Aктуальні новини

140920181500


 


10.09.18

Інформація щодо надання пільг з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування

У березні 2018 року Уряд затвердив Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».

Документом передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно буде визначатись обласними адміністраціями на відповідний рік.

Розмір щомісячної готівкової виплати для надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування в Херсонській області у 2018 році складає 108,30 грн.

Якщо орган місцевого самоврядування приймає рішення щодо надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах, пільги будуть надаватися готівкою у розмірі встановленому органом місцевого самоврядування, але не менше ніж 108,30 грн., а громадяни, які мають право на пільги, повинні будуть сплачувати за проїзд в повному обсязі у відповідному населеному пункті.

Розмір виплати збільшується:

Відповідно до Порядку пільги надаються для таких категорій громадян:

Крім категорій осіб, які зазначено вище, органи місцевого самоврядування мають право визначати інші категорії громадян, на яких буде поширюватися дія Порядку, відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

У разі неприйняття органом місцевого самоврядування рішення про надання пільг відповідні пільги продовжуються надаватися у безготівковій формі, як це працює зараз у більшості населених пунктів Генічеського району та місті Генічеськ.

Тобто, органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення про надання пільг у готівковій формі, а можуть продовжити надавати пільги у безготівковій формі за рахунок коштів місцевих бюджетів відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України.

За інформацією УСЗН


До уваги внутрішньо переміщених осіб.

Для отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг внутрішньо переміщеним особам необхідно подати до управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації заяву та декларацію.

Відповідно до змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2018 року № 329 внутрішньо переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, із зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально – побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Важливо знати, що до сукупного доходу домогосподарства не включається щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово – комунальних послуг. При призначенні субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, а також членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей) не залежно від місця їх реєстрації.


17.08.18

З 1 вересня при народженні дитини кожній родині під час виписки немовляти з пологового будинку надаватимуть одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка».

На доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, та на виконання постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”», Міністерство соціальної політики України прийняло наказ №1025 від 17.07.2018 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” при народженні дитини» .

Цим наказом визначено деталізований перелік дитячих товарів загальною вартістю до п’яти тисяч гривень для комплектування одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» при народженні дитини.

Міністерство соціальної політики в стислі терміни провело комплексну роботу щодо підготовки та впровадження соціального проекту «пакунок малюка», який, в першу чергу, покликаний допомогти українським родинам забезпечити новонароджених найнеобхіднішими, і, разом із тим, високоякісними речами.

Український Уряд переконаний, що дитина з перших днів життя має отримати усе необхідне, не зважаючи на рівень матеріального забезпечення батьків.

Окрім одягу та інших важливих для дитини речей, пакунок також міститиме інформаційні матеріали, що допоможуть батькам у питаннях найкращого догляду за дитиною.

Пакунок малюка є безповоротною адресною соціальною допомогою, та видаватиметься по одному на кожну дитину, а отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.

Отже, вже з першого вересня цього року українські сім’ї при народженні дитини отримають набір із двадцяти п’яти необхідних речей для новонароджених діток:

розмір 50 – 56 см

розмір 56 – 58 см

розмір 50 – 56 см

розмір 56 – 58 см

розмір 50 – 56 см

розмір 56 – 58 см

розмір 50 – 56 см

розмір 56 – 58 см

Пакунок надаватиметься кожній родині при виписці з пологового будинку, він підтримає матеріально та інформаційно, та стане серйозною допомогою першочергово тим родинам, які через складне матеріальне становище позбавлені можливості придбати новонародженій дитині якісні предмети догляду та одягу.

За інформацією УСЗН


10.08.2018

Триває монетизація залишків невикористаних сум субсидій.

Сім’ї, які для опалення використовують електроенергію чи природний газ та станом на 1 травня 2018 року мають на рахунках невикористану суму субсидій – мають право на одержання зекономлених коштів.

Для отримання коштів одержувачу житлової субсидії необхідно до 1 вересня 2018 року подати до управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації відповідну заяву (при собі мати паспорт, ідентифікаційний код).

Прийом заяв здійснюється за адресою: м. Генічеськ, пр-т Миру, 43, 3 під’їзд.

За довідками звертатися за телефонами: (05534) 3 34 09, (095) 51 28 106 або (098) 11-85-759

За інформацією УСЗН


10.08.2018

Без ID-картки на дитину, вік якої більше 14 років, призначення всіх видів державної допомоги, в т.ч. житлової субсидії оформляти не будуть

Управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації нагадує мешканцям району, які отримують пільги, державну соціальну допомогу та субсидію на сплату житлово-комунальних послуг, про те, що відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Для призначення всіх видів державної допомоги, в т.ч. житлової субсидії громадяни, у чиїх родинах є діти, які досягли 14 років, мають надавати паспортні дані та ідентифікаційний код дитини. У разі відсутності даної інформації допомога призначатися не буде.

Для реалізації свого права на державну допомогу, будь ласка, оформляйте документи своєчасно!

За інформацією УСЗН

 


 

05.02.2018

Шановні пільговики!

Управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації повідомляє: розпочався прийом документів від пільгових категорій громадян для оформлення адресної грошової допомоги на тверде паливо та скраплений газ у 2018 році.

У 2018 році граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу для надання пільг готівкою на домогосподарство на рік складають: одна тонна твердого палива – 2424,16 грн. та один балон скрапленого газу – 242,42 грн.

Відповідно:

Звертаємо Вашу увагу, що на домогосподарство надаються або пільги, або субсидія за бажанням одержувача.

Надання адресної грошової допомоги здійснюється за відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення. При собі мати паспорт та пільгове посвідчення.

Прийом заяв проводиться за адресою: м. Генічеськ, пр-т Миру, 43, каб. 5, телефон для довідок 3 33 14.

Пільговики району звертаються до сільських (селищних) рад за місцем проживання.

Начальник УСЗН
Л.Бубнова

 


 

У період з 22 січня по 26 січня 2018 року управлінням соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації здійснено фінансування державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми на загальну суму 2958,1 тис.грн. (ІІ період січня 2018 року) та адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на суму 284,8 тис.грн. (І період січня 2018 року).

26 січня 2018 року у кабінеті заступника голови Генічеської районної державної адміністрації Бекірової Гульнари Решатівни відбулося засідання районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення.

Під час засідання було розглянуто 18 заяв громадян району для призначення матеріальної допомоги. Прийнято рішення призначити матеріальну допомогу 11 особам на загальну суму 27,0 тис.грн.

24 січня 2018 року у кабінеті заступника голови Генічеської районної державної адміністрації Бекірової Гульнари Решатівни відбулося засідання постійної комісії по розгляду скарг та звернень з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та житлових субсидій. Під час засідання були розглянуто 144 заяви, з них 14 заяв щодо призначення державних видів соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям, 103 заяви щодо призначення державних видів соціальних допомог переміщеним особам, пільговиків 5 осіб, 22 заяви щодо призначення житлової субсидії.

 


 

04.01.2018

ДОВІДКА
засідання районної робочої групи з питань соціального захисту
ветеранів із числа воїнів-інтернаціоналістів
від 26 грудня 2017 року

З метою вирішення питання соціального захисту ветеранів із числа воїнів-інтернаціоналістів, відповідно до Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Генічеською районною державною адміністрацією, Генічеською районною радою та Генічеською районною громадською організацією Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) від 07 лютого 2017 року, на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 06 липня 2012 року № 436 «Про організацію виконання у районі розпорядження голови обласної державної адміністрації від 14 березня 2012 року № 184 «Про обласну робочу групу з питань соціального захисту ветеранів із числа воїнів-інтернаціоналістів» управління соціального захисту населення районної державної адміністрації надає узагальнюючу інформацію про стан реалізації передбачених Меморандумом заходів для розгляду на засіданні робочої групи за 2017 рік.

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги управління соціального захисту населення перебуває 193 воїнів-інтернаціоналістів, з них:

Відповідно до Постанови КМУ від 05 квітня 2017 р. № 223 про Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” 194 особам виплачена дана допомога у сумі 236,4 тис. грн., у таких розмірах:

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 21 лютого 2017 року № 3492/0/2-17/20 виплата на тверде паливо, скраплений газ у 2017 році надавалася у таких розмірах:

З 03 червня 2017 року вартість була збільшена на рівні 111,2 відсотка, тобто, тверде паливо за тону – 2224,0 грн., 1 балон газу – 222,40 грн.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» воїни-інтернаціоналісти користуються пільгами на комунальні послуги в межах середніх норм споживання та іншими пільгами згідно чинного законодавства.

На обліку в управлінні соціального захисту населення для безоплатного забезпечення санаторно-курортним лікуванням згідно чинного законодавства перебуває 19 учасників бойових дій.

У 2017 році 9 осіб пройшли лікування: санаторій «Салют» Одеса – 2, «Перемога» Київ -1, «Батьківщина» м. Трускавець – 4, «Слава» Миргород – 2.

На квартирному обліку за місцем реєстрації при міськвиконкомі перебуває 2 воїна-інтернаціоналіста, в Новоолексіївській селищній раді – 1.

У районному бюджеті на 2017 рік на фінансову підтримку громадської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) виділено 30,0 тис.грн., профінансовано – 30,0 тис.грн.

Відповідно до Меморандуму та заходів районної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки 3 сім’ям загиблих протягом 2017 року з районного бюджету проводилася виплата щомісячної стипендії у розмірі 500 грн. на особу, профінансовано 18,0 тис.грн.

На обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Генічеському районі перебуває та отримує пенсію 23 особи – отримувачі пенсії з числа учасників бойових дій на території ДРА. В тому числі: 14 осіб отримують пенсію за віком, 9 по інвалідності. Також на обліку знаходяться 3 сім’ї загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Пенсії з усіма надбавками виплачуються згідно діючого законодавства 4-25 числа щомісячно.

У лікувально-профілактичних закладах району проводиться певна робота по обслуговуванню воїнів-інтернаціоналістів. Так, в стаціонарних відділеннях (терапія, неврологія, хірургія) виділено 5 палат (20 ліжок) для лікування учасників бойових дій. Палати забезпечені холодильниками та телевізорами (2).

Додатково виділяються продукти харчування, медикаменти у межах бюджетного фінансування. Діагностичні дослідження, які є у райлікарні, проводяться безкоштовно.

Щорічно відповідно до законодавства у квітні-травні проводиться медичне обстеження і диспансеризація ветеранів війни та у разі потреби їх госпіталізація в першочерговому порядку. Так, за 11 місяців 2017 року охоплено комплексним оглядом 182 особи. Отримали стаціонарне лікування 5 осіб, денний стаціонар – 5.

Безоплатне забезпечення медикаментами воїнів-інтернаціоналістів при стаціонарному та амбулаторному лікуванні здійснюється в межах бюджетного фінансування. Усього за 2017 рік пільговими медикаментами забезпечено 2 особи, витрачено 952,70 грн.

Безоплатне зубопротезування у 2017 році отримали 2 особи на суму 3056,47 грн.

У 2017 році оздоровлена 1 дитина воїна-інтернаціоналіста з Новоіванівської сільської ради на Арабатській стрілці.

За рахунок районного бюджету, відповідно Комплексної районної цільової програми для пільгових категорій населення на 2017-2020 роки, відшкодовуються витрати за пільгові перевезення залізничним транспортом на міжміському та приміському сполученні пільгових категорій громадян (виділено 350,0 тис. грн., профінансовано в повному обсязі).

Щорсівською с/р виділено на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом приміського сполучення 2,2 тис. грн., профінансовано – 2,2 тис.грн.

За рахунок бюджету м. Генічеська відшкодовуються витрати на знижку на абонентську плату за користування телефоном пільгових категорій громадян міста (виділено 159,3 тис. грн., профінансовано – 86,7 тис. грн.), також надається пільга на проїзд в міському автомобільному транспорті загального користування по м. Генічеську (виділено з місцевого бюджету 270,0 тис. грн.)

Відділ культури Генічеської районної державної адміністрації постійно організовує та проводить заходи для воїнів-інтернаціоналістів.

У лютому 2017 року з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан у парку Афганської Слави відбувся мітинг-реквієм.

У краєзнавчому музеї організовано День відкритих дверей та поповнилася новимирекспонатами постійно діюча виставка «Афганістан-наша біль і пам’ять».

У районній юнацькій бібліотеці 16 лютого відбувся вечір-зустріч учнів 9–х класів загальноосвітніх шкіл міста Генічеська з членами районної організації УСВА.

Члени районної організації Української спілки ветеранів Афганістану є активними учасниками усіх районних заходів до державних свят, знаменних дат і подій та акцій, які проводять державні установи.

У закладах загальної середньої освіти району постійно здійснюється робота, спрямована на безпосереднє спілкування учнів з воїнами-інтернаціоналістами.

Волонтерський рух у закладах загальної середньої освіти району реалізуються через загальношкільні проекти підтримки воїнів-інтернаціоналістів. Члени шкільних організацій «Волонтер», «Милосердя» допомагають ветеранам праці, вітають зі святами воїнів-афганців, організовують зустрічі з військовослужбовцями та волонтерами, активно приймають участь у благодійних акціях.

На офіційному інформаційному сайті Генічеської районної державної адміністрації забезпечено постійне висвітлення інформування громадськості з питань соціального захисту ветеранів.

В управлінні соціального захисту населення щоденно з 9.00 до 16.00 години працює «гаряча» телефонна лінія з питань соціального захисту ветеранів та інвалідів.

 

Начальник відділу персоніфікованого
обліку пільговиків управління соціального
захисту населення районної державної
адміністрації,
секретар робочої групи                                                                       Я.О.Кравчук

 


 

22.12.2017

ДОВІДКА
на
засідання районної робочої групи з питань обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей загиблих військовослужбовців у зоні проведення АТО, сімей учасників АТО та їх соціального супроводу

Станом на 21 грудня 2017 року в управлінні соціального захисту населення перебуває 225 учасників бойових дій в зоні проведення АТО, 1 інвалід війни III групи та 10 членів сімей загиблих військовослужбовців – учасників АТО, 1 неповнолітня дитина.

З початку 2017 року до «Єдиного вікна» управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації звернулося 38 демобілізованих учасників антитерористичної операції. Діє «гаряча» телефонна лінія для надання консультативної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. Проведено анкетування 217 учасників АТО щодо визначення їх потреб.

У 2017 році з державного бюджету нарахована та виплачена щорічна допомога до 5 травня 142 особам на суму 168,3 тис. грн.

Здійснено нарахування адресної грошової допомоги на придбання твердого палива, скрапленого газу 143 особам на суму 258,4 тис. грн.

Всі учасники АТО, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення, користуються пільгами на комунальні послуги згідно ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в межах середніх норм споживання (електропостачання, водопостачання, водовідведення, вивіз побутового сміття, квартплата, газопостачання).

За рахунок районного бюджету, відповідно Комплексної районної цільової програми для пільгових категорій населення на 2017-2020 роки, відшкодовуються витрати за пільгові перевезення залізничним транспортом на міжміському та приміському сполученні пільгових категорій громадян (виділено 350,0 тис. грн.).

Щорсівською с/р виділено на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом приміського сполучення 2,2 тис. грн.

Озерянською с/р на автоперевезення виділено та витрачено за три квартали 2017 року 19,7 тис. грн.

За рахунок місцевого бюджету відшкодовуються витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян міським пасажирським транспортом (виділено 270,0 тис.грн.) та знижка на абонентську плату за користування телефоном пільгових категорій громадян м. Генічеська (виділено 159,3 тис. грн.).

Матеріальна допомога за рахунок районного та місцевих бюджетів

У жовтні 2017 року до Дня захисника України за рахунок районного бюджету надана матеріальна допомога 207 учасникам бойових дій АТО на суму 207,00 тис. грн. (1,0 тис.грн. на особу), у грудні буде надана допомога 19 особам на суму 19,0 тис. грн.

5 cім’ям загиблих в зоні проведення антитерористичної операції військовослужбовців надана щомісячна стипендія на суму 42,0 тис. грн. (840 грн. на особу).

За даними міської, сільських/селищних рад станом на 21 грудня 2017 року надана матеріальна допомога військовослужбовцям-учасникам АТО та сім’ям загиблих військовослужбовців-учасників АТО з місцевих бюджетів 150 особам на суму 181,2 тис.грн.

Санаторно-курортне лікування учасників антитерористичної операції

На обліку в управлінні для санаторно-курортного лікування перебуває 18 учасників бойових дій в зоні проведення АТО. Із них виявили бажання пройти лікування за умови тристоронньої угоди у вибраних закладах у 2017 році 8 осіб. Оздоровлено 8 учасників бойових дій на суму 49,3 тис. грн.

Інші учасники бойових дій АТО бажання пройти оздоровлення у 2017 році не виявили.

Професійна адаптація учасників антитерористичної операції

1 учасник бойових дій в зоні проведення АТО пройшов курсову підготовку з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «В» з квітня по червень 2017 року на базі ВПУ № 17 м. Генічеська на суму 1200 грн., відповідно до постанови КМУ від 31.03.2015 року № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції».

На лютий 2018 року набирається група на курсову підготовку з професії «Водій автотранспортних засобів кат. «С», «Е» на базі ВПУ № 17 м. Генічеська.

Квартирний облік

На квартирному обліку при виконкомах міської, сільських/селищних рад перебуває 18 учасників бойових дій АТО.

У травні 2017 року за рахунок коштів державного бюджету придбано житло одному члену сім’ї загиблого в зоні проведення АТО військовослужбовця у розмірі 391102,70 грн., відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I–II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов» (зі змінами).

Актуальні новини у сфері соціального захисту учасників АТО постійно висвітлюються на офіційному сайті Генічеської РДА у розділі «Учасникам АТО». Спеціалістами управління постійно ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота серед учасників АТО: публікуються статті у ЗМІ, у сільські/селищні ради постійно надсилаються матеріали стосовно прав та гарантій учасників АТО відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та рекомендацій Державної Служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

У звітному періоді проведено анкетування учасників АТО, серед опитуваних були виявлені наступні проблеми:

– матеріальна допомога;

– потреба в вугіллі, дровах;

– ремонт оселі;

– оформлення документів на будинок, земельні ділянки;

– відсутність власного житла.

За інформацією КЗ «Генічеський ЦПМСД» за 11 місяців 2017 року до структурних підрозділів КЗ «Генічеський ЦПМСД» за амбулаторною допомогою звернулося 19 демобілізованих.

За 11 місяців поточного року комплексним медичним оглядом охоплено 105 демобілізованих із зони АТО, частковим –90.

На пільгові медикаменти витрачено 1324,22 грн., найбільше патології виявлено у системі травлення, сечостатевій системі та серцево- судинній. Зубопротезовано 3 чол. на суму 6060,45 грн.

Отримали путівки до обласного госпіталю інвалідів у м.Херсон 7 учасників АТО, які мають статут учасника бойових дій.

Генічеським міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді створено та постійно оновлюється банк даних учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Станом на 20 грудня 2017 року у банку даних перебуває 75 сім’ї учасників антитерористичної операції. За звітний період спеціалістами Генічеського міського ЦСССДМ було обстежено 12 військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції та їх сімей. З метою надання необхідної соціальної допомоги з особами проведено анкетування щодо визначення їхніх потреб, а також на кожного військовослужбовця та його родину складено акт оцінки потреб дитини та її сім’ї.

Протягом звітного періоду 17 родини учасників антитерористичної операції забезпечено дровами на опалювальний період. Також здійснено матеріальну підтримку учасників АТО, загалом одноразову матеріальну допомогу отримали 25 осіб по 1000 грн. На протязі літнього оздоровчого періоду в дитячому оздоровчому таборі «Орленок» оздоровлено 6 дітей учасників бойових дій.

З метою поліпшення майнового стану 1 особі з числа сім’ї загиблого військовослужбовця надано земельну ділянку площею 0,0561 га, та 4 учасникам антитерористичної операції загальною площею 0,2295 га.

Спеціалістами Генічеського РЦСССДМ постійно здійснюється надання консультативної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, надання їм відповідних соціальних послуг у формуванні та розвитку соціальних навичок та умінь. З кожним учасником АТО проведено індивідуальні бесіди щодо відновлення вмінь і навичок з орієнтування в домашніх умовах, формування здорового способу життя. Спеціалістами центру розроблено анкети та проведено анкетування для визначення потреб учасників антитерористичної операції.

На даний час у базі даних перебуває 149 таких сімей, що мешкають у районі, з них 70 сімей у місті. Спеціалістами центру за допомогою сільських та селищних рад проведено відвідування усіх зазначених сімей, з метою проведення оцінки потреб. Загалом надано 2708 комплексних соціальних послуг:

Протягом звітного періоду серед учасників АТО та членів їх сімей розповсюджено інформаційні листівки «Безоплатна правова та психологічна допомога військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей», інформаційних буклетів, виготовлених спеціалістами центру «Допомога для вас» та «Пільги учасникам АТО», Загалом розповсюджено 1086 одиниць рекламної продукції.

Генічеським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді проведено круглий стіл «Сім’я – ключ до щастя» для дружин учасників антитерористичної операції. Метою заходу було взаємодія та психологічне розвантаження, зміни сприйняття та досягнення емоційної стабільності шляхом вивчення групового досвіду, адаптації до нової життєвої ситуації через активізацію сильних сторін особистості, допомога у зміцненні та відновленні родинних і суспільно – корисних зв’язків. Також учасників АТО залучають до заходів, які проводяться в районі.

Робота центру постійно висвітлюється на інтернетресурсах, зокрема на сайтах Херсонського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районної державної адміністрації. Звітній період розміщено 11 статей про роботу центру у даному напрямку.

За інформацією відділу освіти у закладах загальної середньої освіти району постійно здійснюється робота, спрямована на безпосереднє спілкування учнів з учасниками АТО, яка сприяє їх соціалізації в мирному середовищі. Діти мають можливість дізнатись багато цікавого від учасників антитерористичної операції, а військовослужбовці отримують можливість спілкування та психологічної підтримки. Учні закладів загальної середньої освіти району продовжують участь у Всеукраїнській акції «Лист пораненому» та у марафоні «Діти за мир, за єдину Україну».

Волонтерський рух у закладах освіти району реалізується через загальношкільні проекти підтримки військовослужбовців. Члени шкільних організацій «Волонтер», «Милосердя» допомагають ветеранам праці, вітають зі святами воїнів-афганців, організовують зустрічі з військовослужбовцями та волонтерами, активно приймають участь у благодійних акціях. Члени шкільних волонтерських організацій для воїнів АТО збирають теплі речі та продукти харчування. У закладах освіти відбуваються зустрічі з представниками волонтерських організацій для надання допомоги військовим, які знаходяться у зоні АТО.

Діти з сімей вищезазначеної категорії користуються пільгою позачергового влаштування до дошкільних навчальних закладів. У закладах дошкільної освіти Генічеського району безкоштовно та на пільговій основі перебуває 11 таких дітей .

Протягом курортно-туристичного сезону 2017 року з питань оздоровлення учасників АТО районна державна адміністрація співпрацює з Центром допомоги учасникам АТО Херсонської обласної державної адміністрації.

В програмі оздоровлення прийняли участь 27 закладів оздоровлення та відпочинку району, оздоровлено 88 осіб, які постраждали або беруть безпосередню участь в АТО та членів їх сімей (59 осіб у минулому році).

Через Центр «Оберіг» Херсонської обласної ради на КЗ «База відпочинку «Арабатська Стрілка» відпочили 1059 учасників АТО та члени їх сімей з різних областей України (422 у минулому році).

Начальник управління соціального захисту населення
Л.А.Бубнова

 


 

21.12.17

21 грудня 2017 року в управлінні соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації відбувся семінар-навчання для уповноважених осіб сільських та селищних рад з питань соціального захисту населення. Під час зустрічі були обговорені проблемні питання які виникають під час призначенні всіх видів державних соціальних допомог та житлових субсидій.

 


 

20.12.17

Уряд підвищив розміри та спростив порядок контролю проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, у тому числі особам з інвалідністю. Прийнятою постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 689 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено:

Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї (далі — уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах:

для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) — 884 гривні на одну особу (члена сім’ї);

для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю — 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для осіб з інвалідністю II групи — 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для осіб з інвалідністю III групи — прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

для працездатних осіб — 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень або 3 400 гривень, якщо до складу сім’ї входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю.

Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією, поданою компетентним органом.

Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім’ї.

Особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається.”.

Призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312). Виплата (продовження виплати) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення (далі — соціальні виплати), що призначені зазначеним особам, проводиться через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” з можливістю отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій через мережу установ і пристроїв будь-яких банків тільки на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження. Соціальні виплати особам з інвалідністю I групи та особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, за їх письмовими заявами можуть проводитись публічним акціонерним товариством “Укрпошта” (далі — ПАТ “Укрпошта”) з доставкою додому за фактичним місцем проживання/перебування таких осіб;

для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати пенсій таким особам проводиться емісія платіжних карток, які водночас є пенсійними посвідченнями, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Під час формування списків на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 (Офіційний вісник України, 1999 р., № 35,ст. 1803; 2016 р., № 79, ст. 2636), зазначаються відомості про отримувачів пенсій та грошової допомоги, що перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи.

Дія платіжних карток установлюється на строк до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” (перші два рази — кожні шість місяців, надалі — кожні 12 місяців). Після завершення строку дії картка перевипускається за рахунок публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”.

Фізична ідентифікація клієнта, якому відкрито поточний рахунок в установі публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” для отримання пенсії, до отримання ним в установленому порядку платіжної картки, яка водночас є пенсійним посвідченням, проводиться кожні три місяці з дня відкриття рахунка або з дня попередньої ідентифікації.

Інформація про одержувачів соціальних виплат, які пройшли фізичну ідентифікацію, та дату її проведення щотижня надається в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису через захищені канали зв’язку публічним акціонерним товариством “Державний ощадний банк України” Міністерству соціальної політики для внесення відповідної інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

У разі непроходження фізичної ідентифікації одержувачем соціальних виплат публічне акціонерне товариство “Державний ощадний банк України” зупиняє видаткові операції за поточним рахунком і не пізніше ніж наступного робочого дня інформує про таке рішення:

щодо одержувачів пенсій — Пенсійний фонд України та Міністерство фінансів;

щодо одержувачів інших соціальних виплат — структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад і Міністерство фінансів.

Відновлення видаткових операцій проводиться публічним акціонерним товариством “Державний ощадний банк України” з дати, наступної за днем проведення фізичної ідентифікації клієнта в установах публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”.

Припинення або відновлення соціальних виплат проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районниху м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад або управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, об’єднаними управліннями згідно з Порядком здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 47, ст. 1702).”;

Контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі — структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) шляхом відвідування не рідше ніж одного разу на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Якщо в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо проходження особою фізичної ідентифікації в публічному акціонерному товаристві “Державний ощадний банк України”, чергова перевірка у відповідному періоді не проводиться.

Чергова перевірка не проводиться стосовно:

внутрішньо переміщених осіб, які працюють в органах державної влади або органах місцевого самоврядування та якими надано довідку з місця роботи про те, що вони перебувають у трудових відносинах із відповідними органами державної влади або органами місцевого самоврядування і умови їх роботи потребують постійного перебування на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження (за винятком відряджень за кордон);

військовослужбовців із числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо на території проведення антитерористичної операції, за наявності довідки з військової частини про залучення до проведення антитерористичної операції.”.

За інформацією управління СЗН

 


 

18.12.17

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

Луна Чорнобиля з часом не стихає. Ще сотні років буде тягтися чорнобильський слід крізь життя як нині живучих, так ще і ненароджених людей, доля яких тепер пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, вони втрачають здоров’я, ламаються тисячі доль. Могутність і безсилля людини продемонстрував Чорнобиль. І застеріг: не упивайся могутністю, людино, не жартуй із ним. Тому що ти – причина, але ти – і наслідок.

І нехай у цей день, День національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

Довідка
про роботу управління соціального захисту населення з питань соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи

Станом на 01 грудня 2017 року на обліку в управління соціального захисту перебуває 319 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із них:

інвалідів 1 категорії – 24 особи,

учасників ліквідації – 76 осіб,

статус “Сім’ї померлого громадянина, смерть якого пов’язана з наслідками ліквідації аварії на ЧАЄС” мають 4 особи,

дітей – 68 осіб, з них: діти віком до 3-х років – 11 осіб, від 3-8 років – 21 особа, від 8-14 років – 23 особи, від 14-18 років – 13 осіб.

Щомісячно 23 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії отримує по 403, 80 грн., та 98 осіб 2 категорії отримує по 201,90 грн. грошової компенсації вартості продуктів харчування, згідно наказу Міністерства соціальної політики № 1006 від 12 жовтня 2015 року.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 562 від 12 липня 2005 року, у 2017 році управлінням здійснено нарахування щорічної допомоги на оздоровлення 87 особам: інвалідам 1 та 2 гр. по 120,00 грн. кожному, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС 2 категорії по 100,00 грн., інвалідам 3 гр. та дітям-інвалідам по 90,00 грн., учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС 3 категорії, кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей по 75,00 грн.

Комісією з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення при районній державній адміністрації призначено грошову допомогу 2 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на суму 5000 гривень та 1 учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на суму 656,00 грн за рахунок коштів державного бюджету.

У 2017 році на забезпечення ліками передбачено 28,8 тис.грн., профінансовано 23,3 тис грн., на зубопротезування передбачено 15,0 тис.грн., профінансовано 15,0 тис.грн.

Станом на 01 грудня 2017 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебувають 243 особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, із них:

1 категорії – 22 особи,

2 категорії – 47 осіб (ліквідатор), 31 особи (потерпілий),

3 категорії – 113 осіб,

дитина учасника ЧАЄС–34 особи,

дружина учасника ЧАЄС 1 категорії – 1 особа.

У 2017 році пільгами з житлово-комунальних послуг, в межах середніх норм споживання, користується 101 особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З 1 липня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї». Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 3; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; сім’ям, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи пільги надаються з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Відповідно до розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 20 березня 2014 року № 151 «Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом, відповідно до яких населенню Херсонської області надаються пільги і житлові субсидії», у 2016 році затверджені натуральні норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, згідно з яким населенню Херсонської області у 2017 році надаються пільги для відшкодування витрат на їх придбання за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Граничні показники вартості у 2017 році для осіб, які відносяться до 1 та 2 категорії становить 1112,00 грн. за тону (50% від основної суми 2224,00).

На фінансову підтримку громадської організацій «Фонд Чорнобиля» у 2017 році передбачено – 18 000,00 грн.

 

За інформацією управління СЗН

 


 

14.12.17

Державі не байдужі проблеми людей з інвалідністю

За останнє десятиріччя соціальна політика багатьох європейських країн стосовно осіб з обмеженими фізичними можливостями зазнала суттєвих змін. Ставлення до цієї соціальної групи людей, як до пацієнтів, якими необхідно лише опікуватися, і які не можуть долучатися до активного суспільного життя, змінилося на ставлення до них, як до повноправних членів суспільства, що мають рівні права з іншими громадянами країни.

Жодна людина не може скористатися наданими їй правами, якщо вона не має до них «доступу», тобто відповідних умов для їх реалізації.

Особливе значення ця об’єктивна вимога має у процесі реалізації прав людей з інвалідністю, оскільки їм доводиться долати численні додаткові перешкоди, які не дозволяєте брати повноцінну, рівноправну участь у суспільному житті.

Значення понять:

«Маломобільні» групи населення – люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні при одержані послуги.

Допоміжні засоби – це засоби, які частково компенсують втрачені або ослаблені функції організму і використовуються споживачем протягом короткотривалого часу при переміщенні або здійснення інших соціальних функцій.

В Україні забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями  такими засобами здійснюється відповідно до «Порядку забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення», затвердженого постановою КМУ №1652 від 29.11.2006 з послідуючими змінами та доповненнями.

Так на виконання вищезазначеної Постанови, завдяки налагодженої роботи щодо забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями  Генічеського району технічними та іншими засобами реабілітації  20 листопада 2017 року мешканцю міста Генічеськ, інваліду з дитинства І групи управлінням соціального захисту населення було видано електроскутер Sterling s400.

Державі не байдужа проблема таких людей а ми з гідністю виконуємо програму держави.

 


До уваги отримувачів субсидії

Згідно постанови КМУ № 300 від 26 квітня 2017 року «Про внесення змін до деяких постанов КМУ» у разі отримання управлінням соціального захисту населення від комунальних підприємств інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається. Якщо протягом двох місяців громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

За більш детальною інформацією просимо звертатися за тел.33409 або за адресою: пр-т Миру, 43 каб.2


Як платити за комуналку 90 грн замість 900!!!

Наприклад ви одинокий пенсіонер, мешкаєте у однокімнатній квартирі площею 41 квадратний метр і розмір вашої пенсії становить 1312 гривень.

За місяць ви використали комунальних послуг на:

Централізоване постачання холодної води при наявності лічильника – 4 куб. м. на одну особу, при вартості за 1 куб. м. – 10,80 грн на суму  43,20 грн.

Водовідведення при наявності лічильника – 4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 13,00 грн. на суму 52,00 грн.

Газопостачання для приготування їжі – 4,4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 6,879 грн. на суму 30,27 грн.

Електропостачання – 120 квт.год. при вартості 1 квт. електроенергії на годину – 0,57 грн при обсягу споживання до 100 квт. на місяць; або 0,99 грн при обсягу споживання від 100 до 600 квт. на місяць, на суму 76,80 грн.

Квартирна плата при вартості обслуговування 1 кв. м житла – 1,05 грн. на суму 43,05 грн

Централізоване опалення без лічильника на суму 650,00 грн, з урахуванням коригуючого коефіцієнту для 3 і більше поверхових будинків у Херсонській області, або 7,58 грн за 1 кв. м. площі квартири.

Знаючи це все, визначаємо обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги виходячи з сукупного доходу нашого домогосподарства.

Отже сукупний дохід сім’ї – 1312,00 грн. В нашому випадку такий же буде і дохід в розрахунку на одну особу. Отриманий результат ділимо на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 1312 грн на 1399 грн, отримуємо коефіцієнт 0,938.

Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15 відсотків, в результаті отримуємо 7,04 відсотка. Цей результат множимо на сукупний дохід сім’ї 1312 грн і наша обов’язкова частка плати за комунальні послуги становить 92,37 грн. Отже ви сплачуєте тільки цю суму.

Повний же розмір вашої плати за житлово-комунальні послуги, якщо додати усі використані послуги наведені вище (43,20 + 52,00 + 30,27 + 76,80 + 43,05) становитиме 245,32 грн, в неопалювальний період і 895,30 грн в опалювальний (43,20 + 52,00 + 30,27 + 76,80 + 43,05 + 650).

Таким чином держава компенсує вам у вигляді субсидій 152,95 грн в неопалювальний період (245,32 грн – 92,37 грн) та 802,95 грн в опалювальний (895,32 грн – 92,37 грн).

 

 

Як отримати компенсацію за комуналку від держави більше 1000 грн. !!!!

 

Наприклад ваша сім’я складається з трьох осіб – чоловік, дружина, які отримують мінімальну заробітну плату та дитина шкільного віку. Сім’я мешкає у двокімнатній квартирі площею 52 кв. м.

За місяць ви використали комунальних послуг на:

Централізоване постачання холодної води при наявності лічильника – 4 куб. м. на одну особу, при вартості за 1 куб. м. – 10,80 грн на суму  129,60 грн.

Водовідведення при наявності лічильника – 4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 13,00 грн. на суму 156,00 грн.

Газопостачання для приготування їжі – 4,4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 6,879 грн. на суму 90,80 грн.

Електропостачання – 180 квт.год. при вартості 1 квт. електроенергії на годину – 0,57 грн при обсягу споживання до 100 квт. на місяць; або 0,99 грн при обсягу споживання від 100 до 600 квт. на місяць, на суму 136,20 грн.

Квартирна плата при вартості обслуговування 1 кв. м житла – 1,05 грн. на суму 54,60 грн

Централізоване опалення без лічильника на суму 750 грн, з урахуванням коригуючого коефіцієнту для 3 і більше поверхових будинків у Херсонській області, або 7,58 грн за 1 кв. м. площі квартири.

Знаючи це все, визначаємо обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги виходячи з сукупного доходу нашого домогосподарства.

Отже сукупний дохід сім’ї дві мінімальні заробітні плати, які становлять 2756,00 грн. Ділим цю суму на трьох і одержуємо дохід в розрахунку на одну особу, який становитиме – 918,67 грн. Отриманий результат ділимо на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 918,67 грн на 1399 грн, отримуємо коефіцієнт 0,657.

Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15 відсотків, в результаті отримуємо 4,93 відсотка.

Цей результат множимо на сукупний дохід сім’ї 2756,00 грн і наша обов’язкова частка плати за комунальні послуги становить 135,87 грн. Отже ви сплачуєте тільки цю суму.

Повний же розмір вашої плати за житлово-комунальні послуги, якщо додати усі використані послуги наведені вище (129,60 + 156,00 + 90,80 + 136,20 грн + 54,60) становитиме 567,20 грн, в неопалювальний період і 1317,20 грн в опалювальний (129,60 + 156,00 + 90,80 + 136,20 грн + 54,60 + 750).

Таким чином держава компенсує вам у вигляді субсидій 431,33 грн в неопалювальний період (567,20 грн – 135,87 грн) та 1181,33 грн в опалювальний (1317,20 грн – 135,87 грн).

 

 

Більше півтори тисячі гривнів -компенсація за комуналку!!!!

 

Наприклад ваша сім’я складається з двох пенсіонерів з середньомісячним доходом 2624 грн.  Сім’я мешкає у трикімнатній квартирі площею 65 кв. м.

За місяць ви використали комунальних послуг на:

Централізоване постачання холодної води при наявності лічильника – 4 куб. м. на одну особу, при вартості за 1 куб. м. – 10,80 грн на суму  86,40 грн.

Водовідведення при наявності лічильника – 4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 13,00 грн. на суму 104 грн.

Газопостачання для приготування їжі – 7,1 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 6,879 грн. на суму 97,68 грн.

Електропостачання – 120 квт.год. при вартості 1 квт. електроенергії на годину – 0,57 грн при обсязі споживання до 100 квт. на місяць; або 0,99 грн при обсязі споживання від 100 до 600 квт. на місяць, на суму 76,80 грн.

Квартирна плата при вартості обслуговування 1 кв. м житла – 1,05 грн. на суму 68,25 грн.

Централізоване опалення без лічильника на суму 750 грн, з урахуванням коригуючого коефіцієнту для 3 і більше поверхових будинків у Херсонській області, або 7,58 грн за 1 кв. м. площі квартири.

Індивідуальне опалення на суму 1293,56 грн. Для опалення використовується газ, в опалювальний період. Площу квартири 65 кв.м множимо на норматив опалення у 5,5 куб.м. газу, і множимо на ціну кубометру газу 6,879 грн. Далі множимо на коригуючий коефіцієнт для 3 і більше поверхових будинках у Херсонській області – 0,526.

Знаючи це все, визначаємо обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги виходячи з сукупного доходу нашого домогосподарства.

Отже сукупний дохід сім’ї дві пенсії, які становлять 2624 грн. Ділимо цю суму на двох і одержуємо дохід в розрахунку на одну особу, який становитиме – 1312 грн. Отриманий результат ділимо на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 1312 грн на 1399 грн, отримуємо коефіцієнт 0,938.

Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15 відсотків, в результаті отримуємо 7,04 відсотка.

Цей результат множимо на сукупний дохід сім’ї 2624 грн і наша обов’язкова частка плати за комунальні послуги становить 184,73 грн. Отже ви сплачуєте тільки цю суму.

Повний же розмір вашої плати за житлово-комунальні послуги, якщо додати усі використані послуги наведені вище (86,40 + 104,00 + 76,80 + 97,68 + 68,25) становитиме 433,13 грн, в неопалювальний період і 1726,69 грн в опалювальний (86,40 + 104,00 + 76,80 + 97,68 + 68,25+ 1293,56).

Таким чином держава компенсує вам у вигляді субсидій 248,40 грн в неопалювальний період (433,13 грн – 184,73 грн) та 1541,96 грн в опалювальний (1726,69 грн – 184,73 грн).

 

Отримують майже 3000 грн компенсаціі за тверде паливо на рік, більше 400 грн щомісяця субсидію!

 

Наприклад ваша сім’я складається з подружжя та двох дітей з сукупним доходом 3500 грн. Сім’я мешкає у приватному будинку, який опалюється твердим паливом.

За місяць ви використали комунальних послуг на:

Централізоване постачання холодної води при наявності лічильника – 4 куб. м. на одну особу, при вартості за 1 куб. м. – 10,80 грн на суму  172,80 грн (на рік – 2073,60 грн).

Водовідведення при наявності лічильника – 4 куб.м. на одну особу при вартості 1 куб.м. – 13,00 грн. на суму 208 грн (на рік – 2496,00 грн ).

Електропостачання – 180 квт.год. при вартості 1 квт. електроенергії на годину – 0,57 грн при обсязі споживання до 100 квт. на місяць; або 0,99 грн при обсязі споживання від 100 до 600 квт. на місяць, на суму 136,20 грн. (на рік – 1634,40 грн).

Скраплений газ для приготування їжі – 3 балони на суму 589,98 грн.

Тверде паливо для опалення – 2 тони на суму 3065,76 грн.

Знаючи це все, визначаємо обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги виходячи з сукупного доходу нашого домогосподарства.

Отже сукупний дохід сім’ї дві зарплати 1500 та 2000 грн на місяць. На рік – 42 тисячі гривень. Визначаємо середньомісячний дохід в розрахунку на одну особу. 42 тисячі ділимо на 4 особи і на 12 місяців, в результаті одержимо 875,00 грн.

Отриманий результат ділимо на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 875 грн на 1399 грн, отримуємо коефіцієнт 0,626.

Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15 відсотків, в результаті отримуємо 4,70 відсотка.

Цей результат множимо на сукупний дохід сім’ї 42000 грн і наша обов’язкова частка плати за комунальні послуги становить 1974,00 грн. З них 759,36 грн на тверде паливо та скраплений газ та 101,22 грн щомісяця на житлово-комунальні послуги. Отже ви сплачуєте тільки цю суму.

Повний же розмір вашої плати за житлово-комунальні послуги, якщо додати усі використані послуги за рік, наведені вище (2073,60 + 2496,00 + 1634,40 + 589,98 + 3065,76) становитиме 9859,74 грн.

Таким чином держава компенсує вам у вигляді субсидій 7885,74 грн на рік (9859,74 грн -1974,00 грн). Сума субсидії 7885,74 грн включає в себе 2896,38 грн. на тверде паливо та скраплений газ та 415,78 грн щомісяця на житлово-комунальні послуги


 

Щодо нового в отриманні житлових субсидій з травня 2016 року
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, зокрема:

розмір субсидії визначається, без урахування пільг, які надаються відповідно до законодавства: у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу не нараховуються;

змінено терміни призначення субсидії: субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців;

   – змінено порядок врахування доходів для призначення житлової субсидії для окремих категорій громадян (для працездатних осіб які мають дохід менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних громадян, приватних підприємців);

– субсидія на наступний період надається за особистим зверненням наступній категорії осіб:

– для орендарів житлового приміщення (будинку);

– осіб, які отримували субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в попередньому році;

– осіб, яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону становив «0» грн. Тобто вказаним сім’ям субсидія призначається на наступний термін за особистим зверненням. При цьому, для орендарів житлового приміщення (будинку) при призначенні субсидії також враховується строк дії договору (субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору оренди);

передбачено повернення частини невикористаної суми субсидії до державного бюджету організаціями-надавачами послуг з централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання), після закінчення опалювального сезону;

передбачено залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості 100 куб. м. природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії, яка зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

 

До уваги!

 

У звязку з тим, що Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення, всі громадяни, які отримали субсидію на придбання твердого палива і скрапленого газу в 2015 році для її призначення в 2016 році повинні надати заяву і декларацію. При цьому субсидію на оплату житлово-комунальних послуг буде розраховано з січня 2016 року. телефон для довідок 33409

Начальник УСЗН   Л.Бубнова


 

З 1 січня поточного року тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Станом на 01.01.2016 року 50% прожиткового мінімуму становить:

– для дітей віком до 6 років – 583,50 грн.;

– для дітей віком від 6 до 18 років – 727,50 грн.

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу визначається: як сума доходів всіх членів сім’ї за 6 місяців поділена на 6 та на кількість членів сім’ї. При цьому до сукупного доходу сім’ї не включається розмір допомоги на який визначається право.

До складу сім’ї враховуються діти (в тому числі усиновлені) до 18 років, за умови навчання – до 23 років; чоловік (дружина); жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками (не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні).

Для визначення права на призначення допомоги до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання) подаються наступні документи:

– заява та декларація про доходи та майновий стан;

– довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини та одержувача допомоги;

– довідки про доходи усіх членів сім’ї.

Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків  аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт  несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;

довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків  кримінального провадження або про його перебування на примусовому  лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку   недієздатним, а також  перебування  на строковій  військовій службі;
повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено;

довідка про розмір аліментів.

Важливо! Якщо звернення до управління надійде протягом січня – березня 2016 року, право на призначення допомоги буде визначено з              1 січня 2016 року.

Увага! Особи, які звернуться за призначенням тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме вперше, допомога призначатиметься з місяця звернення і доходи сім’ї визначатимуться за 6 місяців, що передує місяцю звернення.

Особливу увагу звертаємо тих отримувачів тимчасової допомоги, які у 2015 році отримували аліменти у твердій грошовій сумі (тобто як різниця між 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та визначеної судом твердої грошової суми аліментів), та період виплати допомоги припадає на 2016 рік. Таким сім’ям порядок призначення не змінився, тому не потрібно з 1 січня поточного року звертатися до управління соціального захисту населення. Виплата допомоги буде продовжена протягом січня поточного року до закінчення періоду призначення на підставі раніше поданих документів.
Начальник УСЗН Л.Бубнова


 

Актуально про житлові субсидії

 Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 року № 2246 визначено опалювальний період з 01 жовтня по 30 квітня включно. Враховуючи вищевказане, субсидія, громадянам, які проживають в будинках з індівідуальним газовим опаленням призначається по 30 квітня включно. Перерахунок субсидії на неопалювальний період з 01 травня по 30 вересня проводиться управлінням соціального захисту населення автоматично без звернення громадян.

Відповіді на запитання громаднян щодо житлових субсидій


  1. Чи можу я звернутися за субсидією, якщо маю заборгованість з оплати житлово-кому¬нальних послуг?

Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право отримувати субсидію.

  1. Чи впливає на право отримувати субсидію наявність у власності іншої квартири, будинку чи автомобіля?

Володіння транспортними засобами або іншими квартирами (будинками) не позбавляє Вас права на субсидію.

  1. У разі користування субсидією, чи зможу я потім продати, подарувати житло або передати його у спадок.

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

  1. Якщо я не вкажу в декларації якийсь з видів доходу, доведеться повертати субсидію?

Якщо в декларації не вказано який-небудь вид доходу, який буде виявлено перевіркою, доведеться повернути надміру нараховану субсидію. Тобто різницю між розміром наданої субсидії і тим розміром, який розраховано з урахуванням суми не вказаного доходу.

Однак це не позбавляє права звернутися за призначенням субсидії повторно.
5. Чи повинна я сплачувати вказану у повідомленні обов’язкову частку плати, якщо вона значно більша, ніж вартість фактично спожитої послуги по лічильнику?

Якщо фактична вартість послуги за лічильником менше ніж визначена частина обов’язкової плати отримувача субсидії, потрібно сплачувати вартість послуги за лічильником. Економне споживання вигідне, оскільки при економії газу, води та електроенергії на Ваших рахунках накопичуються зекономлені кошти субсидії. їх можна використати для оплати послуг в наступні місяці.

  1. В яких випадках управління соціального захисту населення вправі вимагати інші документи, крім заяви та декларації ?

Якщо Ви бажаєте, щоб субсидія була розрахована з доходів за три попередні місяці, необхідно надати довідки про ці доходи.

Крім того, у разі зазначення у декларації отриманих доходів, інформація про які відсутня Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у визначеному порядку, особою додатково подають довідки про зазначені доходи.

Також, якщо у домогосподарстві нестандартна ситуація, і рішення про призна¬чення субсидії приймається комісією, створеною місцевим органом влади, остан¬ній може запросити інші документи для обґрунтованості прийняття рішення (наприклад, довідки, що підтверджують факт непроживання зареєстрованих осіб).

 

Начальник УСЗН  Л.Бубнова


 

Розміри державних допомог у 2016 році

Статтею 7 Закону України “Про державний бюджет України на 2016 рік” установлено, що у 2016 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить: з 1 січня – 1330 грн, з 1 травня – 1399 грн,      з 1 грудня – 1496 грн, а для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

– для дітей віком до 6 років з 1 січня – 1167 грн, з 1 травня – 1228 грн,         з 1 грудня – 1313 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 1455 грн, з 1 травня – 1531 грн, з 1 грудня – 1637 грн; – для працездатних осіб з 1 січня – 1378 грн,          з 1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1550 грн;

– для осіб, які втратили працездатність з 1 січня – 1074 грн, з 1 травня – 1130 грн, з 1 грудня – 1208 грн.

Враховуючи зазначене, у 2016 року розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:

– допомога у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня – 344,5 грн,              з 1 травня – 362,5 грн, з 1 грудня – 387,5 грн;

– допомога при народженні дитини виплачується в розмірі 41280 грн (одноразово – 10320 грн та щомісячно – 860 грн впродовж 36 місяців);

– допомога до досягнення дитиною трирічного віку — 130 грн.;

– допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (максимальний розмір):

– на дітей віком до 6 років з 1 січня – 1167 грн, з 1 травня – 1228 грн,          з 1 грудня – 1313 грн;

– на дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 1455 грн, з 1 травня – 1531 грн, з 1 грудня – 1637 грн;

– на дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) з 1 січня – 1378 грн, з 1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1550 грн;

– допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування (максимальний розмір):

– на дітей віком до 6 років з 1 січня — 2334 грн, з 1 травня – 2456 грн,       з 1грудня – 2626 грн;

– на дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 2910 грн, з 1 травня – 3062 грн, з 1 грудня – 3274 грн;

– тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів надається у розмірі різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (максимальний розмір):

– на дітей віком до 6 років з 1 січня – 583,6 грн, з 1 травня – 614 грн,           з 1 грудня — 656,5 грн;

– на дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 727,5 грн, з 1 травня – 765,5 грн, з 1 грудня – 818,5 грн;

– допомога на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (максимальний розмір):

– на дітей віком до 6 років з 1 січня – 2334 грн, з 1 травня – 2456 грн,          з 1 грудня – 2626 грн;

– на дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 2910 грн, з 1 травня – 3062 грн, з 1 грудня – 3274 грн;

– на дітей віком від 18 до 23 років з 1 січня – 2756 грн, з 1 травня – 2900 грн, з 1 грудня – 3100 грн;

– щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу (мінімальна заробітна плата з 1 січня – 1378 грн, з 1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1550 грн).

Статею 9 вищезазначеного закону установлено, що 2016 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить:

– для працездатних осіб – 21 відсоток;

– для дітей – 85 відсотків;

– для осіб, які втратили працездатність та інвалідів – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям               у 2016 році не може бути більше, ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям            у 2016 році становитимуть:

– для працездатних осіб з 1 січня — 289,38 грн, з 1 травня – 304,5 грн,         з 1 грудня – 325,5 грн;

– для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів з 1 січня – 1074 грн,     з 1 травня – 1130 грн, з 1 грудня – 1208 грн;

– для дітей віком до 6 років з 1 січня – 991,95 грн, з 1 травня – 1043,8 грн,   з 1 грудня – 1116,05 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 1236,75 грн, з 1 травня – 1301,35 грн, з 1 грудня – 1391,45 грн;

– для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) з 1 січня — 1171,3 грн, з 1 травня – 1232,5 грн, з 1 грудня – 1317,5 грн.

Встановлено доплату до розміру допомоги на кожну дитину до 13 років   в розмірі – 250 грн, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – 500 грн.

Законом України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2016 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею7 Закону України “Про державний бюджет на 2016 рік” з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” (зі змінами):

Державна соціальна допомога зсічня зтравня згрудня
Інвалідам з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд 2206,8 2322 2482,6
Інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд 1611 1695 1812
Дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства ІІ або ІІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІ або ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 1074 1130 1208
На дітей-інвалідів з надбавкою на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 років 1335,3 1405 1502,1
На дітей-інвалідів підгрупи А з надбавкою на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 років 1918,8 2019 2158,6
На дітей-інвалідів з надбавкою на догляд за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років 1479,3 1556,5 1664,1
На дітей-інвалідів підгрупи А з надбавкою на догляд за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років 2206,8 2322 2482,6
На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою 1127,7 1186,5 1268,4
На дітей-інвалідів захворювання, яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою з надбавкою на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 років 1711,2 1800,5 1924,9
На дітей-інвалідів підгрупи А захворювання, яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою з надбавкою на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 років 2294,7 2414,5 2581,4
На дітей-інвалідів захворювання, яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою з надбавкою на догляд за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років 1855,2 1952 2086,9
На дітей-інвалідів підгрупи А захворювання, яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою з надбавкою на догляд за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років 2582,7 2717,5 2905,4

 


 

Управління соціального захисту населення повідомляє

З 1 жовтня 2015 року по 31 березня 2016 року для споживачів, які використовують природний газ на опалення або комплексно, застосовується пільгова ціна на газ за умови споживання до 1200 куб. м. блакитного палива за вказаний період. Весь спожитий понад цей ліміт обсяг газу оплачується за єдиною ціною – 7,188 грн. за 1куб.м.
Обсяг газу, який побутовий споживач в опалювальний період зможе оплачувати за пільговою граничної роздрібної ціни, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2015 року №872. Пільгова ціна на природний газ 3,6 грн. за 1 куб. метр встановлена ??на період з 1 жовтня 2015 року по 31 березня 2016 року для побутових споживачів, які використовують блакитне паливо для індивідуального опалення або комплексно (індивідуальне опалення, приготування їжі та / або підігрів води) при використанні до 1200 куб. м. палива за вказаний період. За обсяг, спожитий понад 1200 куб. м., споживачі цієї категорії платять 7,188 гривні за 1 куб. м.
Термін дії пільгової ціни на природний газ для побутових споживачів – з 1 жовтня 2015 по 31 березня 2016 – затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №758 від 1 жовтня 2015 року.

Враховуючи зазначене та відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу. твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 перерахунок субсидії буде проведено автоматично без звернення громадян після зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію.

 

 

Інформує начальник УСЗН Л. Бубнова


Новий порядок призначення допомог з 01 січня 2016 року!

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (від 24.12.2015 №911-VIII) Урядом 25.12.2015 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 1181 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою з 1 січня поточного року змінено порядок призначення допомоги дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Як визначається розмір допомоги з 1 січня 2016 року

Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Станом на 01.01.2016 року прожитковий мінімум становить:

– для дітей віком до 6 років – 1167 грн.;

– для дітей віком від 6 до 18 років – 1455 грн.;

– для дітей віком від 18 до 23 років за умови навчання – 1378 грн.

Тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Станом на 01.01.2016 року 50% прожиткового мінімуму становить:

– для дітей віком до 6 років – 583,50 грн.;

– для дітей віком від 6 до 18 років – 727,50 грн.

Як визначається середньомісячний сукупний дохід сім’ї

Розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення допомоги провадиться відповідно до методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. Згідно вказаної методики, до розрахунку сукупного доходу не береться розмір допомоги, для призначення якої обчислюється сукупний дохід. Тобто, при розрахунку розміру допомоги одиноким матерям до сукупного доходу сім’ї не будуть входити вже отримувані кошти допомоги одиноким матерям.

Хто включається до складу сім’ї

До складу сім’ї враховуються діти (в тому числі усиновлені) до 18 років, за умови навчання – до 23 років; чоловік (дружина); жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками (не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні).

Які документи подаються

Для визначення права на призначення вказаних допомог до управління соціального захисту населення подаються наступні документи:

В залежності від виду допомоги додатково подається:

– для допомоги на дітей одиноким матерям – довідка про проживання дитини з матір’ю, видана за місцем проживання сім’ї;

– для тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини та одержувача допомоги.

Коли необхідно звертатися за допомогою

Важливо!  Ті одинокі мами, які до 2016 року отримували мінімальні виплати на дітей, повинні звернутися в органи соцзахисту для нового розрахунку. Якщо звернення до управління надійде протягом січня – березня 2016 року, право на призначення допомоги буде визначено з 1 січня 2016 року.

Одиноким матерям, яким у 2015 році допомогу призначено з урахуванням доходу сім’ї (тобто розмір допомоги був більшим 350,10 грн. та період виплати допомоги припадає на 2016 рік виплату допомоги буде подовжено до закінчення терміну призначення допомоги.

Наприклад: допомогу одиноким матерям з урахуванням доходів призначено з 01 жовтня 2015 року по 31 березня 2016 року. Тобтов в даному випадку звертатися до управління в січні 2016 року не потрібно, за призначенням допомоги за новим порядком потрібно звертатися в квітні 2016 року.

Телефон для довідок: 33409

  Начальник УСЗН Л.Бубнова


УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ПОВІДОМЛЯЄ

Верховною Радою України 24 грудня 2015 року схвалено Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (реєстраційний номер 3628 від 11.12.2015 року), яким передбачається змінити умови надання окремих видів соціальної допомоги. Законом передбачається, що тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, надаватиметься з урахуванням матеріального стану сім’ї, в якій виховується дитина.

Допомога на дітей одиноким матерям (батькам) надаватиметься у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї.

Тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, становитиме різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Зазначений закон, схвалений Верховною Радою України 24 грудня 2015 року, набуває чинності з 1 січня 2016 року.

Враховуючи, що з 1 січня 2016 року будуть змінені розміри вищезгаданих допомог, виплата державної допомоги даним одержувачам проводитись не буде.

З метою реалізації норм Закону Міністерством підготовлено відповідне Урядове рішення, яке буде прийняте Кабінетом Міністрів України найближчим часом.

При цьому, звертаємо увагу, що для громадян, які звернуться у період січня-березня 2016 року за призначенням зазначених видів допомоги за новими умовами, планується зазначені допомоги призначати та виплачувати з 1 січня 2016 року.

телефон для довідок 3-34-09

 Начальник УСЗН Л. Бубнова


 

Відповіді на запитання громадян щодо житлово-комунальних субсидій (зі сторінки Мінсоцполітики у мережі Фейсбук)


Деякі питання виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту

Додаток


Управління соціального захисту населення повідомляє!

З 1 липня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї

Без змін пільги будуть надаватися: інвалідам війни, учасникам бойових дій, особам, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи I-II категорії. ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, а також їх вдовам.

Інші категорії пільговиків, матимуть право на пільги за умови, що їх середньомісячний дохід за шість попередніх місяців не буде перевищувати 1710 грн., на одну особу.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності.

Дохід від особистого господарства, оренди земельних паїв та аліменти не враховуються до сукупного доходу пільговика для визначення права на пільги з 01 липня 2015 року.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи, зазначені вище (крім пенсії та соціальної допомоги), подають до управління соціального захисту населення, або до відповідних сільських, селищних рад, декларацію про доходи сім’ї пільговика за встановленою формою, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за попередні 6 місяців, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Пільговикам, які отримують дохід лише у вигляді пенсії за віком, (учасники війни, діти війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів) декларації подавати не потрібно.

За більш детальною інформацією, просимо звертатися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Генічеськ, пр-т.Миру,43, під’їзд № 4, або за телефоном 3 33 14

 

 

Начальник управління СЗН

Бубнова Л.А.