноразово. Пенсія 949,00грн, а нарахована переплата пенсії становить біля 495,00грн. Поясніть будь-ласка, як буде правомірно відраховуватися переплата: уся сума (у цьому разі 52%) одноразово чи, згідно зі статтею 50 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, щомісяця по 20% від пенсії?

Відповідно до статті 50 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Відрахування з пенсії провадяться в установленому законом порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов, виконання яких відповідно до закону провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Розмір відрахування з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати.

З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру: на утримання членів сім’ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку зі смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.

 

Враховуючи зазначене, якщо пенсіонер у разі працевлаштування на роботу несвоєчасно повідомив органи Пенсійного фонду, надміру виплачені пенсійні кошти відраховуються в розмірі 20 % пенсії на підставі розпорядження управління Фонду без згоди на це пенсіонера.

У даному випадку, якщо пенсіонер за власним бажанням надав письмову згоду на утримання 100% зайво виплачених пенсійних коштів, переплата пенсії в сумі 459,00 грн буде відшкодована одноразово повністю.

4. Під час навчання в медичному інституті періодично працював у нічні зміни. Чи зараховується до спеціального стажу, який дає право на пенсію за вислугу років, час навчанняв медінституті, час роботи ?

Відповідно до пункту “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (далі -Закон) право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 – не менше 25 років та після цієї дати, а саме:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року – не менше 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року – не менше 26 років;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року – не менше 26 років 6 місяців.

Водночас, збережено право на призначення пенсії по вислузі років незалежно від віку особам, які мали вислугу років відповідної тривалості станом на 01.04.2015 або на 01.01.2016 – працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, в яких є спеціальний стаж роботи на 01.04.2015 – 25 років або на 01.01.2016 – 25 років 6 місяців, мають право на призначення пенсії за вислугу років при зверненні в будь – який час незалежно від віку.

Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років (далі – Перелік), затверджений Кабінетом Міністрів України від 04.11.1993 №909.

Згідно зі ст. 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення” основним документом, що підтверджує трудовий стаж, є трудова книжка. У разі, якщо за записами трудової книжки має місце робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених вищезазначеним Переліком, цей стаж роботи зараховується до спеціального стажу.

Стосовно навчання.

Пунктом “д” статті 56 Закону передбачено, що до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації, в аспірантурі , докторантурі і клінічній ординатурі (до дня набрання чинності Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” – 01.01.2004 року).

Враховуючи зазначене, час навчання в медичному інституті до спеціального стажу не зараховується.

5. Маю 15 років загального стажу, з яких 13 років працювала на Крайній Півночі. Чи матиму право на достроковий вихід на пенсію за віком?

Відповідно до положень Тимчасової Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про гарантії прав громадян, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі в галузі пенсійного забезпечення від 15.01.1993, особи, які пропрацювали не менше 15 календарних років у районах Крайньої Півночі або не менше 20 календарних років у місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їх постійного проживання на території обох держав мають право на пенсію по старості (за віком):

чоловіки – по досягненні 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років,

жінки – по досягненні 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років.

Отже, право на достроковий вихід на пенсію у Вас відсутнє.

6. Скажіть, будь ласка, чи має право інвалід ІІ групи від загального захворювання на встановлення доплати до пенсії за нагороди померлого батька?

Відповідно до статті 6 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” у разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги відповідно до статті 1 цього Закону, непрацездатні члени сім’ї померлого, зазначені в статті 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, у тому числі діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, мають право на встановлення надбавки до пенсії у таких розмірах: за наявності одного непрацездатного члена сім’ї – 70 відсотків, двох і більше – 90 відсотків надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

7. Скажіть, будь ласка, чи прив’язана пенсія за віком до розміру прожиткового мінімуму?

  Розмір пенсії обчислюється індивідуально та залежить від 3-х показників: коефіцієнта страхового стажу, індивідуального коефіцієнта заробітку та середньої заробітньої плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Отже, від розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, залежить мінімальний розмір пенсії та доплата за понаднормативний стаж для осіб, у яких основний розмір пенсії більший мінімального.

 

За інформацією Генічеського ОУПФУ


Легалізація тіньової зайнятості – соціальний захист найманих працівників

Своєчасність і повнота виплати пенсій та грошових допомог, як і можливість підвищення їх розмірів, цілком залежать від стану надходження коштів від платників та дотримання ними платіжної дисципліни, що в свою чергу сприяє стабільності бюджету Пенсійного фонду України, запобігає негативним тенденціям у суспільстві.

Значна кількість роботодавців, які мають власні виробничі потужності, достатню кількість трудових ресурсів та здійснюють господарську діяльність, використовують різноманітні схеми приховування реально виплачуваних доходів, нараховуючи заробітну плату на рівні або нижче рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

Проте важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату “в конверті” позбавляє їх в майбутньому гідного пенсійного забезпечення. Адже тільки офіційно нарахована заробітна плата в розмірі не меншому, ніж мінімальний, та вчасна і в повному обсязі сплата страхових (єдиного) внесків – гарантія зарахування періоду роботи до страхового стажу, необхідних при обчисленні пенсії.

Генічеське об’єднане управління Пенсійного фонду України звертається до усіх роботодавців із проханням подбати про соціальний захист своїх працівників та забезпечити їх легальною заробітною платою у розмірі, не нижчому за мінімальний рівень.


Як та де можна дізнатись, чи сплачує роботодавець пенсійні внески

Раніше, кожного разу, якщо ви хотіли мати інформацію про сплачені страхові внески, треба було особисто звертатись до Пенсійного фонду. Сьогодні, сучасні інформаційні технології дозволяють спростити таку процедуру. Треба лише одного разу звернутись до територіального управління Фонду та зареєструватися користувачем ВЕБ-порталу Пенсійного фонду. А далі – справа за вами. Доступ до інтернет-ресурсів дозволить вам (стосовно себе) отримати інформацію з Державного реєстру застрахованих осіб про суми заробітку, з яких сплачено єдиний внесок та про періоди зарахування страхового стажу.

А ще знайте та пам’ятайте, права найманих працівників захищено статтею 16 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування», згідно з якою застраховані особи мають право вимагати від страхувальника (тобто від підприємства – роботодавця) сплати страхових внесків у повному обсязі, у тому числі в судовому порядку.

Пенсійний фонд нагадує, що кожна гривня несплачених внесків – це втрата страхового стажу, а відтак і майбутньої пенсії.

 

За інформацією Генічеського ОУПФУ


Фінансування виплати пенсій за червень завершено

Генічеське об’єднане управління Пенсійного фонду України  інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за червень 2017 року.

За інформацією Генічеського ОПФУ


Генічеське об’єднане управління

Пенсійного фонду України

Херсонській області інформує:

ПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ

Маю стаж 38 років, працюю, вже більше двох років мені не підвищується розмір пенсії. Чому?

Відповідно до частини 3 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Оскільки за матеріалами пенсійної справи Ви є працюючою особою, перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 01.05.2016, з 01.12.2016,  01.05.2017 не проводився.

При цьому, відповідно до пункту 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування», у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

 

Я вийшов на пенсію у 2007 році, з грудня 2016 року не працюю. Маю 42 роки трудового стажу. Чому мені не перераховують пенсію у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму?

Відповідно до пункту 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, у разі звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії про дату звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) шляхом подання заяви.

Оскільки звільнившись з роботи Ви не надали відповідну заяву до органів Пенсійного фонду, за матеріалами пенсійної справи Ви і досі є працюючою особою.

Тому, для здійснення перерахунку пенсії Вам необхідно звернутися із заявою про звільнення до Пенсійного фонду, де Ви перебуваєте на обліку. Одночасно Ви матимете право і на перерахунок з доданням страхового стажу.

 

Вийшла на дострокову пенсію у 55 років (на рік і шість місяців раніше від установленого пенсійного віку). Стаж — 32 роки. Чи маю право на мінімальну пенсію?

Згідно із пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) до 01 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким  виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу  не менш як 30 років та за умови звільнення з роботи.

У такому разі розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті  27 з урахуванням статті 28 Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується впродовж усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.

Статтею 28 Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності, зокрема, у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За кожний повний рік страхового стажу понад 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 % розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більш як на 1 % мінімального розміру пенсії за віком.

Законом  України “Про Державний бюджет України  на 2017 рік” визначено, що з 01 травня 2017 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить 1312,00 грн.

Вашу пенсію з 01 травня 2017 року перераховано з урахуванням нового прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1312,00 грн). Водночас, як передбачено п.7-2 Прикінцевих положень Закону, розмір пенсії зменшено на 9 % за більш ранній вихід на пенсію (18 місяців х 0,5).

Разом з тим, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265,  у тому разі, коли пенсія після зменшення на певний відсоток за достроковий вихід не досягає 949,00 грн, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до такого розміру.


До уваги фізичних осіб – підприємців, які віднесені до першої групи платників єдиного податку!

Подбайте про пенсійне забезпечення сьогодні!

Для фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, який щомісяця у 2017 році складає 704 грн. (3200 грн. *22%).

Згідно із законодавчими змінами з 01.01.2017 фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше половини розміру мінімального страхового внеску, тобто 352 грн. (3200 грн.*0,5*22%).

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплачувати за місяць єдиний внесок у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. на місяць, страховий стаж буде зараховано пропорційно, лише 0,5 місяця, що в подальшому може негативно вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Геніеське об’єднане  управління Пенсійного фонду України Херсонської області звертається до зазначеної вище категорії платників з проханням подбати про набуття страхового стажу та пенсійне забезпечення в майбутньому, сплачуючи єдиний соціальний внесок щомісячно у розмірі не меншому, ніж мінімальний.

За інформаціє Генічеського ОУПФУ


 Про пенсії державним службовцям

Пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється за нормами Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058). Однак Прикінцевими положеннями Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» (далі – Закон № 889) передбачено деякі особливості пенсійного забезпечення державних службовців.

Згідно з п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 втратив чинність Закон України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 3723), крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктами 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 передбачено право державних службовців на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723.

Слід зазначити, що пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника, а також пенсії за віком особам, які не мають права на призначення пенсії відповідно до цієї статті, призначаються за нормами Закону  № 1058.

Закон № 889 не передбачає також проведення перерахунку раніше призначених пенсій.

На призначення пенсії за Законом № 889 у порядку, визначеному для осіб, віднесених до категорій посад державних службовців, можуть розраховувати такі категорії осіб:

– державні службовці, які на день набрання чинності Законом № 889 (01.05.2016) обіймали посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України*;

– особи, які на день набрання чинності Законом № 889 мали не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України, незалежно від факту роботи на державній службі станом на 01.05.2016.

* Особа має набути 10 років стажу на посадах державної служби саме на 01.05.2016. Якщо на зазначену дату було, наприклад, 9 років 11 місяців стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і особа, продовжуючи працювати на посаді державної служби, набуває 10 років стажу після 01.05.2016, права на пенсію така особа не матиме.

Визначення стажу

Слід зауважити, що ст. 25 Закону № 3723 визначено сім категорій посад державних службовців, залежно від яких встановлено ранги державних службовців.

Якщо цією статтею не визначено конкретний державний орган, посади в якому віднесено до відповідних категорій посад державної служби, при визначенні права особи на пенсію державного службовця слід керуватись нормативно-правовими актами (постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України), якими в подальшому було віднесено такий орган та посади до посад державної служби.

При визначенні права особи на призначення пенсії згідно із Законом № 889 слід за записами трудової книжки (в деяких випадках з додаванням інших документів) проаналізувати відповідність посади, яку вона обіймає, посадам, визначеним у ст. 25 Закону № 3723 та актах Кабінету Міністрів України.

Основним критерієм, за яким визначається можливість зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії згідно зі ст. 37 Закону № 3723, є встановлення за посадою, яку вона обіймає, відповідного рангу.

У разі якщо до трудової книжки помилково не внесено запис про присвоєння особі рангу, встановити такий факт можна шляхом перевірки первинних документів бухгалтерського обліку (особові рахунки, відомості про нарахування заробітної плати), на підставі яких можна підтвердити факт нарахування особі доплати за ранг. Факт встановлення особі рангу також можна підтвердити на підставі наказу по установі про присвоєння рангу.

Пунктом 4 Порядку від 25.03.2016 № 229 «Порядок обчислення стажу державної служби» (далі – порядок № 229) передбачено, що стаж державної служби обчислюється відповідно до частини другої ст. 46 Закону № 889, якою визначено посади, робота на яких зараховується до стажу державної служби, який дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Таким чином, ст. 46 Закону № 889 та Порядок № 229 не застосовуються при визначенні стажу, який дає право на пенсію відповідно до ст. 37 Закону № 3723.

Розмір пенсії

Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 % суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, – заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок.

  Зарахування заробітної плати

Під час визначення зарплати для обчислення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723 посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби).

Інші виплати (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) враховуються за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби поспіль перед зверненням за пенсією незалежно від перерв починаючи з 01.05.2016. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.

У разі коли на дату звернення за пенсією немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби починаючи з 01.05.2016, середньомісячна сума таких виплат визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на наявні місяці роботи починаючи з 01.05.2016. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні.

Для державних службовців, які звернулись за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 01.05.2016 на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року, як повний місяць.

Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Особам, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, за їх бажанням розмір виплат (крім посадового окладу, надбавок за ранг і вислугу років) може визначатись у середніх розмірах щодо визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

  Обмеження у виплаті

Варто зазначити, що пенсія відповідно до ст. 37 Закону № 3723 призначається незалежно від факту роботи, в тому числі на державній службі.

Форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» (набрала чинності з 24.03.2017):

Проте слід враховувати порядок виплати пенсій, чинний до 31.12.2017, згідно з яким особам, що обіймають посади державної служби, визначені Законом № 889, а також працюють на посадах та на умовах, передбачених Законами України від 14.10.2014 № 1697-VII «Про прокуратуру» та від 07.07.2010 № 2453-VI «Про судоустрій і статус суддів», пенсії не виплачуються.

Зазначений порядок не поширюється на інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України від 22.10.1993 № 3551 «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» (далі – закон № 3551), та осіб, на яких поширюються норми Закону України від 24.03.1998 №203/98-ВР «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

У період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена відповідно до ст. 37 Закону № 3723 (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону № 3551), розмір якої перевищує 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Отже, особі, яка має посвідчення, зокрема, ветерана військової служби та працює на посаді державної служби, пенсія виплачується в повному обсязі, а в період роботи на іншій посаді (наприклад інженера) пенсія такій особі, розмір якої перевищує 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Слід зазначити, що вищенаведені обмеження щодо виплати пенсії не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, призначених особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Національній поліції України, апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в АТО, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюватиметься згідно із законодавством.

Підтвердження факту військової служби або роботи на посадах в зазначених вище органах здійснюється на підставі довідок (витягів з наказів) про роботу (службу).

Для підтвердження участі в АТО, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою також до органів Пенсійного фонду України мають бути надані документи, що підтверджують зазначені факти.

Слід зауважити, що у період до 31.12.2017 максимальний розмір пенсії, зокрема, державного службовця (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 грн.

За інформацією Генічеського об’єднаного УПФУ


Порядок виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії за померлого пенсіонера

Питання виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії померлого пенсіонера врегульовані ст.52, 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.61 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» та п.33 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до зазначеного Закону.

Вищезазначеними нормативними документами передбачена виплата допомоги на поховання особам, які здійснили поховання та виплата недоотриманої пенсії за померлого пенсіонера по місяць смерті включно членам його сім’ї.

Допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії померлого, за винятком пенсіонерів з числа військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ». В такому разі допомога на поховання виплачується у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.

За оформленням зазначених виплат необхідно звернутися із заявою до управління Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку.

Крім того:

Для виплати допомоги на поховання  особі, яка здійснила поховання слід  подати:

 1. оригінал та копію свідоцтва про смерть пенсіонера;
 2. оригінал та копію паспорта особи, яка звернулася за виплатою;
 3. витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть.

Увага!!! Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні, крім випадків, коли поховання здійснюється членами сім’ї або іншою особою.

Для виплати недоотриманої пенсії членам сім’ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, потрібно, протягом 6-ти місяців, подати:

 1. оригінали та копії свідоцтва про смерть пенсіонера та паспорта особи, яка звернулася за виплатою;
 2. довідка про факт проживання разом на день смерті, де зазначаються родинні стосунки з померлою особою.

У разі, коли члени сім`ї не проживали спільно з померлим пенсіонером або не звернулися за виплатою вказаної суми протягом 6-ти місяців для виплати недоотриманої пенсії, пенсія включається до складу спадщини, надається і виплачується на підставі свідоцтва про право на спадщину.

Якщо спадщину прийняли кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному із них із зазначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Виплата недоотриманої пенсії в такому разі провадиться з урахуванням частки заявника у спадщині. Термін звернення за недоотриманою пенсією, яка увійшла до складу спадщини не обмежений.


Неправильний звіт – втрачений стаж

Відповідно до чинного Порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом України та Державною фіскальною службою України, Пенсійний фонд щоденно отримує відомості зі звітності платників (страхувальників) щодо застрахованих осіб і сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.  Працівникам Пенсійного фонду часто доводиться стикатись з проблемами по заповненню звітності та веденню Реєстру застрахованих осіб. Тому, територіальні органи Пенсійного фонду України спільно із органами ДФС у співпраці зі страхувальниками проводять роботу над виправленням такого становища, тому що суми єдиного внеску в помилкових звітах не розносяться персональними обліковими картками застрахованих осіб, що безпосередньо негативно впливає на обчислення їх страхового стажу.

Типовими помилками страхувальників є некоректне відображення сум та періодів по листкам непрацездатності або нарахування та відображення сум відпускних за поточний та на майбутній періоди. Сьогодні дуже актуальне питання щодо відображення інформації про осіб, які призвані або мобілізовані на військову службу на особливий період.

Наслідками помилкових звітів є, насамперед, не занесення інформації про страховий стаж, заробіток, трудові відносини, пільговий стаж по особі до персональної облікової картки застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб, яка зберігається в Пенсійному фонді України протягом усього життя особи, а після її смерті – протягом 75 років на паперових та/або електронних носіях. А відсутність цієї інформації не дає права на підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування і використання інформації для призначення всіх видів державної соціальної допомога та пенсій.

Незважаючи на те, що функцію прийому звітності покладено на органи ДФС, Пенсійний фонд продовжує займатися обробкою всієї звітності, що надходить від платників єдиного внеску. Програмними засобами Пенсійного фонду контролюється звіт, встановлюється правильність поданого звіту, здійснюється моніторинг помилкових звітів.

На сьогодні одним із важливих завдань для територіальних органів Пенсійного фонду України залишається формування та ведення обліку осіб у реєстрі застрахованих осіб, їх ідентифікація у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. При цьому, як і раніше, маємо постійно роз’яснювати страхувальникам, що заповнення таблиць звітності, що стосується потреб ведення реєстру застрахованих осіб, – справа не другорядна, коли йдеться про повне зарахування страхового стажу працівників та визначення належних їм соціальних виплат.

У разі виникнення питань щодо заповнення звітності щодо нарахування ЄСВ звертайтеся за тел.3-33-16.


До уваги пенсіонерів, які є приватними підприємцями!

Генічеське об’єднане управління Пенсійного фонду України вкотре  нагадує , що  пенсіонери, які є приватними підприємцями та тривалий час не ведуть підприємницької діяльності є працюючими особами. Згідно Закону України «Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи» з 01.10.2011 працюючим особам не провадиться перерахунок пенсії у зв‘язку з підвищенням прожиткового мінімуму та не індексуються пенсійні виплати, що значно впливає на розмір пенсії. Тому, просимо вас закрити підприємницьку діяльність для отримання повного нарахування пенсійних виплат.

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефонами 3-25-49.


Фінансування виплати пенсій за квітень завершено

Рисунок1Генічеське об’єднане управління Пенсійного фонду України  інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за квітень 2017 року.

За інформацією Генічеського ОПФУ


ГЕНІЧЕСЬКЕ ОБЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ
 ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                    75500, м.Генічеськ, пр.Миру,43

Код ЄДРПОУ 41246904 факс: 3-33-16

                                   genichesk@ks.pfu.gov.ua  КОД МТЗ  05534

 

ПІБ Посада телефон Приймальні дні
НІКОЛАЄНКО

Олександр Леонідович

Начальник управління               3-54-63

прийм. 3-23-24

Вівторок-п’ятниця

9.30-16.00

 

СІВАК Наталія

Сергіївна

Перший заступник

начальника управління

               3-30-16 Понеділок-середа

9.00-17.00

Лашко Олена

Вікторівна

Заступник начальника управління                3-60-55 Понеділок-четвер

9.00-17.00

  “Гаряча  лінія” Генічеського відділу обслуговування громадян  (05534) 3-25-49
“Гаряча лінія”Новотроїцького відділу обслуговування громадян (05548) 5-25-24
“Гаряча лінія” Іванівського сектору обслуговування громадян (05531) 3-18-40
“Гаряча лінія” Нижньосірогозького сектору обслуговування громадян (05540) 2-24-85
              РОЗПОРЯДОК РОБОТИ Пн.-Чт. – з 8.00 до 17.15

Птн.      – з 8.00 до 16.00

Перерва з 12.00 до 13.00

Вихідні: субота, неділя

 

 


 

на_сайт

 

Розпочато виплату пенсій за квітень

Генічеське об’єднане управління Пенсійного фонду України  інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за квітень 2017 року.

Начальник управління                                                         О.Л.Ніколаєнко


 

Розпочато виплату пенсій за БЕРЕЗЕНЬ

Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за березень 2017 року.

 

Начальник управління                                                         О.Л.Ніколаєнко


Розпочато виплату пенсій за БЕРЕЗЕНЬ

Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за березень 2017 року.

 

 

Начальник управління                                                         О.Л.Ніколаєнко


Затверджено показник середньої заробітної плати, який враховується при призначенні пенсіїя обчислення пенсії

Середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, визначена відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 № 4-4 «Про затвердження Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії» за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2014, 2015, 2016), становить 3764,40 грн.
Зазначена заробітна плата застосовується при призначенні пенсії та вперше при переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


Шановні пенсіонери!

            Пам’ятайте! У разі свого працевлаштування (у тому числі зайняття підприємницькою діяльністю) Ви обов’язково повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України. Це ж стосується й зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати  Вашої пенсії.

Нагадуємо, що з такими вимогами чинного пенсійного законодавства кожен з Вас вже ознайомлений при призначенні пенсійних виплат та особисто розписався у заяві відповідного змісту.

Порушення цих вимог призводить до незаконних підвищень пенсійних виплат, які в обов’язковому порядку підлягають поверненню органам Пенсійного фонду.

Відповідальне ставлення до свого обов’язку убереже Вас від неприємних клопотів по поверненню отриманих коштів.

Разом з тим, не забувайте, що у Ваших інтересах також повідомляти органи Пенсійного фонду України і про звільнення з роботи, адже це може вплинути на збільшення розміру пенсійних виплат.


Виплата «в конверті» обкрадає людей та державу

Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека, визнаються Конституцією України найвищою соціальною цінністю.

Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає, або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним вигодам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньовою» зайнятістю. «Тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата (так звана «зарплата в конвертах») – явища, що, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули значних масштабів. Це не лише серйозна економічна, але й соціальна проблема України.

Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян, що позбавляє працівників страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Адже нарахування внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати.

Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати, що якщо роботодавець виплачує заробітну плату «в конверті», це означає, що він не укладе трудовий договір і не здійснюватиме відрахування внесків з заробітної плати. Таким чином, це неминуче призведе до того, що працівнику не буде зараховуватись страховий стаж, необхідний для нарахування пенсії в майбутньому, не сплачуватимуться кошти згідно листа непрацездатності при захворюванні, людина буде позбавлена виплат по соціальному страхуванню при виникненні нещасного випадку на виробництві або при отриманні професійних захворювань, а при зверненні до міського центру зайнятості – права на отримання виплати по безробіттю.

Не будьте байдужі, не позбавляйте себе соціальних гарантій та забезпеченої старості!

 

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


До уваги фізичних осіб – підприємців!

З 2017 року зазнала змін стаття 7 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” в частині сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

У зв’язку з встановленням мінімальної заробітної плати у 2017 році на рівні 3200 грн, мінімальний страховий внесок для підприємців на місяць складає 704 грн незалежно від системи оподаткування та суми отриманого доходу.

Для фізичних осіб – підприємців, віднесених до першої групи платників єдиного податку, обов’язкова сума для щомісячної сплати не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску – 352 грн.

Водночас, слід враховувати, що страховий стаж відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, буде обчислено пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Отже, зарахування страхового стажу в повному обсязі підприємцям, віднесеним до першої групи платників єдиного податку, можливо виключно за умови сплати єдиного внеску у розмірі 704 грн на місяць.

Діючим законодавством звільняються від сплати єдиного внеску за себе  фізичні особи-підприємці незалежно від системи оподаткування, якщо  вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть сплачувати єдиний внесок виключно на добровільних засадах.

Ця норма законодавства не стосується осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську чи нотаріальну.

Максимальна сума єдиного внеску, для фізичних осіб – підприємців і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у 2017 році на місяць складає:

з 1 січня 2017 року – 8800 грн;

з 1 травня 2017 року – 9262 грн;

з 1 грудня 2017 – 9691 грн.

Важливо пам’ятати, що запорука майбутнього пенсійного забезпечення та соціальної захищеності працюючих вже сьогодні є своєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


Фінансування виплати пенсій за лютий завершено

11Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за лютий 2017 року.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

Розпочато виплату пенсій за лютий

11Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за лютий 2017 року.

Начальник управління                                                         О.Л.Ніколаєнко


 

Фінансування виплати пенсій за січень 2017 року завершено

11Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за січень  2017 року.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

Зміни у законодавстві з 01 січня 2017 року

Набрав чинності Закон України від 06.12.2016 №1774-УІІІ “Про внесення змін до деяких законодачих актів України (далі — Закон № 1774), яким, зокрема внесені зміни до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та встановлено, що органи місцевого самоврядування при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідної територіальної громади.

Органи місцевого самоврядування з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади можуть виступати з ініціативою щодо перевірок, організовувати їх проведення, а при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

До відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, крім делегованих  їм повноважень, належить: здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення фінансових санкцій (штрафів) за порушення законодавства про працю та зайнятість наслення.

 

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

Необхідність підтвердження первинними документами відомостей про заробітну плату, які надаються громадянами для призначення (перерахунку) пенсій

Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі повідомляє, що на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 07.12.2016 року в порядку здійснення контрольної функції було розглянуто питання про практику застосування та стан виконання Закону України “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії” № 1043-УІІІ від 29.03.2016 року.

З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення/перерахунку пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник чи особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки партій та рухів, громадських об’єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсій.

Враховуючи викладене, починаючи з 15.04.2016 за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватись в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 — за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій на необхідності дотримання вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій.


За інформацією УПФУ в Генічеському районі

Питання – відповіді

щодо перерахунку пенсійних виплат з урахуванням індексації

1) Я отримую пенсію в розмірі 1247,00 грн. У місцевому управлінні Пенсійного фонду мені пояснили, що така пенсія не підлягає індексації. Поясніть чому? Чи є ще випадки, коли пенсія не підлягає індексації?

Питання нарахування індексації має багато нюансів. Один із них стосується приналежності до об’єктів індексації.

Пунктом 3 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, визначено окремі види доходів громадян, які не належать до об’єктів індексації.

Наприклад, соціальні виплати, які визначають залежно від прожиткового мінімуму, не є об’єктами індексації, тому не індексуються.

Чинним законодавством визначено умови, коли мінімальна пенсія встановлюється в розмірі, який обчислюють виходячи з розміру прожиткового мінімуму.

Частиною першою статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного в законодавстві.

Шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків і 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом міністрів України, мінімальний розмір пенсій встановлюється незалежно від місця останньої роботи в розмірі 80 % від середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (стаття 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”).

Окрім того, законодавством передбачено встановлення мінімальних розмірів пенсій для інвалідів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій, обчислених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, у разі, якщо розмір пенсії пенсіонеру визначено залежно від прожиткового мінімуму (як у Вашому випадку), така пенсія не є об’єктом індексації, тому не індексується.

2) У грудні 2016 року мені підвищили пенсію на 22,23 грн, але зменшили суму індексації. Тож пенсія (загальний розмір) знову залишилася такою самою. Чому зараз пенсію не індексують?

До 01 вересня 2015 року Ваша пенсія індексувалась відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі – Порядок).

Пунктом 5 Порядку встановлено, що якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу, то сума індексації в цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу й розраховується як різниця між сумою індексації та розміром підвищення доходу.

Відповідно до законів України про державний бюджет на відповідні роки, розміри прожиткового мінімуму, зокрема для осіб, які втратили працездатність, з 01 вересня 2015 року встановлено на рівні 1074,00 грн, 01 травня 2016 року — 1130,00 грн, з 01 грудня 2016 року – 1247,00 грн. Це стало підставою для проведення перерахунку складових Вашої пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а саме — доплати за понаднормативний стаж.

При цьому, згідно з пунктом 5 Порядку, при кожному перерахунку — з 01.09.2015, з 01.05.2016, з 01.12.2016 перевизначався розмір індексації, так у грудні 2016 року пенсія підвищилася на 22,23 грн, а сума індексації зменшилася відповідно з 144,97 до 122,74 грн. Розмір пенсії склав 1528,53 грн, у тому числі 1405,79 грн (розмір перерахованої пенсії) та 122,74 грн (сума індексації).

Щодо подальшої індексації пенсійних виплат, повідомляємо наступне.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Для забезпечення проведення індексації пенсій із врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 № 77 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 і від 9 грудня 2015 року № 1013” щодо проведення індексації пенсій в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджету Пенсійного фонду України, нарахування індексації пенсій у грудні 2016 року не проводиться.

3) Не працюю, одержую пенсію за віком, вже декілька років пенсія не підвищувалась. Чула по радіо, що у грудні місяці всі пенсії підвищать на 10 %. Але моя пенсія збільшилася на 13 грн. Роз’ясніть будь-ласка, механізм перерахунку.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» у грудні місяці на 10% збільшився розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (з 1130,00 до 1247,00 грн), а не розмір пенсії. Відповідно в індивідуальному порядку перераховано надбавки, підвищення та виплати, які залежать від цього показника.

Отже, право на підвищення у кожному конкретному випадку визначається в залежності від того, чи є у складі пенсії такі доплати та надбавки.

До вересня 2015 року Ваша пенсія індексувалась, тому згідно із пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, при кожному черговому підвищенні пенсійних виплат (у вересні 2015 та травні 2016 року) на суму підвищення пенсії зменшувалася сума індексації. Розмір пенсії до виплати залишався без змін. У грудні місяці розмір підвищення перевищив суму індексації, тому сума пенсії до виплати збільшилась на 13 грн (116,93 грн (сума підвищення після перерахунку) – 103,93 грн (сума індексації).

Надалі при кожному підвищенні соціальних стандартів розмір Вашої пенсії до виплати зростатиме.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


Фінансування виплати пенсій за грудень завершено

sg30.Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за грудень поточного року.


За інформацією УПФУ в Генічеському районі

Фінансування виплати пенсій за грудень завершено

sg30.Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за грудень поточного року.


За інформацією УПФУ в Генічеському районі

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ! ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ РОЗ’ЯСНЮЄ ОСОБЛИВОСТІ ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ ЗА СІЧЕНЬ 2017 РОКУ

26 грудня 2016 року

Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру.

З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 27 по 29 грудня.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися починаючи з 27 грудня.

Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня.

Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.

З усіх питань, пов’язаних з виплатою пенсій, пенсіонери можуть звертатись до управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі за телефоном 3 25 49, 3 21 46.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі

 


Розпочато виплату пенсій за грудень

sg30.Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за грудень 2016 року.

Начальник управління                                                         О.Л.Ніколаєнко


Перерахунок пенсій з 01.12.2016 в прикладах

 

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 1 грудня поточного року підвищився розмір  прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1247,00 грн.

У зв’язку з цим органами Фонду були перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Виходячи із прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (1544,00 грн) була перерахована надбавка донорам.

Наводимо найбільш типові приклади щодо розрахунку пенсій з урахуванням нового показника прожиткового мінімуму.

Мінімальний розмір  пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, та мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 35, а у  жінок – 30 років страхового стажу, встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011)  або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімууму для осіб, які втратили працездатність.

За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Крім того, пунктом 2 постанови КМУ від 26.03.2008 № 265 (зі змінами) встановлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949,00 гривень, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру (окрім інвалідів та одержувачів пенсій у зв’язку з втратою годувальника).

Мінімальний розмір пенсії інвалідам (незалежно від групи) – 1247,00 грн, по втраті годувальника – 1247,00  грн (на одного утриманця), 1496,40 грн (на двох утриманців), 1870,50 грн – на трьох і більше утриманців.

Перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.

Перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися в органи Пенсійного фонду  не потрібно.

Приклад 1: чоловік, отримує пенсію як інвалід війни І групи за Законом України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” з липня 1992 року, не працює. Страховий стаж складає 50 років.

 

Відповідно до постанови КМУ від 28.07.2010 № 656 (зі змінами) розмір пенсійної виплати  (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) у  інвалідів війни І групи не може бути менше ніж 285 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб.

Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку,

грнРозмір пенсії

з 01.12.2016,

грнОсновний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст.27 Закону1384,171384,17Доплата за понаднормативний стаж 25 років, ст. 28 Закону282,50

(1130,00 x 25 %)311,75

(1247,00 x 25 %)Статусне підвищення інваліду війни І групи (50% від прожиткового мінімуму)

відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»565,00

(1130,00  x 50%)623,50

(1247,00  x 50%)Цільова грошова допомога на прожиття відповідно до Закону України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни»70,0070,00Щомісячна державна адресна допомога

відповідно до постанови Уряду від 28.07.2010 № 656918,83

(до 3220,50

 (1130,00

x 285%)1164,53

(до 3553,95

 (1247,00

x 285%)Підвищення згідно із постановою КМУ від 23.04.2012 № 327100,00100,00Підвищення за особливі заслуги  відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (35%  від прожиткового мінімуму)395,50

(1130,00 x 35%)436,45

(1247,00 x 35%)Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат та підвищень3716,004090,40

 

У наведеному прикладі зростання пенсії відбулося на 374,40 грн за рахунок збільшення підвищення інвалідам війни І групи на 58,50 грн (623,50 грн — 565,00 грн), доплати за понаднормативний стаж на 29,25 грн (311,75 грн – 282,50 грн), надбавки за особливі заслуги перед Україною на 40,95 грн (436,45 грн — 395,50 грн) та щомісячної державної адресної допомоги на 245,70 грн (1164,53 грн — 918,83 грн).

Приклад 2: жінка, має 36 років страхового стажу та статус “діти війни”, отримує пенсію за віком з 1995 року, не працює.

 

Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку,

грнРозмір пенсії

з 01.12.2016,

грн Основний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст.27 Закону423,87423,87Доплата до мінімального розміру пенсії, ст.28 Закону706,13

(до 1130,00)823,13

(до 1247,00)Доплата за понаднормативний стаж 16 років, ст.28 Закону67,82

(423,87 х 16%)67,82

(423,87 х 16%)Підвищення “дітям війни” згідно з постановою КМУ від 25.03.2014 №112, фіксований розмір66,4366,43Підвищення згідно із постановою КМУ від   23.04.2012 № 32784,7684,76Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат та підвищень1349,011466,01

 

За результатами перерахунку розмір пенсії збільшився на 117,00 грн. Зростання відбулося за рахунок збільшення доплати до мінімального розміру пенсії.

Звертаємо увагу! Відповідно до постанови КМУ від 28.12.2011 № 1381 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 25.03.2014 №112) деякі підвищення до пенсії виплачуються у фіксованому розмірі. А саме:

– підвищення дітям війни  у розмірі 66,43 грн;

– підвищення  членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге – 398,58 грн;

Також не переглядаються додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

 

Приклад 3: чоловік, має страховий стаж 43 роки, отримує пенсію за віком з 2015 року, не працює, є почесним донором України.

Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку,

грнРозмір пенсії з 01.12.2016,

грн Основний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст. 27 Закону1321,981321,98Доплата за понаднормативний стаж 8 років, ст. 28 Закону90,40

(1130,00 х 8%)99,76

(1247,00 х 8%)Підвищення донорам відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів” (10 % прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу)139,90

(1399,00 х 10%)154,40

(1544,00 х 10%)Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат та підвищень1552,281576,14

 

Оскільки, основний розмір пенсії, обчислений з урахуванням  стажу та заробітної плати, перевищує мінімальний (1247,00), тому переглядається тільки доплата за понаднормативний стаж, яка за результатами перерахунку зросла на 9,36 грн (99,76 грн — 90,40 грн). Також на 14,50 грн підвищено надбавку як донору, яка встановлюється у відсотках від показника прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу. Загальне підвищення  пенсії – 23,86 грн.

Приклад 4: чоловік, 1938 року народження, має 44 роки страхового стажу отримує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 1998 року, не працює.

 

Складові пенсії

 Розмір пенсії до   перерахунку,

грнРозмір пенсії

з 01.12.2016,

грнОсновний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст.27 Закону1135,071135,07Доплата до мінімального розміру пенсії, ст. 28 Закону-

(до 1130,00 грн)111,93

(до 1247,00 грн)Доплата за понаднормативний стаж 19 років, ст. 28 Закону214,70

(1130,00  x 19%)215,66

(1135,07  x 19%)Підвищення з 01.03.2010 та з 01.03.2012

відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

40,5340,53Підвищення згідно із постановою КМУ від 23.04.2012 № 327100,00100,00Індексація144,9732,08Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат, підвищень та індексації1635,271635,27

З 01.12.2016 збільшиться  доплата за понаднормативний стаж на 0,96 грн. Також, оскільки мінімальний розмір пенсії з 01.12.2016 становить 1247,00 грн, до пенсії надається доплата у сумі  111,93 грн. Загальне підвищення – 112,89 грн.

Одночасно  на суму підвищення пенсії  (на 112,89 грн) зменшено індексацію з 144,97 до 32,08 грн. Загальний розмір пенсії не змінився.

Приклад 5: жінка, має 34 роки 3 місяці страхового стажу, отримує дострокову пенсію за віком (по досягненні 55 років), призначену у грудні 2014 року, не працює.

Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку

грнРозмір пенсії

з 01.12.2016,

грнОсновний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст. 27 Закону1097,881097,88Доплата до мінімального розміру пенсії, ст. 28 Закону32,12

(до 1130,00 грн)149,12

(до 1247,00 грн)Доплата за понаднормативний стаж 4 роки, ст. 28 Закону43,92

(1097,88 грн x 4%)43,92

(1097,88 грн x 4%)Загальний розмір нарахованої пенсії1173,921290,92Сума зменшення за достроковий вихід на пенсію, пункт 7-2 Прикінцевих положень Закону-211,31

(1173,92 x 18%)-232,37

(1290,92 x 18%)Загальний розмір пенсії за віком з урахуванням зменшення962,61

(1173,92 – 211,31)1058,55

(1290,92 – 232,37)Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат і підвищень962,611058,55

Підстав  для збільшення пенсійної виплати до 1247,00 грн немає, оскільки пенсіонерка не належить до осіб, визначених пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 (інваліди  та одержувачі пенсій у зв’язку із втратою годувальника).

Приклад 6: чоловік, має 26 років (або 312 місяців) страхового стажу, отримує пенсію за віком з 2013 року,  не працює.

Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку

грнРозмір пенсії

з 01.12.2016

грн Основний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст. 27 Закону301,74301,74Доплата до мінімального розміру пенсії, обчислена пропорційно наявному страховому стажу – 312 місяців при необхідному 420 місяців (35 років), ст.28 Закону537,69

до 839,43

(1130,00 грн x

( 312 міс /420 міс)624,60

до 926,34

(1247,00 грн x

( 312 міс /420 міс )Щомісячна державна адресна допомога  згідно з п.2 постанови КМУ від 26.03.2008 №265  (до 949,00 грн)109,5722,66Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат і підвищень949,00949,00

Підстав  для збільшення пенсійної виплати до 1247,00 грн немає, оскільки  відсутній повний страховий стаж 35 років та пенсіонер не належить до осіб, визначених пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265.

Нагадуємо, що отримати консультації з питань перерахунку пенсій можна за телефоном “гарячої” лінії управління  Пенсійного фонду України в Генічеському районі 3 25 49.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


Фінансування виплати пенсій за листопад завершено

sg30.Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за листопад поточного року.


Пенсії державним службовцям з 01.05.2016 перерахунку не підлягають

Норма щодо перерахунку призначених пенсій державним службовцям містилася в статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (далі – Закон 3723). Відповідно до зазначеної статті, умови та порядок проведення таких перерахунків визначалися Кабінетом Міністрів України.

Законом України від 02.03.2015 № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 01.06.2015 скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначалися відповідно до Закону України «Про державну службу».

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» скасовано пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 3723.

З набранням чинності з 01.05.2016 Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII не передбачено проведення перерахунків раніше призначених пенсій державним службовцям.

На підставі урядової постанови від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка визначає порядок призначення пенсій державним службовцям, постанова від 31.05.2000 № 865 втратила чинність.

Крім цього, форми довідок про заробітну плату (затверджені постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 № 15-1), які надавалися для проведення перерахунку пенсії, скасовані постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016 № 15-2.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


У грудні місяці відбудеться чергове

підвищення пенсійних виплат

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік», з 01 грудня поточного року підвищуються розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з відповідним збільшенням пенсійних виплат.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищується з 1130 до 1247 грн. У зв’язку з цим будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

При цьому, перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.

Мінімальний розмір пенсії за віком та пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 1 грудня становитиме 1247,00 грн, пенсії у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців — 1496,40 грн, на трьох і більше — 1870,50 грн.

Виходячи із прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць 1544 грн буде перерахована надбавка донорам.

Перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися в органи Пенсійного фонду не потрібно.


За інформацією УПФУ в Генічеському районі

Порядок призначення пенсій
за особливі заслуги перед Україною

Порядок призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною, розміри, в яких такі пенсії призначаються, а також коло осіб, які мають право на їхнє призначення, визначено Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (далі — Закон).

Пенсії за особливі заслуги призначаються громадянам України, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, культури, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту.

Згідно із статтею 1 Закону, пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються:

1) Героям України, особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, особам, нагородженим орденом Леніна, орденом Слави трьох ступенів, орденом Трудової Слави трьох ступенів, чотирма і більше медалями “За відвагу”, чотирма і більше орденами України та колишнього Союзу РСР, повним кавалерам ордена “За службу Родине в Вооруженных Силах СССР”, особам, відзначеним почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР “народний”;

2) ветеранам війни, нагородженим за бойові дії орденом, медаллю “За відвагу” або медаллю Ушакова, незалежно від часу нагородження;

3) видатним спортсменам – переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи;

4) космонавтам, які здійснили політ у космос, членам льотно-випробувальних екіпажів літаків;

5) народним депутатам України, депутатам колишніх Союзу РСР та Української РСР, членам Кабінету Міністрів України та Уряду колишньої Української РСР;

6) особам, відзначеним почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР “заслужений”, державними преміями України, колишніх Союзу РСР та Української РСР, нагородженим одним із орденів України або колишнього Союзу РСР, Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР або Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, а також особам, яким до 1 січня 1992 року було встановлено персональні пенсії союзного чи республіканського значення;

7) депутатам – всього чотирьох і більше скликань Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад, районних, районних у містах, міських рад міст обласного значення в Україні та в колишній Українській РСР;

8) матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, яку одержує особа: пенсії за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника або за вислугу років.

Розмір пенсії за особливі заслуги встановлюють у відсотковому відношенні — 20—40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, залежно від заслуг особи (ст. 5 Закону).

Конкретний розмір надбавки залежить від заслуг особи, що звернулася за призначенням пенсії, і встановлюється за схемою визначення розмірів надбавок залежно від наявних заслуг перед Україною (схеми визначення розмірів надбавок залежно від наявних заслуг перед Україною затверджені протоколом засідання Комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Кабінеті Міністрів України від 08.11.2002 р. № 1400 (з доповненням).

У разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги, право на встановлення надбавки до пенсії мають непрацездатні члени сім’ї померлого, зазначені ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розмір якої становить: на одного непрацездатного члена сім’ї — 70%, двох і більше — 90% надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

Непрацездатні члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) під час виконання службових обов’язків під час проходження військової служби, служби в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України чи Державній кримінально-виконавчій службі України внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаного під час виконання цих обов’язків, і були посмертно нагороджені переліченими вище державними нагородами України або колишнього СРСР, мають право на встановлення до пенсії надбавки на одного непрацездатного члена сім’ї — 70%, двох і більше — 90% від надбавки, передбаченої для осіб, зазначених у пункті 1 статті 1 цього Закону.

Оскільки розмір пенсії за особливі заслуги залежить від розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, кожне наступне збільшення такого розміру прожиткового мінімуму є підставою для проведення перерахунку пенсії за особливі заслуги. Перерахунок проводиться з дня збільшення розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, розмір пенсії за особливі заслуги може бути переглянутий у разі повторного нагородження особи після призначення пенсії за особливі заслуги або в разі виявлення нових даних про заслуги особи.

Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення. Днем звернення за її встановленням вважається день прийняття заяви про порушення клопотання про призначення пенсії за особливі заслуги з усіма потрібними документами.

Якщо заява про встановлення пенсії за особливі заслуги надсилається поштою і при цьому подаються всі потрібні документи, то днем звернення за призначенням пенсії за особливі заслуги вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Якщо до заяви додано не всі потрібні документи, орган, що готує документи для призначення пенсії за особливі заслуги, повідомляє заявникові, які документи слід подати додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців з дня повідомлення про потребу їхнього подання, то днем звернення за призначенням пенсії за особливі заслуги вважається день приймання або відправлення заяви про призначення такої пенсії.

Заява щодо порушення клопотання про призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною та потрібні документи подаються до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання особи.

Механізм порушення клопотання про призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною визначено Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 р. № 378.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


Розпочато виплату пенсій за листопад

 

123Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за листопад 2016 року.

Начальник управління                                                         О.Л.Ніколаєнко


 

Пенсійне забезпечення державних службовців

З 01 травня 2016 року набув чинності Закон України “Про державну службу” від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі — Закон № 889-VIII), яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу” від 16.12.1993 № 3723-XII (далі – Закон № 3723-XII).

Право на пенсію державного службовця відповідно до Закону № 889-VIII мають особи, які:

 1. досягли пенсійного віку;
 2. мають страховий стаж: чоловіки —35 років, жінки — 30 років;
 3. не призначали пенсію відповідно до Закону № 3723-XII;
 4. на 1 травня 2016 року займали посади державної служби та мали не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України,

або

на 1 травня 2016 року мали не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби (незалежно від факту роботи на державній службі на цю дату).

Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати (для осіб, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями – 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі).

Щодо обчислення заробітної плати повідомляємо наступне.

23 вересня 2016 року набрала чинності урядова постанова від 14.09.2016 № 622 “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб”, якою затверджено порядок призначення пенсій державним службовцям (застосовується з 1 травня 2016 року).

Відповідно до зазначеного порядку:

Посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

Інші виплати враховуються за 60 календарних місяців роботи на посаді державного службовця починаючи з 1 травня 2016 року. У разі, коли на дату звернення за пенсією немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума таких виплат визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року.

– Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

У всіх випадках заробітна плата для призначення пенсії державного службовця враховується в межах установленої законом на день призначення пенсії максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Заробітна плата для обчислення пенсій державним службовцям враховується за довідками про заробітну плату за формами, затвердженими постановами правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 № 5-1 та від 04.09.2013 № 15-1 (до внесення змін).


 

Питання – відповіді
щодо призначення (перерахунку) пенсій відповідно до
 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,
 які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

 

Питання. Чоловік, 20.05.1963 року народження. 07.06.2016 року звернувся за призначенням пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії (період роботи в зоні відчуження з 09.05.1986 по 25.05.1986 року). Страховий стаж становить 14 років. В якому віці чоловік матиме право на призначення пенсії?

 

Відповідь. Призначення та виплата пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕC, які працювали у зоні відчуження, провадиться відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та  Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”на 10 років.

Отже, чоловіки, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у травні 1986 року, мають право на пенсію при досягненні 50-річного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу.

На момент звернення заявнику виповнилося 53 роки.

За відсутності 15 років страхового стажу, заявник  не має право на призначення пенсії за віком як потерпілий внаслідок аварії на ЧАЕС зі зниженням пенсійного віку.

 

Питання. Я пенсіонерка. Маю посвідчення особи, яка постраждала внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, категорії 4.  2015 року мені призначено пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до Закону України  Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірі 949,00 грн за наявності страхового стажу 22 роки. Чому така сума і як її обчислюють?

 

Відповідь. Згідно положень Закону України “Про статус і соціальний  захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, особам, які постійно проживали чи постійно працювали в зоні посиленого радіологічного контролю не менше як 4 роки станом на 1 січня 1993 року, призначаються пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) із відповідним зменшенням загальновстановленого пенсійного віку, але не більше як на 5 років.

Згідно із Законом, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, визначеного законодавством, який з 01.05.2016 відповідно до Державного бюджету України України на 2016 рік становить 1130,00 грн.

За наявності в жінки страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком призначається в розмірі пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Оскільки згідно з поданою інформацією Ваш страховий стаж становить 22 роки, то розмір Вашої пенсії за віком визначається пропорційно набутому страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком. З 01.05.2016 мінімальний  розмір пенсії за віком за наявності в жінки 30 років страхового стажу становить 1130,00 грн, тому розмір пенсії, обчисленої з урахуванням страхового стажу тривалістю 22 роки, становить 828,66 грн (1130,00 грн : 360  місяців (30 років належного страхового стажу) х 264 місяці (22 роки набутого страхового стажу).

Водночас, враховуючи положення пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”, до розміру Вашої пенсії встановлено державну адресну допомогу, щоб її розмір був не меншим за 949,00 грн.

 

 

Питання: Маю 37 років страхового стажу, брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у період з 04.10.1987  по 17.12.1987 . Чи можуть мені призначити пенсію на підставі довідки військової частини?

 

Відповідь. Згідно зі статтею 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон) особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів, пенсійний вік знижується на вісім років. При цьому розмір пенсії визначається за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхуванння”.

До заяви  про призначення пенсії за віком додаються такі документи:

– про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

– про стаж (трудова книжка, військовий квиток, диплом про навчання тощо);

– довідка про заробіток за будь-які 60 місяців стажу роботи до липня 2000 року (якщо особа бажає або якщо вона не має 60 місяців страхового стажу після липня 2000 року).

Крім того, особа, яка звертається за пенсією, повинна пред’явити паспорт.

Для призначення пенсії із зниженням пенсійного віку учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у територіальний орган Пенсійного фонду, крім заяви та наведених вище документів, надаються:

 

 

 

Фінансування виплати пенсій за жовтень завершено

1У правління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за жовтень поточного року.


За інформацією УПФУ в Генічеському районі

Поновлення виплати пенсії

Виплата пенсії поновлюється у разі звернення пенсіонера особисто або через законного представника (представника закладу органів опіки і піклування, які виконують функції опікунів і піклувальників) з заявою та паспортом (або іншим документом, що засвідчує цю особу, місце її проживання(реєстрації) та вік). 

Заява про виплату пенсії, на яку пенсіонер мав право, але не одержав з власної вини, подається особисто заявником до органу, який призначає пенсію за місцем перебування пенсіонера на обліку.

Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. Частина суми неотриманої пенсії, але не більше як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решту суми виплачується щомісяця рівними частками, що не перевищує місячного розміру пенсії на момент звернення.

Поновлення виплати пенсії здійснюється за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.

У випадку поновлення виплати пенсії особі, які не було проведено перерахунок відповідно до ст.43 Закону, заробітна плата визначається відповідно до ст.40 Закону із застосуванням показника середньої заробітної плати(доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсій, призначених до 2004 року.

При поновленні виплати пенсії до наявних документів особа може додати:

1) документи про страховий стаж за період роботи до 01 січня 2004 року, який не врахований у пенсійній справі, у тому числі після призначення пенсії. Страховий стаж після 01 січня 2004 року підтверджуються даними персоніфікованого обліку;

2) довідку про заробітну плату за період 60 місяців до 01.07.2000 року згідно з додатком 1 Порядку 22-1.

3) документи про обставини, що впливають на розмір пенсії (наприклад, зміна кількості членів сім’ї, які перебували на утриманні пенсіонера чи померлого годувальника, виникнення (втрата) права на надбавку на непрацездатних членів сім’ї і надбавку на догляд за ними, визнання заявника одиноким і таким, що потребує сторонньої допомоги, визнання заявника інвалідом або учасником війни тощо).

При поновленні пенсії по інвалідності орган, що призначає пенсію, додає до пенсійної справи виписку з акта огляду МСЕК про встановлення групи інвалідності.

Особи, які одержували пенсію від інших органів і звертаються до органів, що призначають пенсію, надають документ, що підтверджує розмір пенсії, строки її виплати та дату зняття з обліку за попереднім місцем отримання.

Днем звернення за поновленням виплати раніше призначеної пенсії вважається день прийняття органу, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.

Особа, яка звертається за пенсією за минулий час, повинна пред’явити паспорт (або інший документ, що засвідчує особу, місце постійного проживання та вік).

Нараховані суми пенсії не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час одноразово, без обмеження будь-яким строком.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


УВАГА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Триває прийом заяв на оформлення електронних пенсійних посвідчень.

На теперішній час майже 55% з числа внутрішньо переміщених вже звернулись до управління Фонду в Генічеському районі із заявою на виготовлення електронного пенсійного посвідчення, яке є платіжною карткою.

Для забезпечення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам Ощадбанком буде здійснюватися емісія платіжних карток, які одночасно є  пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Такі платіжні картки видаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (зі змінами) та Порядку емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням,затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 квітня 2016 року № 7-1. При цьому у разі одержання особою платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, пенсійне посвідчення звичайного зразка не видається.

Тож, тим внутрішньо переміщеним особам, які обслуговуються в установах Ощадбанку, необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання з метою складення заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення. При собі мати: паспорт, пенсійне посвідчення, довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фото (3 x 4).

Електронне пенсійне посвідчення виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. Якщо пенсію призначено неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільна дієздатність якої обмежена, то в електронному пенсійному посвідченні зазначається прізвище, ім’я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

Також у посвідченні зазначається графічна та електронна інформація про власника та його електронний цифровий підпис, вказується відомості про вид пенсії, групу, причину інвалідності й строк, на який установлено інвалідність.

У разі продовження строку призначення пенсії, установлення інвалідності або продовження її на новий строк відбуватиметься емісія нового посвідчення.

Такий документ буде видаватись у вказаному в заяві відділенні банку особисто пенсіонерові, а якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, — батькам, опікуну, піклувальникові (законному представнику), за умови, що буде пред’явлено документи, за допомогою яких банк зможе ідентифікувати таку особу.

Нове пенсійне посвідчення як платіжна картка діятиме до трьох років за умови, що фізична ідентифікація одержувача пенсії у відділеннях банку відбуватиметься перші два рази кожні шість місяців, а надалі — кожні дванадцять місяців. Загалом таке пенсійне посвідчення буде використовуватись як платіжна картка до закінчення строку її дії, або в разі закінчення строку призначення пенсії.


За інформацією УПФУ в Генічеському районі

Виплата пенсії у разі виїзду за кордон

Відповідно до статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від’їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

В разі надання пенсіонером заяви про виїзд на постійне місце проживання за кордон з відповідними документами, виплата пенсії припиняється.

Одночасно з заявою про виїзд пенсіонер пред’являє паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відповідним записом про виїзд на постійне місце проживання за кордон, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, та талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні.

  На підставі наданих документів оформлюється виплата пенсії за 6 місяців наперед. Термін шість місяців рахується з місяця, що настає за місяцем зняття пенсіонера з реєстрації за місцем постійного проживання. 

Для пенсіонерів, яким пенсія встановлена на певний термін, виплата пенсії за шість місяців здійснюється не більше встановленого терміну.

У разі, якщо пенсіонер не отримав нараховану суму пенсії за шість місяців наперед, вона виплачується йому повторно при особистому зверненні з урахуванням вимог статті 46 Закону.

Виплата пенсії проводиться за разовим дорученням.


Умови призначення пенсії за віком державним службовцям

10 грудня 2015 року прийнято Закон України “Про державну службу” № 889-VIII, який набув чинності з 01.05.2016 (далі — Закон № 889-VIII).

Враховуючи те, що Закон України “Про державну службу” №3723 втратив чинність (крім ст.37), для визначення віку, досягнувши якого, особа має право на призначення пенсії державного службовця застосовуються норми ст.37 Закону №3723.

Отже, відповідно до п.10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу” (№3723 зі змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (пункт 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII).

Відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) чоловіки мають право на одержання пенсії державних службовців по досягненню віку 62 роки, жінки — по досягненню пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. До досягнення 62-річного віку право на пенсію за віком мають державні службовці — чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

60 років — які народилися до 31 грудня 1952 року;

60 років 6 місяців — які народилися з 1 січня до 31 грудня 1953 року;

61 року — які народилися з 1 січня до 31 грудня 1954 року;

61 року 6 місяців — які народилися з 1 січня до 31 грудня 1955 року.

Пенсія відповідно до Закону України “Про державну службу” призначається незалежно від факту роботи на державній службі, тому звільнятися не потрібно.

Перерахунки пенсій державним службовцям

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” внесено зміни з 01.12.2015 до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії”, а саме: виключений пункт 4, яким був обумовлений механізм здійснення перерахунків пенсій державним службовцям.

Законом України “Про державну службу” від 10.12.2015 № 889-VIII також не передбачено перерахунки пенсій державним службовцям.

Виплата пенсій державним службовцям та прирівняним до них особам

Статтею 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (зі змінами, внесеними Законами України від 02.03.2015 № 213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” та від 24.12.2015 № 911- VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”) у період з 01.04.2015 по 31.12.2016 встановлено особливий порядок виплати пенсій для працюючих пенсіонерів, а саме:

– особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;

– у період роботи на інших посадах/роботах пенсія (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Законом України “Про державний бюджет України на 2016 рік” з 01.05.2016 встановлено прожитковий мінімум для непрацездатних осіб у розмірі 1130,00 грн. Отже, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати не може бути менш ніж 1695,00 грн (1130,00 грн х 150 %)).За інформацією УПФУ в Генічеському районі

Розпочато виплату пенсій за жовтень

1Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за жовтень 2016 року.


Начальник управління О.Л.Ніколаєнко

Фінансування виплати пенсій за вересень завершено

123Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за вересень поточного року.


 

Пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 та 57 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – Закон), з 01.01.2012 визначено Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 (далі – Порядок).

Відповідно до норм Порядку пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

При цьому заробітна плата для обчислення пенсій враховується за будь-які 12 місяців підряд такої роботи.

Проте, у разі, коли особа пропрацювала у зоні відчуження з дня аварії не менш як 12 місяців підряд, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зазначеній зоні.

Отже, якщо особа працювала у зоні відчуження, наприклад, у період з 26.04.1986 по 13.07.1988, заробітна плата для визначення пенсії по інвалідності у розмірі відшкодування фактичних збитків може бути визначена за будь-який повний календарний місяць роботи у зазначений період.

Обчислюватись із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць пенсія може також, якщо особа працювала на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС не менш як 12 місяців у період з 26.04.1986 до 01.08.1987.

У разі відпрацювання в зоні відчуження менш як 12 місяців підряд, пенсія обчислюється виходячи із заробітної плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження.

Якщо ж особа відпрацювала в зоні відчуження менше календарного місяця у 1986 – 1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4.

При роботі вахтовим методом, визначення тривалості роботи у зоні відчуження і заробітної плати для обчислення пенсії здійснюється виходячи з того, що одна повна вахта (не менше 14 робочих днів підряд) вважається повним місяцем.

Призначення пенсій із заробітної плати, одержаної за межами зони відчуження, проводиться на загальних підставах відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Підставою для обчислення пенсії в розмірі відшкодування фактичних збитків є встановленої форми довідка про заробітну плату, одержану за дні роботи в зоні відчуження, яка надається підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за призначенням (перерахунком) пенсії, або їх правонаступником.

Також статтею 57 Закону передбачено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, пенсія по інвалідності за їх бажанням обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати. Мінімальний розмір заробітної плати, встановлений Урядом на момент виконання робіт у зоні відчуження в 1986 – 1990 роках, складав 70 крб.

Постановою № 1210 при обчисленні пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пенсії у зв’язку з втратою годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС передбачено застосування формульного підходу.

Також зазначеною постановою встановлено мінімальний розмір пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

– для I групи інвалідності – 180% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.05.2016 – 2034,00грн.);

– для II групи інвалідності – 160% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.05.2016 – 1808,00 грн.);

– для III групи інвалідності – 145% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.05.2016 – 1638,50 грн.).

         Особам, які належать до категорії 1 з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю також  визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 (зі змінами внесеними постановою Уряду від 25.03.2014 №112) але у фіксованих розмірах:

– інвалідам І групи – 474,50 грн;

– інвалідам II групи – 379,60 грн;

– інвалідам III групи – 284,70 грн.

Інвалідам – учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, гарантовано мінімальну пенсійну виплату.

У разі коли розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів I групи – 285%, ІІ групи – 255%, ІІІ групи – 225% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Тобто зазначеній категорії за умови, що пенсію призначено згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, гарантовано мінімальний розмір пенсії з 01.05.2016: інвалідам І групи — 3220,50 грн, інвалідам ІІ групи — 2881,50 грн, інвалідам ІІІ групи – 2542,50 грн.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

Як непрацюючій особі збільшити страховий стаж ?

З 2004 року в Україні запроваджено принцип пенсійного страхування, відповідно до якого пенсія залежить від страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачено обов’язкові платежі.

Статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  визначено умови призначення пенсії за віком, згідно з якими громадяни України мають право на пенсійне забезпечення після досягнення ними пенсійного віку  та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до статті 24 цього Закону страховий стаж –  це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. При цьому, якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати до суми мінімального страхового внеску.

Страховий стаж з січня 2004 року обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності  зазначеного Закону.

Статтею 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачена можливість отримання страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, шляхом сплати єдиного внеску на добровільних засадах.

Право на добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні мають члени фермерського господарства/особистого селянського господарства, а також особи, які досягли 16-річного віку і  не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями та не належать до кола платників єдиного внеску. Для укладення договору незастрахованій особі необхідно подати до територіального органу Державної фіскальної служби України за місцем проживання:

– відповідну заяву за встановленою формою,

– копію документа, що посвідчує особу,

– документ, що підтверджує членство у фермерському/особистому  селянському господарстві,

– копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера  та копію трудової  книжки (у разі наявності).

Договір про добровільну участь укладається на термін не менше одного року, при цьому за окремим договором можна здійснити  одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року.

Розмір внеску визначається в Договорі, але сума сплачених внесків за кожний місяць не може бути меншою, ніж мінімальний страховий внесок. З 01 січня 2016 року – це 22 % від мінімальної заробітної плати, установленої на дату укладення договору.

Розмір мінімального страхового внеску з 1 травня  2016 року складає 319,00 грн,  з  1 грудня  2016 року – 352,00 грн.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


Розпочато виплату пенсій за вересень

123Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за вересень 2016 року.

Начальник управління                                                         О.Л.Ніколаєнко


 

Фінансування виплати пенсій за серпень завершено

123Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за серпень  поточного року.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

СнимокПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ

Заява про призначення пенсії непрацюючим громадянам і членам їх сімей подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації), або законним представником відповідно до законодавства за місцем проживання (реєстрації) заявника.

У разі якщо особа, якій призначається пенсія, є неповнолітньою або недієздатною, заява подається батьками або опікунами (піклувальниками) за місцем їх проживання (реєстрації).
Заява про призначення пенсії працюючим громадянам і членам їх сімей (у зв’язку з втратою годувальника) та про відстрочку часу її призначення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) подається працівником (членом його сім’ї у зв’язку з втратою годувальника) до управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах (далі – орган, що призначає пенсію) через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації (далі – посадова особа). За бажанням особи така заява може бути подана особисто за місцем проживання (реєстрації).

Заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання (реєстрації), а при необхідності – його законним представником (батьки або опікун (піклувальник)) за місцем проживання (реєстрації) представника.

Заява про припинення виплати пенсії у зв’язку з виїздом за кордон, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім’ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, – через кожний рік дії такої довіреності тощо, подається пенсіонером (опікуном, піклувальником) особисто до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації). При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім’ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.

Заява про виплату недоодержаної пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера подається одержувачем до органів, що призначають пенсію, за місцем перебування на обліку померлого пенсіонера.

Заяву до органу, що призначає пенсію, про запит пенсійної справи особи, яка потребує опіки (піклування), якій опікун (піклувальник) не призначений і яка перебуває на довготривалому лікуванні у відповідному закладі, надає адміністрація цього закладу.

Заява на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Адміністрація установи, де пенсіонер відбуває покарання, надсилає органу, що призначає пенсію, за місцезнаходженням цієї установи повідомлення про прибуття засудженого до установи та довідку установи із зазначенням реквізитів для перерахування пенсії.

Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинена робота на час звернення за пенсією чи продовжується.

Днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.

Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

У разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Якщо документи, які необхідно подати додатково, протягом трьох місяців не подані, пенсія призначається, відновлюється за наявними документами. У подальшому при надходженні додаткових документів пенсія перераховується зі строків, передбачених пунктом четвертим статті 45 Закону.

Днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ТИХ, ХТО ЗВЕРТАЄТЬСЯ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ПЕНСІЇ

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПОДАЮТЬСЯ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПОДАЮТЬСЯ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ПО ІНВАЛІДНОСТІ

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи.
Для військовослужбовців строкової служби надається копія свідоцтва про захворювання, видана і завірена військовим комісаріатом за місцем зняття військовослужбовця з військового обліку або довідка військово-лікарської комісії.

Якщо інвалідність настала після звільнення з військової служби, то замість копії свідоцтва про захворювання подаються довідка військового комісаріату про проходження військової служби із зазначенням дати призиву, дати і підстави звільнення з військової служби та висновок МСЕК про те, що інвалідність пов’язана з проходженням військової служби.

Крім довідки про інвалідність до заяви про призначення пенсії по інвалідності додаються всі документи, необхідні для призначення пенсії за віком.

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПОДАЮТЬСЯ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ У ЗВ’ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА

 

 

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

Розпочато виплату пенсій за серпень

123Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за серпень 2016 року.


 

Фінансування виплати пенсій за липень завершено

Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за липень  поточного року.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

Скористайтеся можливістю збільшити трудовий стаж 

Певна частина генічан після відвідин пенсійної установи дуже розчаровується сумою призначеної пенсії. І причиною цього у більшості випадків є відсутність необхідного страхового стажу для обчислення мінімального розміру пенсії за віком (для жінок — 30 років, для чоловіків — 35 років), а в окремих випадках його недостатньо навіть для виходу на пенсію, оскільки таке право виникає за наявності стажу не менше ніж 15 років.

Як виявляється, люди офіційно працювали неповний робочий час із заробітною платою меншою за мінімальний розмір, який передбачений законодавством. Так, у Генічеському районі за звітами самих же роботодавців налічується  майже 550 осіб, заробітки яких на рівні або менше мінімального розміру. В такому випадку період  до стажу зараховується пропорційно нарахованій заробітній платі та сплаченим за місяць страховим внескам. Для прикладу, для того, щоб працюючому на 0,25 ставки зарахувався 1 місяць до стажу, необхідно відпрацювати 4 місяці.

Проте нагадаємо, що для громадян, які за період з 01 січня 2004 року працювали на умовах неповного робочого часу, частиною третьою статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено право здійснити доплату до мінімального страхового внеску і тим самим збільшити свій трудовий стаж. Можливо, дійсно варто все прорахувати та скористатися можливостями діючого законодавства.Тим більше, що на сьогодні сума єдиного внеску, а відтак і сума доплати зменшена майже удвічі і становить 319 гривень.

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

Пенсія за вислугу років працівникам охорони здоров‘яПенсія за вислугу років призначається за зайнятість на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності. Питання права на пенсію за вислугу років працівникам, охорони здоров’я  урегульовано Законами України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та  Про пенсійне забезпечення, іншими нормативними актами.Положення Закону України “Про пенсійне забезпечення” застосовують у частині визначення права на пенсію за вислугу років. Пунктом “e” статті 55 цього Закону передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров’я  (як чоловіки, так і жінки) за наявності спеціального стажу роботи за Переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (зі змінами) та іншими нормативно-правовими актами.Спеціальний стаж обчислюють за даними трудової книжки. За необхідності надається уточнювальна довідка закладу (установи) та інші документи. Зарахування до спеціального стажу періоду навчання в навчальних закладах чинним  законодавством не передбачено.З 01 квітня 2015 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02.03.2015 № 213-VIII, яким передбачено поступове збільшення кількості років спецстажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, –  з 25 до 30 років (на шість місяців щороку)  (табл.1).Таблиця 1Необхідний спеціальний стаж для призначення пенсії за вислугу років
працівникам охорони здоров’я
(для чоловіків та жінок)
Період зверненнящодо призначення пенсії Спеціальний стаж(не менш як)
З 01.01.2016 по 31.03.2016 25 років 6 місяців
З 01.04.2016 по 31.03.2017 26 років
З 01.04.2017 по  31.03.2018 26 років 6 місяців
З 01.04.2018 по 31.03.2019 27 років
З 01.04.2019  по 31.03.2020 27 років 6 місяців
З 01.04.2020 по 31.03.2021 28 років
З 01.04.2021 по 31.03.2022 28 років 6 місяців
З 01.04.2022 по 31.03.2023 29 років
З 01.04.2023 по 31.03.2024 29 років 6 місяців
З 01.04.2024 або після цієї дати 30 років

 

До 01 січня 2016 року пенсія за вислугу років призначалася за умови наявності необхідного спеціального стажу незалежно від віку.

24 грудня 2015 року ухвалено Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” № 911-VIII, яким зокрема внесено зміни до  пункту “е” статті 55 закону України “Про пенсійне забезпечення”. Відповідно до цих змін, з 01 січня 2016 року окрім необхідного  спеціального стажу однією із основних  умов призначення  пенсії  за вислугу років  є досягнення  відповідного пенсійного віку (табл.2).

Таблиця 2

 

Пенсійний вік для призначення пенсії за вислугу років
працівникам  охорони здоров’я
(для чоловіків та жінок)

Пенсійний вік Дата народження
50 років з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року
50 років 6 місяців з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року
51 рік з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року
51 рік 6 місяців з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року
52 роки з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року
52 роки 6 місяців з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року
53 роки з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року
53 роки 6 місяців з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року
54 роки з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року
54 роки 6 місяців з 1 липня 1970 року по 31 грудня 1970 року
55 років з 1 січня 1971 року
незалежно від віку особи, які станом на 01.04.2015 мають 25 років  або станом на 01.01.2016 – 25 років 6 місяців спеціального стажу (незалежно від дати звернення)

 

Отже, з 01 січня 2016 року пенсії за вислугу років призначають при досягненні віку, який визначається в залежності від дати народження особи, та за наявності необхідного спеціального стажу роботи.

Водночас, збережено право на призначення пенсії по вислузі років незалежно від віку особам, які мали вислугу років відповідної тривалості станом на 01.04.2015 або на 01.01.2016.
Отже, працівники охорони здоров’я, в яких є спеціальний стаж роботи на 01.04.2015 – 25 років або на 01.01.2016 – 25 років 6 місяців,  мають право на призначення пенсії за вислугу років при зверненні в будь – який час незалежно від віку.
Наприклад, лікар, 01.01.1967 року народження, вже відпрацювала на посаді, яка дає право на пенсію за вислугу років, станом на 01 квітня 2015 року — 25 років або станом на 01 січня       2016 року — 25 років 6 місяців, то  вона будь-коли може скористатися правом виходу на пенсію, звільнившись із посади, що дає право на таку пенсію. Отже, їй не треба чекати досягнення віку     51 рік.

Нагадуємо, що пенсії за вислугу років призначають у разі звільнення з роботи, що дає право на цю пенсію. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії (незалежно як: чи за основним місцем чи за сумісництвом), виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що настає за днем звільнення з роботи.
Увага! Пенсіонери, які одержують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого статтею 26  Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (чоловіки — 60 років, жінки — за схемою),  не мають право на перерахунокзазначеної пенсії відповідно до  пункту 4 статті 42 зазначеного закону (через кожні два роки після призначення (попереднього) перерахунку).
Разом з тим, працівники охорони здоров’я, які не скористалися правом виходу на пенсію за вислугу років мають своєрідний бонус –  при виході на пенсію за віком  можуть одержати одноразову грошову допомогу відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Грошова допомога надається особам, які звернулися за призначенням пенсії за віком після 01.10.2011, за таких умов:
·  пенсію за віком призначено після 01.10.2011;
· на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е” – “ж” статті  55 Закону “Про пенсійне забезпечення”;
· є необхідний страховий стаж на зазначених посадах: для чоловіків — 35, для жінок — 30 років. Страховий стаж враховується в календарному обчисленні;
· до цього особа не отримували будь-яку пенсію.

Одноразова грошова допомога виплачується у розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення та не підлягає оподаткуванню.

 

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

Легалізація тіньової зайнятості – соціальний захист найманих працівників

Своєчасність і повнота виплати пенсій та грошових допомог, як і можливість підвищення їх розмірів, цілком залежать від стану надходження коштів від платників та дотримання ними платіжної дисципліни, що в свою чергу сприяє стабільності бюджету Пенсійного фонду України, запобігає негативним тенденціям у суспільстві.

Значна кількість роботодавців, які мають власні виробничі потужності, достатню кількість трудових ресурсів та здійснюють господарську діяльність, використовують різноманітні схеми приховування реально виплачуваних доходів, нараховуючи заробітну плату на рівні або нижче рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

Проте важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату “в конверті” позбавляє їх в майбутньому гідного пенсійного забезпечення. Адже тільки офіційно нарахована заробітна плата в розмірі не меншому, ніж мінімальний, та вчасна і в повному обсязі сплата страхових (єдиного) внесків – гарантія зарахування періоду роботи до страхового стажу, необхідних при обчисленні пенсії.

Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі звертається до усіх роботодавців із проханням подбати про соціальний захист своїх працівників та забезпечити їх легальною заробітною платою у розмірі , не нижчому за мінімальний рівень.

 

 

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

УВАГА  ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ!!!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 167, починаючи з 01 липня 2016 року виплата пенсій всім внутрішньо переміщеним особам здійснюватиметься виключно через рахунки та мережу установ
і пристроїв публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”.

Тобто, з 01 липня 2016 року виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам, які не звернулися за переведенням пенсії до Ощадбанку, буде припинено до дати звернення.  Тому, внутрішньо переміщеним особам, які наразі не обслуговуються
в публічному акціонерному товаристві “Державний ощадний банк України”
слід терміново звернутися до зазначеної банківської установи для відкриття поточного рахунку та повідомити органи Пенсійного фонду реквізити відкритого пенсійного рахунку.

Для забезпечення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам Ощадбанком буде здійснюватися емісія платіжних карток, які одночасно є  пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Такі платіжні картки видаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня
2014 року № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (зі змінами) та Порядку емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 квітня 2016 року № 7-1. При цьому у разі одержання особою платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, пенсійне посвідчення звичайного зразка не видається.

Тим внутрішньо переміщеним особам, які вже обслуговуються в установах Ощадбанку, необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання з метою складення заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення. При собі мати: паспорт, пенсійне посвідчення, ідентифікаційний номер, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фото (3 x 4).

Внутрішньо переміщеним особам з числа військових пенсіонерів для обміну платіжних карток слід звернутися до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (вул. Комкова, 76 А)
або до відповідальних осіб в управліннях Пенсійного фонду в м.Херсоні, Генічеському районі, м. Нова Каховка, Бериславському та Голопристанському об’єднаних управліннях.

 

Електронне пенсійне посвідчення виготовлятиметься на ім’я особи, якій призначено пенсію. Якщо пенсію призначено неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільна дієздатність якої обмежена, то в електронному пенсійному посвідченні зазначатиметься прізвище, ім’я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

У новому документі зазначатиметься графічна та електронна інформація про власника та його електронний цифровий підпис.

Крім того, вказуватимуться відомості про вид пенсії, групу, причину інвалідності й строк, на який установлено інвалідність.

У разі продовження строку призначення пенсії, установлення інвалідності або продовження її на новий строк відбуватиметься емісія нового посвідчення.

Виготовлення електронного посвідчення здійснюватиметься на підставі заяви пенсіонера, поданої до територіального органу Пенсійного фонду України, протягом 30 робочих днів із дня прийняття такої заяви.

Такий документ видаватиметься у вказаному в заяві відділенні банку особисто пенсіонерові, а якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, — батькам, опікуну, піклувальникові (законному представнику), за умови, що буде пред’явлено документи, за допомогою яких банк зможе ідентифікувати таку особу.

Нове пенсійне посвідчення як платіжна картка діятиме до трьох років за умови, що фізична ідентифікація одержувача пенсії у відділеннях банку відбуватиметься перші два рази кожні шість місяців, а надалі — кожні дванадцять місяців. Загалом таке пенсійне посвідчення використовуватиметься як платіжна картка (в магазинах, банках тощо) до закінчення строку її дії, або в разі закінчення строку призначення пенсії.

 

 

Більш  детальну інформацію можливо отримати за телефонами гарячих  ліній: 3-25-49, 3-25-09 (управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі Херсонської області).


 

Розпочато виплату пенсій за червень

1Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян,  згідно графіку, в районі розпочато виплату пенсій за червень 2016 року.


 

  Порядок звернення за призначенням пенсії за віком

Днем звернення за призначенням пенсії  вважають день, коли територіальне управління Пенсійного фонду України прийняло відповідну заяву.

Відповідно до норм чинного законодавства  пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем  досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося  за місяць до досягнення пенсійного віку або протягом трьох місяців з дня досягнення цього віку.  Якщо громадянин звернувся пізніше трьох місяців від досягнення пенсійного віку,  пенсія призначається з дня подання заяви.

За наявності всіх  належних для призначення пенсії документів територіальне управління Пенсійного Фонду  не пізніше 10 днів розглядає подані документи й ухвалює рішення щодо призначення (відмови в призначенні) пенсії.

У разі, якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково. Час для їх надання –  до 3 місяців.

Управлінням  Пенсійного Фонду України в Генічеському районі проводиться робота з «майбутніми пенсіонерами». Скористатись зазначеною послугою можна завчасно до досягнення пенсійного віку. В рамках цієї роботи працівниками Фонду буде визначено вік виходу на пенсію, проведено перевірку змісту та належного оформлення документів про стаж та заробітну плату,  у разі необхідності надано допомогу у витребувані документів, яких недостатньо для призначення пенсії.

За довідками звертайтесь за тел. 3 25 49

За інформацією УПФУ в Генічеському районі


 

Фінансування виплати пенсій за травень завершено

1Управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі інформує, що відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено фінансування на виплату пенсій за травень поточного року.


 

Право резервістів та членів сімей загиблих резервістів на призначення пенсій по інвалідності та в разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

 

В зв’язку із прийнятим Законом України № 1080-VIII від 12.04.2016 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей”, який набрав чинності з 6 травня 2016 року, внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно якого пенсійне забезпечення резервістів, які стали інвалідами внаслідок виконання обов’язків служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпечення її проведення, та членів сімей осіб, які загинули чи померли внаслідок виконання обов’язків служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпечення її проведення, здійснюється в порядку, встановленому цим Законом для військовослужбовців відповідних прирівняних посад та членів їхніх сімей.

Пенсії по інвалідності за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі — Закон) призначаються в таких розмірах:

а) інвалідам війни I групи – 100 процентів, II групи – 80 процентів, III групи – 60 процентів відповідних сум грошового забезпечення (заробітку);

б) іншим інвалідам I групи – 70 процентів, II групи – 60 процентів, III групи – 40 процентів відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).

Законодавчо визначено мінімальні розміри пенсій по інвалідності, а саме:

а) інвалідам війни з числа солдатів і матросів строкової служби I групи – у розмірі 120 відсотків, II групи – 110 відсотків, III групи – 105 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

б) іншим інвалідам з числа солдатів і матросів строкової служби I групи – у розмірі 110 відсотків, II групи – 105 відсотків, III групи – 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

в) інвалідам з числа єфрейторів (старших солдатів) і сержантів, старших матросів і старшин строкової служби – у розмірі 110 відсотків, з числа прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України і державної пожежної охорони, осіб молодшого складу Національної поліції – 120 відсотків, а з числа осіб офіцерського складу та осіб начальницького складу (крім молодшого) органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України і державної пожежної охорони, осіб середнього і вищого складу Національної поліції – 130 відсотків відповідних мінімальних розмірів пенсій, передбачених для інвалідів з числа солдатів і матросів строкової служби.

Пенсії в разі втрати годувальника за цим Законом призначаються в таких розмірах:

а) членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника (при цьому дітям та іншим особам, зазначеним в абзаці другому статті 30 цього Закону, незалежно від того, чи перебували вони на утриманні загиблого (померлого) годувальника), – 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків.

Коло осіб, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника, визначене статтею 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Слід зауважити, що пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, не можуть бути нижчими від двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2016 — 2260 грн (1130 х 2).

Положення Закону № 1080 поширюються на резервістів, які безпосередньо брали (беруть) участь в антитерористичній операції після набрання чинності Указом Президента України від 14.04.2014 р. № 405 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України».

Пенсії особам з числа резервістів, які мають право на пенсію за Законом та членам їхніх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення з урахуванням окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премій у розмірах, установлених законодавством для військовослужбовців відповідних прирівняних посад на день звільнення зі с%