Для учасників АТО

24.01.19

Про надання статусу «Учасник війни» особам, які брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичній операції!

До Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» внесено зміни, згідно яких дія зазначеного Закону поширюється на працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у порядку, встановленому законодавством. Добровольці (волонтери) до вказаної категорії осіб не відносяться.

Одночасно повідомляємо, що доброволець – особа, яка здійснює будь-яку діяльність добровільно, а в більшості безоплатно не отримуючи за це матеріальної винагороди, а працівник – це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом).

Підставою для надання статусу учасника війни є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України), а також документи про направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антитерористичній операції в районах її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень).

Посвідчення учасника війни видаються управлінням соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.


11.09.18

КОРОТКО ПО ТЕМІ ПІЛЬГ УЧАСНИКАМ АТО В 2018 РОЦІ:

Станом на 2017 рік статус учасника бойових дій отримало понад 300 000 чоловік у зв’язку з проведенням антитерористичної операції (далі – АТО) на Сході України. Учасники бойових дій наділені широким спектром прав і пільг.

У законодавстві України відбулися істотні зміни, спрямовані на посилення соціального та правового захисту цієї категорії осіб. У цій статті ми дізнаємося, які пільги передбачені учасникам АТО, як оформити пільги ветерану бойових дій, які виплати належать учасникам АТО і їх сім’ям та ін.

ХТО ТАКІ УЧАСНИКИ АТО, УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ВЕТЕРАНИ ВІЙНИ

Поняття «ветеран війни» є найбільш широким. Воно включає в себе поняття «учасників бойових дій» та «інвалідів війни».

Зокрема, учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці й службовці ряду інших державних силових структур, які захищали (захищають) незалежність і територіальну цілісність України та є безпосередніми учасниками АТО.

Тобто учасники АТО є учасниками бойових дій, а, отже, мають статус ветеранів війни.

ЯК ОФОРМИТИ ПІЛЬГИ УЧАСНИКАМ АТО

Статус учасника бойових дій надається за умови, якщо особа залучалася до проведення АТО не менше ніж на 30 днів (в т.ч. за сукупністю днів перебування там). Такий термін перебування в зоні АТО не вимагається, якщо особа виконувала завдання:

Для надання статусу учасника бойових дій, особам необхідно подати документи, видані уповноваженими державними органами та посадовими особами, які містять достатні докази їхньої участі в АТО.

Зокрема, це такі документи:

Військова частина або інший орган, в складі якого перебував учасник АТО, або військовий комісаріат після закінчення служби (при постановці на військовий облік), повинні проконтролювати наявність записів про участь у бойових діях у військовому квитку.

Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається уповноваженими комісіями. Цей статус підтверджує посвідчення учасника бойових дій, яке разом з військовим квитком та довідкою (довідками) про період АТО дають право на пільги, встановлені законодавством.

ВИПЛАТИ УЧАСНИКАМ АТО В 2018 РОЦІ

Якщо учасник бойових дій до початку проходження служби отримував пенсію як пенсіонер з числа військовослужбовців, то виплата такої пенсії на час служби не припиняється. Після звільнення зі служби виплата пенсій здійснюється учаснику бойових дій з урахуванням додаткової вислуги років на день його демобілізації.

За учасниками бойових дій, які проходять службу, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності, де вони працювали до початку проходження служби, але не більше 1 року.

За виконання особливо важливих завдань під час проходження служби виплачується надбавка в розмірі 100% від посадового окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Винагорода в розмірі 100% місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менше 3 000 грн. в розрахунку на місяць, виплачується службовцям:

Учасникам АТО за рахунок державних коштів виплачується одноразова грошова допомога у зв’язку з встановленням інвалідності в розмірі:

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», інвалідам війни та учасникам АТО також щорічно виплачується разова грошова допомога до 5 травня. Станом на 2017 році її розмір становить:

 1. для інвалідів війни:
 1. для учасників бойових дій – 1 200 грн.

ПІЛЬГИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО У 2018 Р. НА ЗЕМЛЮ

Учасники АТО мають право на першочергове відведення їм земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Учасник АТО повинен вирішити, де він хоче отримати земельну ділянку і для яких цілей. Від цього залежить, до якого територіального органу буде подаватися клопотання про виділення земельної ділянки.

Для того, щоб побачити місце розташування наявних вільних земельних ділянок, зарезервованих для учасників АТО, слід переглянути ці дані на сайтах головних управлінь Держгеокадастру в розділі «Інформація для учасників АТО».

Залежно від цільового призначення, учасник АТО може безкоштовно отримати земельну ділянку із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

 1. для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га;
 2. для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
 3. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,1 га;
 4. для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,1 га.

ПІЛЬГИ УЧАСНИКАМ АТО ПО КРЕДИТАХ

Законодавством України передбачено право отримати кредит для забезпечення житлом учасників бойових дій, зокрема: на його будівництво, на приєднання будинку до інженерних мереж, комунікацій, а також на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок.

Такий кредит погашається протягом 10 років, починаючи з 5-го року після закінчення будівництва.

ЯКІ ПІЛЬГИ НАДАЮТЬСЯ УЧАСНИКАМ АТО ДЛЯ АВТОМОБІЛЯ

Учасники АТО – інваліди війни, при наявності особистого автомобіля, користуються правом щомісяця отримувати компенсацію своїх витрат на бензин (50 літрів на місяць) за цінами, встановленими в місяці покупки.

На такі ж пільги мають право особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, а саме: нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, при наявності 4 і більше медалей «за відвагу», Герої Соціалістичної праці, якщо вони отримали це звання в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 р.

Компенсації за бензин призначаються органами соціального захисту населення (управліннями праці та соціального захисту населення відповідного населеного пункту чи району в населеному пункті).

Компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік:

Для отримання виплати в органи соцзахисту подаються такі документи:

 1. заяву;
 2. технічний паспорт про реєстрацію автомобіля на ім’я особи з інвалідністю;
 3. завірена копія посвідчення водія;
 4. копія висновку МСЕК про встановлення відповідної групи інвалідності.

Детально про порядок можна прочитати в постанові Кабінету Міністрів України «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування» від 14 лютого 2007 N 228.

Слід зазначити, що людина з інвалідністю та особа, якій передано право керування автомобілем, може втратити виплати компенсацій на бензин на певний період, якщо він буде позбавлений права управління автомобілем на конкретний час або якщо він потрапить в місця позбавлення волі.

Що стосується пільгового «розмитнення» авто для учасників АТО в 2018 році, то зазначимо таке. Незважаючи на гучні обіцянки і наявність відповідних законопроектів в законодавчому органі, дана пільга досі не введена в Україні.

ПІЛЬГИ ДІТЯМ УЧАСНИКІВ АТО НА НАВЧАННЯ

Держава забезпечує учасникам бойових дій та їх дітям державну підтримку для отримання професійно-технічної та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

У тому числі підтримка надається дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Така підтримка може надаватися у формі:

Законодавство України не передбачає окремих пільг для дітей учасників АТО в садку. Все ж право на першочергове зарахування дітей в дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади встановлено для дітей військовослужбовців в Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

ПІЛЬГИ СІМ’ЯМ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ

Сім’ї учасників АТО хоч і не беруть безпосередню участь в її проведенні, проте вони визнаються особами, на яких також поширюється дія норм Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Вони набувають такого статусу випадках, якщо учасник АТО, сім’єю якого вони є, загинув (пропав безвісти) або помер внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих за безпосередньої участі в АТО, перебуваючи в районах і в період її проведення.

Такі особи користуються пільгами щодо забезпечення земельними ділянками, пільговими кредитами та по зарахуванню їх на навчання, які ми розглядали вище. Крім цього, вони також мають право:

в сфері медичного обслуговування:

в сфері ЖКГ:

ЯКІ ПІЛЬГИ МАЄ ВДОВА УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ, ЩО ЗАГИНУВ, ТА ІНШІ ЧЛЕНИ ЙОГО СІМ’Ї

Вдові та іншим членам сім’ї загиблих учасників АТО за рахунок коштів державного бюджету призначається і виплачується одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті) члена сім’ї – учасника АТО в розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму.

Таке право виникає в разі, якщо:

Прожитковий мінімум обчислюється в розмірі, встановленому законом для працездатних осіб станом на дату загибелі (смерті) учасника АТО.

ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ ПО ТЕМІ ПІЛЬГ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ В УКРАЇНІ В 2018 РОЦІ:

 1. Учасники АТО – це учасники бойових дій, тому на них поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
 2. Посвідчення учасника бойових дій, військовий квиток і довідка (довідки) про період АТО– це основні документи, що підтверджують статус учасника бойових дій, права на пільги, встановлені законодавством України.
 3. Учасники АТО, в т.ч. інваліди війни, мають можливість отримувати різні види виплат: як регулярні, так одноразові.
 4. Пільги сім’ям учасників АТО в Україні надаються в разі загибелі, зникнення безвісти або смерті учасника внаслідок поранення, контузії або каліцтва.

18 квітня 2018 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Метою цієї постанови є поліпшення житлових умов внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та визнані інвалідами внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11—14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов шляхом виплати грошової компенсації.

ПОСТАНОВА
Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали  незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України


22.12.2017

ДОВІДКА
на
засідання районної робочої групи з питань обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей загиблих військовослужбовців у зоні проведення АТО, сімей учасників АТО та їх соціального супроводу

Станом на 21 грудня 2017 року в управлінні соціального захисту населення перебуває 225 учасників бойових дій в зоні проведення АТО, 1 інвалід війни III групи та 10 членів сімей загиблих військовослужбовців – учасників АТО, 1 неповнолітня дитина.

З початку 2017 року до «Єдиного вікна» управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації звернулося 38 демобілізованих учасників антитерористичної операції. Діє «гаряча» телефонна лінія для надання консультативної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. Проведено анкетування 217 учасників АТО щодо визначення їх потреб.

У 2017 році з державного бюджету нарахована та виплачена щорічна допомога до 5 травня 142 особам на суму 168,3 тис. грн.

Здійснено нарахування адресної грошової допомоги на придбання твердого палива, скрапленого газу 143 особам на суму 258,4 тис. грн.

Всі учасники АТО, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення, користуються пільгами на комунальні послуги згідно ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в межах середніх норм споживання (електропостачання, водопостачання, водовідведення, вивіз побутового сміття, квартплата, газопостачання).

За рахунок районного бюджету, відповідно Комплексної районної цільової програми для пільгових категорій населення на 2017-2020 роки, відшкодовуються витрати за пільгові перевезення залізничним транспортом на міжміському та приміському сполученні пільгових категорій громадян (виділено 350,0 тис. грн.).

Щорсівською с/р виділено на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом приміського сполучення 2,2 тис. грн.

Озерянською с/р на автоперевезення виділено та витрачено за три квартали 2017 року 19,7 тис. грн.

За рахунок місцевого бюджету відшкодовуються витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян міським пасажирським транспортом (виділено 270,0 тис.грн.) та знижка на абонентську плату за користування телефоном пільгових категорій громадян м. Генічеська (виділено 159,3 тис. грн.).

Матеріальна допомога за рахунок районного та місцевих бюджетів

У жовтні 2017 року до Дня захисника України за рахунок районного бюджету надана матеріальна допомога 207 учасникам бойових дій АТО на суму 207,00 тис. грн. (1,0 тис.грн. на особу), у грудні буде надана допомога 19 особам на суму 19,0 тис. грн.

5 cім’ям загиблих в зоні проведення антитерористичної операції військовослужбовців надана щомісячна стипендія на суму 42,0 тис. грн. (840 грн. на особу).

За даними міської, сільських/селищних рад станом на 21 грудня 2017 року надана матеріальна допомога військовослужбовцям-учасникам АТО та сім’ям загиблих військовослужбовців-учасників АТО з місцевих бюджетів 150 особам на суму 181,2 тис.грн.

Санаторно-курортне лікування учасників антитерористичної операції

На обліку в управлінні для санаторно-курортного лікування перебуває 18 учасників бойових дій в зоні проведення АТО. Із них виявили бажання пройти лікування за умови тристоронньої угоди у вибраних закладах у 2017 році 8 осіб. Оздоровлено 8 учасників бойових дій на суму 49,3 тис. грн.

Інші учасники бойових дій АТО бажання пройти оздоровлення у 2017 році не виявили.

Професійна адаптація учасників антитерористичної операції

1 учасник бойових дій в зоні проведення АТО пройшов курсову підготовку з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «В» з квітня по червень 2017 року на базі ВПУ № 17 м. Генічеська на суму 1200 грн., відповідно до постанови КМУ від 31.03.2015 року № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції».

На лютий 2018 року набирається група на курсову підготовку з професії «Водій автотранспортних засобів кат. «С», «Е» на базі ВПУ № 17 м. Генічеська.

Квартирний облік

На квартирному обліку при виконкомах міської, сільських/селищних рад перебуває 18 учасників бойових дій АТО.

У травні 2017 року за рахунок коштів державного бюджету придбано житло одному члену сім’ї загиблого в зоні проведення АТО військовослужбовця у розмірі 391102,70 грн., відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I–II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов» (зі змінами).

Актуальні новини у сфері соціального захисту учасників АТО постійно висвітлюються на офіційному сайті Генічеської РДА у розділі «Учасникам АТО». Спеціалістами управління постійно ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота серед учасників АТО: публікуються статті у ЗМІ, у сільські/селищні ради постійно надсилаються матеріали стосовно прав та гарантій учасників АТО відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та рекомендацій Державної Служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

У звітному періоді проведено анкетування учасників АТО, серед опитуваних були виявлені наступні проблеми:

– матеріальна допомога;

– потреба в вугіллі, дровах;

– ремонт оселі;

– оформлення документів на будинок, земельні ділянки;

– відсутність власного житла.

За інформацією КЗ «Генічеський ЦПМСД» за 11 місяців 2017 року до структурних підрозділів КЗ «Генічеський ЦПМСД» за амбулаторною допомогою звернулося 19 демобілізованих.

За 11 місяців поточного року комплексним медичним оглядом охоплено 105 демобілізованих із зони АТО, частковим –90.

На пільгові медикаменти витрачено 1324,22 грн., найбільше патології виявлено у системі травлення, сечостатевій системі та серцево- судинній. Зубопротезовано 3 чол. на суму 6060,45 грн.

Отримали путівки до обласного госпіталю інвалідів у м.Херсон 7 учасників АТО, які мають статут учасника бойових дій.

Генічеським міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді створено та постійно оновлюється банк даних учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Станом на 20 грудня 2017 року у банку даних перебуває 75 сім’ї учасників антитерористичної операції. За звітний період спеціалістами Генічеського міського ЦСССДМ було обстежено 12 військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції та їх сімей. З метою надання необхідної соціальної допомоги з особами проведено анкетування щодо визначення їхніх потреб, а також на кожного військовослужбовця та його родину складено акт оцінки потреб дитини та її сім’ї.

Протягом звітного періоду 17 родини учасників антитерористичної операції забезпечено дровами на опалювальний період. Також здійснено матеріальну підтримку учасників АТО, загалом одноразову матеріальну допомогу отримали 25 осіб по 1000 грн. На протязі літнього оздоровчого періоду в дитячому оздоровчому таборі «Орленок» оздоровлено 6 дітей учасників бойових дій.

З метою поліпшення майнового стану 1 особі з числа сім’ї загиблого військовослужбовця надано земельну ділянку площею 0,0561 га, та 4 учасникам антитерористичної операції загальною площею 0,2295 га.

Спеціалістами Генічеського РЦСССДМ постійно здійснюється надання консультативної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, надання їм відповідних соціальних послуг у формуванні та розвитку соціальних навичок та умінь. З кожним учасником АТО проведено індивідуальні бесіди щодо відновлення вмінь і навичок з орієнтування в домашніх умовах, формування здорового способу життя. Спеціалістами центру розроблено анкети та проведено анкетування для визначення потреб учасників антитерористичної операції.

На даний час у базі даних перебуває 149 таких сімей, що мешкають у районі, з них 70 сімей у місті. Спеціалістами центру за допомогою сільських та селищних рад проведено відвідування усіх зазначених сімей, з метою проведення оцінки потреб. Загалом надано 2708 комплексних соціальних послуг:

Протягом звітного періоду серед учасників АТО та членів їх сімей розповсюджено інформаційні листівки «Безоплатна правова та психологічна допомога військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей», інформаційних буклетів, виготовлених спеціалістами центру «Допомога для вас» та «Пільги учасникам АТО», Загалом розповсюджено 1086 одиниць рекламної продукції.

Генічеським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді проведено круглий стіл «Сім’я – ключ до щастя» для дружин учасників антитерористичної операції. Метою заходу було взаємодія та психологічне розвантаження, зміни сприйняття та досягнення емоційної стабільності шляхом вивчення групового досвіду, адаптації до нової життєвої ситуації через активізацію сильних сторін особистості, допомога у зміцненні та відновленні родинних і суспільно – корисних зв’язків. Також учасників АТО залучають до заходів, які проводяться в районі.

Робота центру постійно висвітлюється на інтернетресурсах, зокрема на сайтах Херсонського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районної державної адміністрації. Звітній період розміщено 11 статей про роботу центру у даному напрямку.

За інформацією відділу освіти у закладах загальної середньої освіти району постійно здійснюється робота, спрямована на безпосереднє спілкування учнів з учасниками АТО, яка сприяє їх соціалізації в мирному середовищі. Діти мають можливість дізнатись багато цікавого від учасників антитерористичної операції, а військовослужбовці отримують можливість спілкування та психологічної підтримки. Учні закладів загальної середньої освіти району продовжують участь у Всеукраїнській акції «Лист пораненому» та у марафоні «Діти за мир, за єдину Україну».

Волонтерський рух у закладах освіти району реалізується через загальношкільні проекти підтримки військовослужбовців. Члени шкільних організацій «Волонтер», «Милосердя» допомагають ветеранам праці, вітають зі святами воїнів-афганців, організовують зустрічі з військовослужбовцями та волонтерами, активно приймають участь у благодійних акціях. Члени шкільних волонтерських організацій для воїнів АТО збирають теплі речі та продукти харчування. У закладах освіти відбуваються зустрічі з представниками волонтерських організацій для надання допомоги військовим, які знаходяться у зоні АТО.

Діти з сімей вищезазначеної категорії користуються пільгою позачергового влаштування до дошкільних навчальних закладів. У закладах дошкільної освіти Генічеського району безкоштовно та на пільговій основі перебуває 11 таких дітей .

Протягом курортно-туристичного сезону 2017 року з питань оздоровлення учасників АТО районна державна адміністрація співпрацює з Центром допомоги учасникам АТО Херсонської обласної державної адміністрації.

В програмі оздоровлення прийняли участь 27 закладів оздоровлення та відпочинку району, оздоровлено 88 осіб, які постраждали або беруть безпосередню участь в АТО та членів їх сімей (59 осіб у минулому році).

Через Центр «Оберіг» Херсонської обласної ради на КЗ «База відпочинку «Арабатська Стрілка» відпочили 1059 учасників АТО та члени їх сімей з різних областей України (422 у минулому році).

Начальник управління соціального захисту населення
Л.А.Бубнова

 


пам’ятка для участників АТО


 Уряд затвердив Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників АТО до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 серпня 2016 р. № 528 
Київ

Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад, що додається.

 

Прем’єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 23 серпня 2016 р. № 528

 

ПОРЯДОК 
виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад

 1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування учасникам антитерористичної операції витрат на оплату проїзду до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.
 2. Відшкодування витрат на оплату проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад проводиться за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.
 3. Дія цього Порядку поширюється на учасників антитерористичної операції з числа осіб, яким установлено один з таких статусів:

учасник бойових дій – відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон);

інвалід війни – відповідно до пунктів 111-14 частини другої статті 7 Закону;

учасник війни – відповідно до пункту 13 статті 9 Закону.

Дія цього Порядку поширюється також на осіб, які супроводжують інваліда війни I групи.

 1. Грошова компенсація вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі – органи соціального захисту населення).
 2. Грошова компенсація вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад надається у разі користування таким міжміським транспортом:

залізничним – у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами, але не більше вартості проїзду в плацкартному/купейному вагоні швидкого поїзда та вагоні другого класу швидкісного поїзда;

автомобільним загального користування (крім таксі) – у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами.

Витрати на проїзд транспортом міського та приміського сполучення відшкодуванню не підлягають.

 1. Грошова компенсація вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад призначається в разі, коли звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 90 календарних днів із зазначеної в проїзному документі дати закінчення поїздки.
 2. Для відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад учасники антитерористичної операції подають до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) такі документи:

1) заяву про надання грошової компенсації із зазначенням рахунку, відкритого в банківській установі, та адреси для надіслання органом соціального захисту населення повідомлення про прийняте рішення (електронною поштою або на паперовому носії);

2) копію паспорта або іншого документа, що засвідчує особу заявника та місце його проживання;

3) заповнений реабілітаційною установою відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію із зазначенням строків перебування в реабілітаційній установі;

4) оригінали проїзних документів, що підтверджують витрати на оплату проїзду (на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість).

 1. Рішення про відшкодування учасникам антитерористичної операції вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад приймається органом соціального захисту населення протягом 10 робочих днів з дати надходження документів.
 2. Виплата коштів проводиться через банківські установи та Українське державне підприємство поштового зв’язку “Укрпошта”.
 3. Заявники та реабілітаційні установи відповідають за достовірність поданих відомостей та документів, у яких вони містяться.
 4. Надміру виплачені суми з відшкодування витрат на оплату проїзду внаслідок подання заявником недостовірних відомостей підлягають стягненню в установленому порядку.

 

Уряд вніс зміни до Порядку надання статусу учасника бойових дій

1410

Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Ухваленим документом встановлюються критерії надання статусу учасника бойових дій особам, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою унеможливлення отримання статусу учасника бойових дій особами, які не брали участі в бойових діях.

Так, тепер статус учасника бойових дій надається особам у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Зазначений строк не застосовується до осіб, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, а також у разі отримання особами поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань.

Також ухваленим документом уточнено перелік документів, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 8 вересня 2016 р. № 602

Київ

Про внесення змін до Порядку надання статусу
учасника бойових дій особам, які захищали
незалежність, суверенітет та територіальну
цілісність України і брали безпосередню
участь в антитерористичній операції,
забезпеченні її проведення

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413 (Офіційний вісник України, 2014 p., № 73, ст. 2068; 2015 р., № 22, ст. 605, № 50, ст. 1600, № 68, ст. 2234; 2016 р., № 35, ст. 1360, № 42, ст. 1575, № 68, ст. 2281), зміни, що додаються.

 

 

Прем’єр-міністр України

 

 

В. ГРОЙСМАН

 

 

Інд. 72

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 вересня 2016 р. № 602

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку надання статусу учасника бойових
дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України   і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення

 1. Абзац третій пункту 2 після слів “такі добровольчі формування” доповнити словами “згідно з переліком, визначеним Антитерористичним центром при СБУ та Генеральним штабом Збройних Сил,”.
 2. Доповнити Порядок пунктом 21такого змісту:

“21. Статус учасника бойових дій надається особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Особам, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією, а також які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), статус учасника бойових дій надається незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції.”.

 1. Пункт 4 викласти в такій редакції:

“4. Підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є такі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення:

витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, документи про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

для осіб, які залучалися до проведення антитерористичної операції на строк менше ніж 30 календарних днів, — документи, зазначені в абзаці другому цього пункту, витяги з бойових наказів, бойових розпоряджень, бойових донесень (журналів бойових дій, оперативних завдань), які підтверджують факт безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, проведення розвідувальних заходів;

для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), — документи, зазначені в абзаці другому цього пункту, матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв;

для осіб, зазначених в абзаці третьому пункту 2 цього Порядку, — документи про залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, передбачені абзацами другим — четвертим цього пункту, або нотаріально завірені свідчення не менше ніж двох свідків із числа осіб, зазначених в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, які разом із такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій або інваліда війни, у разі підтвердження суб’єктами боротьби з тероризмом факту взаємодії зазначених осіб (особисто або під час перебування у складі добровольчих формувань) із Збройними Силами, МВС, Національною гвардією та іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями та правоохоронними органами;

для осіб, які проходять службу (працюють) у військових частинах (органах, підрозділах), установах та організаціях або на підприємствах, які постійно дислокуються чи розташовані безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, — витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення.”.

 1. В абзаці першому пункту 6:

1) перше речення після слів “керівника Антитерористичного центру при СБУ” доповнити словами “або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ”;

2) у другому реченні слова “у місячний строк” замінити словами і цифрами “не раніше ніж через 30 календарних днів”.

 1. У тексті Порядку слова “установа, заклад” в усіх відмінках і формах числа замінити словами “підприємство, установа та організація” у відповідному відмінку і числі.
 2. У додатку 1 до Порядку слова “установи, закладу” замінити словами “підприємства, установи та організації”.

 

Пільги зі вступу у вищі навчальні заклади для учасників АТО

12929

Учасники АТО зможуть здавати вступні іспити замість ЗНО, а ті, хто став інвалідом війни під час  служби АТО або під час Революції Гідності, вступатимуть за співбесідою. Детальніше – в умовах прийому до вузів, опублікованих* на сайті  Міністерства освіти України Міністерства освіти і науки України.

Особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), після 30 листопада 2015 року та особи, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби), в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України мають право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі (за їх вибором).

Право на зарахування за співбесідою мають особи:


 

Нові можливості придбання житла для учасників АТО

та сімей загиблих

 

19 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято постанову «Про забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І–ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов».

 

Зазначеним рішенням Уряду надано право сім’ям інвалідів війни та загиблих військовослужбовців АТО отримувати грошову компенсацію за належне їм житло відповідно до Житлового кодексу.

Таким чином сім’ї загиблих учасників АТО та інваліди з числа учасників АТО зможуть самостійно обирати найбільш прийнятне для них житло та купуватимуть його за рахунок коштів грошової компенсації, наданої Урядом.

У Мінсоцполітики наголошують, що реалізація постанови не потребує додаткових витрат з Держбюджету. Водночас прийняте рішення надасть змогу ефективно використовувати бюджетні кошти та забезпечить можливість уникнути незадоволення житлом, придбаним органами державної влади.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 жовтня 2016 р. № 719

Київ

Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців,
які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а
також інвалідів І—ІІ групи з числа військовослужбовців, які
брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов

Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України, статті 481 Житлового кодексу Української РСР Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I—II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов;

Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I—II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

 1. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 р. № 348 “Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I—II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 44, ст. 1373).

Прем’єр-міністр України                                                   В. ГРОЙСМАН

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 жовтня 2016 р. № 719

ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I—II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов

 1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I—II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов (далі — субвенція), і перебувають на обліку за місцем проживання як такі, що потребують поліпшення житлових умов відповідно до норм Житлового кодексу Української РСР.
 2. Головним розпорядником субвенції та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.
 3. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій (далі — регіональні органи соціального захисту населення);

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (крім м. Києва) рад (далі — районні та міські органи соціального захисту населення).

 1. Субвенція спрямовується на придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринках або на інвестування в об’єкти житлового будівництва відповідно до Закону України “Про інвестиційну діяльність” шляхом призначення і виплати сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I—II групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов (далі — сім’ї загиблих військовослужбовців та інваліди), грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення.
 2. Розподіл коштів субвенції між обласними бюджетами і міським бюджетом м. Києва у 2016 році здійснюється головним розпорядником на підставі інформації обласних, Київської міської держадміністрацій пропорційно кількості сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів, які перебувають на обліку за місцем проживання як такі, що потребують поліпшення житлових умов, а починаючи з 2017 року — на підставі інформації регіональних органів соціального захисту населення щодо потреби у наданні грошової компенсації за формою згідно з додатком, яка подається до Мінсоцполітики станом на 1 квітня поточного року.
 3. Регіональні органи соціального захисту населення здійснюють розподіл коштів субвенції між районними та міськими органами соціального захисту населення пропорційно кількості сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів з урахуванням конкретних обставин, в яких перебувають такі сім’ї та інваліди у кожному регіоні, або необхідності задоволення потреби у житлі якомога більшого числа сімей та інвалідів відповідно до інформації, поданої виконавчими комітетами районної, міської, районної в місті, селищної, сільської рад.
 4. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном.
 5. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
 6. Казначейство щомісяця подає Мінфіну та Мінсоцполітики інформацію про перераховані суми коштів у розрізі обласних (міського бюджету м. Києва) і районних та міських (міст обласного значення) бюджетів та зведену інформацію в розрізі бюджетів областей та міського бюджету м. Києва.
 7. Погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Казначейства, за бюджетними зобов’язаннями минулих років здійснюється в установленому законодавством порядку.
 8. Головний розпорядник субвенції подає Мінфіну щокварталу до
  20 числа місяця, що настає за звітним періодом, зведений звіт про використання бюджетних коштів.
 9. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про виконання бюджетної програми та використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 жовтня 2016 р. № 719

ПОРЯДОК
виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі
приміщення членам сімей загиблих військовослужбовців, які
брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також
інвалідам I—II групи з числа військовослужбовців, які брали
участь у зазначеній операції, та потребують
поліпшення житлових умов

 1. Цей Порядок визначає умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (далі — загиблий військовослужбовець), а також інвалідам I—II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов (далі — грошова компенсація), та перебувають на обліку за місцем проживання як такі, що потребують поліпшення житлових умов відповідно до норм Житлового кодексу Української РСР (далі — квартирний облік), та на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі — Реєстр).
 2. Право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають члени сімей загиблих військовослужбовців, смерть яких пов’язана з безпосередньою участю в антитерористичній операції, статус яким надано відповідно до абзацу восьмого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і які перебувають на квартирному обліку (далі — сім’я загиблого військовослужбовця) за категоріями у такій черговості:

1) категорія I — дружина (чоловік) та малолітні і неповнолітні діти
(в тому числі усиновлені до дня загибелі військовослужбовця), які проживають разом з нею (ним); дружина (чоловік), якщо у загиблого немає дітей (в тому числі усиновлених);

2) категорія II — малолітні та неповнолітні діти (в тому числі усиновлені військовослужбовцем) у разі, коли на день загибелі військовослужбовця він (вона) був розлучений або не був розлучений, але дружина (чоловік) позбавлені батьківських прав, або загиблий військовослужбовець не був розлучений і його дружина (чоловік) не позбавлені батьківських прав, але при цьому малолітні та неповнолітні діти проживають окремо від дружини (чоловіка); малолітні та неповнолітні діти загиблого;

3) категорія III — батьки загиблого військовослужбовця;

4) категорія IV — повнолітні діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

5) категорія V — повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства та мають свої сім’ї;

6) категорія VI — повнолітні діти, обоє батьків яких загинули або пропали безвісти;

7) категорія VII — дружина (чоловік), які на момент загибелі військовослужбовця були позбавлені батьківських прав відносно малолітніх та неповнолітніх дітей загиблого військовослужбовця, у тому числі усиновлених загиблим військовослужбовцем, або які не позбавлені батьківських прав, але неповнолітні діти, в тому числі усиновлені загиблим військовослужбовцем, проживають окремо від дружини (чоловіка).

 1. Право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають інваліди війни I та II групи, визначені у пункті 11 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які перебувають на квартирному обліку (далі — інваліди).
 2. Грошова компенсація членам сім’ї загиблого військовослужбовця або інвалідам виплачується в порядку черговості постановки на квартирний облік в межах однієї категорії за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I—II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.
 3. За поданням структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (крім м. Києва) рад, за рішенням виконавчого комітету міської, районної в місті (у разі її створення) ради або за розпорядженням голови районної, районної в
  м. Києві держадміністрації утворюються комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації (далі — комісія).

До складу комісії входять представники виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, структурних підрозділів районних, районних у м. Києві держадміністрацій з питань соціального захисту населення, економіки, фінансів, квартирного обліку, капітального будівництва, громадських організацій, які об’єднують ветеранів антитерористичної операції (за їх згодою).

 1. До повноважень комісії належить:

перевірка наявності у особи статусу члена сім’ї загиблого військовослужбовця та інваліда;

визначення категорії особи як члена сім’ї загиблого військовослужбовця;

перевірка складу сім’ї інваліда;

перевірка наявності документів про взяття на квартирний облік членів сім’ї загиблого військовослужбовця та інваліда;

перевірка факту спільного або роздільного проживання членів сім’ї загиблого військовослужбовця, які мають право на грошову компенсацію;

прийняття рішення про призначення або відмову в призначенні грошової компенсації;

визначення розміру грошової компенсації.

 1. Заяву про призначення грошової компенсації член сім’ї загиблого військовослужбовця, інвалід (далі — заявник) або їх законний представник чи уповноважена особа особисто подають до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку (далі — орган соціального захисту населення).
 2. До заяви додаються копії:

1) документа, що посвідчує особу заявника, а у разі подання документів законним представником чи уповноваженою особою — документи, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документ, який надає повноваження законному представникові чи уповноваженій особі представляти таких осіб, оформлений відповідно до законодавства;

2) посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218), що підтверджує статус особи як члена сім’ї загиблого військовослужбовця або інваліда;

3) довідки встановленого зразка згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413 “Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 73, ст. 2068) про безпосередню участь загиблого військовослужбовця або інваліда в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України;

4) рішення про взяття заявника на квартирний облік із зазначенням складу сім’ї — осіб, які разом із заявником перебувають на такому обліку;

5) документів, що посвідчують родинні стосунки між заявником і загиблим військовослужбовцем, між малолітніми чи неповнолітніми дітьми і загиблим військовослужбовцем, між інвалідом і членами його сім’ї, які разом з ним перебувають на квартирному обліку.

 1. Вимога щодо обов’язкового перебування на квартирному обліку не поширюється на неповнолітніх дітей, які є членами сім’ї загиблого військовослужбовця.
 2. Орган соціального захисту населення протягом п’яти робочих днів з дня прийняття заяви з усіма необхідними документами обстежує матеріально-побутові умови заявника, про що складає акт за формою, встановленою Мінсоцполітики.
 3. Після складення акта обстеження матеріально-побутових умов заявника орган соціального захисту населення протягом трьох робочих днів, а у випадку, визначеному у пункті 22 цього Порядку, протягом десяти робочих днів вносить до комісії подання про виплату грошової компенсації.
 4. Комісія протягом п’яти робочих днів з дня надходження подання розглядає його по суті і в присутності заявника або його законного представника чи уповноваженої особи приймає рішення щодо призначення або відмови в призначенні грошової компенсації.
 5. За наявності письмового клопотання комісія може розглядати питання щодо призначення або відмови в призначенні грошової компенсації за відсутності заявника або законного представника чи уповноваженої особи. У разі відсутності такого клопотання та неявки зазначених осіб розгляд відповідного питання переноситься на наступне засідання комісії.
 6. У рішенні комісії зазначаються:

1) прізвище, ім’я та по батькові заявника;

2) прізвище, ім’я та по батькові законного представника чи уповноваженої особи і документ, що підтверджує його повноваження;

3) належність загиблого військовослужбовця або інваліда до військовослужбовців одного з військових формувань, визначених в абзаці восьмому пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

4) факт спільного або роздільного проживання із заявником неповнолітніх та малолітніх дітей загиблого військовослужбовця;

5) статус і категорія заявника;

6) члени сім’ї інваліда, на яких нараховується грошова компенсація із зазначенням родинного зв’язку із заявником відповідно до пункту 21 цього Порядку;

7) кількість осіб із членів сім’ї загиблого військовослужбовця за однією категорією, на яких нараховується грошова компенсація із зазначенням родинного зв’язку із загиблим військовослужбовцем;

8) факт перебування заявника на квартирному обліку з урахуванням норми, зазначеної у пункті 9 цього Порядку;

9) інформація про те, чи надавалося раніше заявнику житло або грошова компенсація як члену сім’ї загиблого військовослужбовця або інваліду;

10) інформація про те, чи надавалося раніше комусь із членів однієї сім’ї загиблого військовослужбовця житло або грошова компенсація.

 1. Комісія може відмовити заявнику в призначенні грошової допомоги з таких підстав:

1) загиблий військовослужбовець або інвалід не є військовослужбовцями, визначеними в абзаці восьмому пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

2) загиблий військовослужбовець або інвалід не брав безпосередню участь в антитерористичній операції (відсутня довідка, визначена в підпункті 3 пункту 8 цього Порядку);

3) заявник не є членом сім’ї загиблого військовослужбовця, визначеним в абзацах шістнадцятому — двадцять другому пункту 1
статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

4) заявник не є особою, визначеною у пункті 11 частини другої
статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

5) заявник не перебуває на квартирному обліку з урахуванням норми, визначеної у пункті 9 цього Порядку;

6) заявник є членом сім’ї загиблого військовослужбовця за категорією, нижчою, ніж категорія, до якої належить інший член цієї ж сім’ї загиблого військовослужбовця, в разі одночасного подання ними заяви на отримання грошової компенсації;

7) заявник є членом сім’ї загиблого військовослужбовця за категорією, нижчою, ніж категорія, до якої належить інший член цієї ж сім’ї, який вже отримав житло або грошову компенсацію, — до виплати грошової компенсації всім членам сімей загиблих військовослужбовців, які перебувають на обліку в Реєстрі і мають першочергове право на таку виплату;

8) заявнику вже надавалося житло або вже виплачувалася грошова компенсація як члену сім’ї загиблого військовослужбовця або як інваліду.

 1. Члени сім’ї загиблого військовослужбовця, яким було відмовлено в призначенні і виплаті грошової компенсації згідно з підпунктами 6 і 7 пункту 15 цього Порядку, мають право на отримання грошової компенсації після виплати такої компенсації всім членам сімей загиблих військовослужбовців, які перебувають на обліку в Реєстрі і мають першочергове право на таку виплату.
 2. У разі відмови в призначенні грошової компенсації комісія надсилає заявнику копію відповідного рішення із зазначенням підстав для його прийняття протягом трьох робочих днів з моменту прийняття такого рішення.
 3. Заявник має право оскаржити рішення комісії про відмову в призначенні грошової компенсації до суду.
 4. У разі прийняття рішення про призначення заявнику грошової компенсації комісія одночасно визначає розмір такої компенсації, виходячи з таких нормативів:

1) за нормою 13,65 кв. метра жилої площі на кожного члена сім’ї загиблого військовослужбовця за однією категорією з урахуванням загиблого військовослужбовця у разі, коли він перебував на квартирному обліку разом з членами своєї сім’ї;

2) за нормою 13,65 кв. метра жилої площі на інваліда та кожного члена його сім’ї, зазначеного у абзаці другому пункту 21 цього Порядку;

3) за нормою 35,22 кв. метра жилої площі на сім’ю загиблого військовослужбовця за однією категорією або на сім’ю інваліда;

4) додатково 10 кв. метрів жилої площі на кожного члена сім’ї загиблого військовослужбовця за однією категорією або члена сім’ї інваліда, який є інвалідом I чи II групи або дитиною-інвалідом (у тому числі з урахуванням заявника);

5) з урахуванням опосередкованої вартості спорудження 1 кв. метра загальної площі житла в населеному пункті, в якому заявник перебуває на квартирному обліку на день звернення за грошовою компенсацією і яка визначається Мінрегіоном відповідно до Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затвердженого наказом Держбуду України від 27 вересня 2005 р. № 174 (далі — гранична вартість).

При цьому для мм. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова гранична вартість збільшується у 1,75 раза, для міст — обласних центрів, а також міст обласного значення з населенням понад 300 тис. чоловік — у 1,5 раза, для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. —
у 1,25 раза.

 1. Розмір грошової компенсації (ГK) розраховується за формулою:

ГК = (13,65 х Nс + 35,22 + (10 х Nп)) х Bг х Км + ПЗ,

де Nс — кількість членів сім’ї загиблого військовослужбовця за однією категорією або кількість членів сім’ї інваліда, на яких розраховується грошова компенсація;

Nп — кількість членів сім’ї загиблого військовослужбовця за однією категорією або кількість членів сім’ї інваліда, які є інвалідами I чи II групи або дитиною-інвалідом і на яких розраховується грошова компенсація з урахуванням додаткових 10 метрів жилої площі на кожного (у тому числі на заявника);

Вг — гранична вартість (гривень) 1 кв. метра загальної площі житла для населеного пункту, в якому заявник перебуває на обліку як особа, що потребує поліпшення житлових умов на день звернення за грошовою компенсацією;

Км — коефіцієнт збільшення граничної вартості 1 кв. метра загальної площі житла для міст, визначених в абзаці другому підпункту 5 пункту 19 цього Порядку;

ПЗ — витрати (гривень), пов’язані з купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів).

 1. Під час прийняття рішення щодо призначення грошової компенсації інваліду комісія розраховує розмір такої компенсації на підставі рішення про взяття заявника на квартирний облік із зазначенням складу членів сім’ї – осіб, які разом із заявником перебувають на такому обліку. При цьому в розрахунок включаються лише особи, які зазначені в рішенні про взяття на квартирний облік.

До членів сім’ї інвалідів належать: дружина (чоловік), їх малолітні (до 14 років) та неповнолітні (до 18 років) діти; неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

 1. Під час прийняття рішення щодо призначення грошової компенсації малолітнім чи неповнолітнім дітям загиблого військовослужбовця, в тому числі усиновленим ним (підпункт 2 пункту 2 цього Порядку), комісія може включити в розрахунок особу, з якою вони фактично проживають, якщо ця особа є членом сім’ї загиблого військовослужбовця і потребує поліпшення житлових умов.

Рішення у цьому випадку приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, в якому зафіксовано факт спільного проживання малолітніх чи неповнолітніх дітей загиблого військовослужбовця, а також на підставі рішення комісії у справах дітей, до якої звертався орган соціального захисту населення, про засвідчення такого факту. При цьому якщо особою, з якою малолітні чи неповнолітні діти фактично проживають, є дружина (чоловік) загиблого військовослужбовця, до уваги не береться факт позбавлення її (його) батьківських прав.

 1. Комісія розраховує грошову компенсацію одночасно кільком членам сім’ї загиблого військовослужбовця, які потребують поліпшення житлових умов, належать до однієї категорії і водночас не є членами однієї сім’ї згідно з нормами Сімейного кодексу України (розлучені батьки загиблого) з урахуванням 35,22 кв. метра на кожного члена сім’ї загиблого військовослужбовця.
 2. Протягом трьох робочих днів з моменту прийняття рішення про призначення і виплату грошової компенсації комісія надсилає копію рішення заявнику із зазначенням суми належної йому грошової компенсації, а також структурному підрозділу з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій.
 3. Заявник може оскаржити рішення комісії щодо належної йому суми грошової компенсації до суду.
 4. Після отримання копії рішення комісії про призначення грошової компенсації заявник звертається до відділення публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” (далі — уповноважений банк) із заявою про відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання (далі — спеціальний рахунок). До заяви додається копія рішення комісії про призначення грошової компенсації.
 5. Після відкриття спеціального рахунка заявник повідомляє про його реквізити органу соціального захисту населення, в якому він перебуває на обліку в Реєстрі, шляхом надання копії договору про відкриття спеціального рахунка в уповноваженому банку.
 6. Орган соціального захисту населення після отримання від заявника реквізитів його спеціального рахунка перераховує на нього кошти в сумі, визначеній у рішенні комісії, про що повідомляє заявнику протягом трьох робочих днів з дня переказу коштів на його спеціальний рахунок.
 7. Розмір отриманої грошової компенсації не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, а також не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.
 8. Протягом року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку члени сімей загиблих військовослужбовців та інваліди самостійно використовують призначену їм грошову компенсацію на придбання житла як в прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному або на вторинному ринку, так і шляхом інвестування в об’єкти житлового будівництва відповідно до Закону України “Про інвестиційну діяльність” (далі — об’єкт інвестування) в будь-якому населеному пункті на території України.
 9. Для переказу коштів із спеціального рахунка заявник подає до уповноваженого банку заяву про переказ коштів на придбання житла або на інвестування його будівництва, до якої долучається платіжне доручення на переказ коштів в оплату по договору купівлі-продажу житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринках, у разі інвестування в об’єкти житлового будівництва — інвестиційний договір відповідно до Закону України “Про інвестиційну діяльність” (далі — договір), а також письмову згоду органу соціального захисту населення на перерахування коштів із спеціального рахунка як оплату за договором.
 10. Для отримання згоди на перерахування коштів із спеціального рахунка як оплату за договором заявник подає органу соціального захисту населення один примірник договору, в якому повинно бути зазначено про те, що житло набувається у власність заявника.
 11. У разі укладення інвестиційного договору на будівництво у договорі повинна бути передбачена відповідальність забудовника за порушення строків введення в експлуатацію об’єкта нерухомості та надання документів щодо права власності на житло заявника після завершення будівництва.
 12. Орган соціального захисту населення у разі відповідності умов договору вимогам, установленим у пунктах 32 і 33 цього Порядку, протягом п’яти робочих днів надає заявникові письмову згоду на перерахування коштів із спеціального рахунка як оплату за договором з визначенням суми, що підлягає перерахуванню, та реквізитів рахунка для перерахування.
 13. Орган соціального захисту населення дає згоду на переказ коштів грошової компенсації із спеціального рахунка заявника на рахунок, зазначений у договорі за таких умов:

1) предметом договору є придбання у власність заявника житла відповідно до установлених норм;

2) ціна договору є меншою або дорівнює сумі коштів грошової компенсації, що розміщені на спеціальному рахунку заявника;

3) власником (співвласником) житла згідно з укладеним договором є неповнолітній член сім’ї загиблого військовослужбовця або повнолітня недієздатна особа, від імені яких укладався договір і яким призначалася грошова компенсація, в разі їх наявності;

4) строк виконання договору купівлі-продажу житла не перевищує двох місяців, а строк виконання інвестиційного договору не перевищує двох років з дня його укладення.

 1. У разі виявлення порушень умов переказу коштів, зазначених у пунктах 32 і 33, підпунктах 1—4 пункту 35 цього Порядку, орган соціального захисту населення письмово відмовляє заявнику в наданні згоди на переказ коштів за його заявою із зазначенням причин такої відмови.
 2. Заявник має право повторно звернутися до органу соціального захисту населення із заявою про переказ коштів після усунення причин відмови в переказі коштів згідно із договором або оскаржити відмову органу соціального захисту населення до суду.
 3. Якщо заявник протягом року з дня зарахування коштів на його спеціальний рахунок в уповноваженому банку не уклав договір і не здійснив переказ коштів на придбання житла, уповноважений банк самостійно повертає кошти із спеціального рахунка заявника на рахунок органу соціального захисту населення.
 4. У разі коли ціна договору перевищує суму коштів грошової компенсації на спеціальному рахунку заявника, уповноважений банк переказує кошти із спеціального рахунка заявника за договором лише після надходження на спеціальний рахунок заявника додаткових коштів у сумі, якої не вистачало для його виконання.
 5. Додаткові кошти на спеціальний рахунок заявника можуть бути внесені за рахунок коштів місцевого бюджету, особистих коштів заявника, благодійних надходжень від юридичних і фізичних осіб, з інших джерел, не заборонених законодавством.
 6. Кошти грошової компенсації можуть бути використані на покриття витрат, пов’язаних з купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законодавством податків і зборів, про що обов’язково зазначається в договорі.
 7. У будь-якому випадку уповноважений банк має право переказувати лише у повному обсязі суму, визначену в договорі, і не має права переказувати суму частинами.
 8. У разі укладення договору на суму меншу, ніж сума коштів грошової компенсації на спеціальному рахунку заявника, уповноважений банк протягом трьох банківських днів після переказу коштів згідно з договором повертає залишки коштів грошової компенсації на рахунок органу соціального захисту населення.
 9. Протягом 30 календарних днів з дня закінчення строку дії договору заявник подає до органу соціального захисту населення інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстровані права на житло (далі — інформаційна довідка).
 10. Після отримання інформаційної довідки орган соціального захисту населення вносить інформацію про забезпечення житлом члена сім’ї загиблого військовослужбовця або інваліда до Реєстру, а також інформує відповідні органи про необхідність зняття зазначених осіб з квартирного обліку.
 11. У разі неподання заявником інформаційної довідки протягом 30 календарних днів після закінчення строку дії договору орган соціального захисту населення вправі вимагати від заявника повернення коштів грошової компенсації до бюджету.
 12. Кошти грошової компенсації повертаються у випадку, передбаченому пунктом 46 цього Порядку, заявником добровільно або у судовому порядку.
 13. Після отримання інформаційної довідки районний або міський орган соціального захисту населення протягом трьох робочих днів надсилає копію цієї довідки до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій.
 14. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій подає щомісяця Мінсоцполітики інформацію про житло, придбане членами сімей загиблих військовослужбовців та інвалідами за формою згідно з додатком до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I—II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.
 15. Мінсоцполітики на підставі інформації, отриманої від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій, подає щомісяця до Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції інформацію про забезпеченість житлом членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів за формою, встановленою Мінсоцполітики.
 16. Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції вносить щомісяця інформацію про забезпеченість житлом членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів до Єдиного реєстру учасників антитерористичної операції.

 

ДОРОЖНЯ КАРТА

щодо протезування (ортезування) учасника АТО виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні

 

 

 

163

 

Протезування учасників антитерористичної операції в Україні здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та є першочерговим незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.

Механізм забезпечення учасників антитерористичної операції за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні визначений Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 518(далі – Порядок).

За новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасники АТО забезпечуються протезуванням через Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба).

Порядком передбачено:

– безоплатне забезпечення учасників АТО протезуванням (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учаснику АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби);

– оплату витрат на заміну куксоприймача та оплату післягарантійного ремонту протезного виробу;

– безоплатне забезпечення лікувально-тренувальним протезом у разі необхідності, виготовленим вітчизняним виробником, на строк, необхідний для формування кукси (1-12 міс.).

ДовідковоУ зв’язку з підвищенням витрат на протезування, що пов’язане із підвищенням курсу валют на ринку, Службою три рази розроблялися зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 518 щодо збільшення розміру грошової допомоги (на цей час це до 2 480,4 тис. гривень) (постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 № 39, від 08.07.2015 № 465 від 12.08.2015 № 590).

Вартість заміни приймальної гільзи (куксоприймача) та післягарантійного ремонту протезно-ортопедичного виробу підвищеної функціональності не може перевищувати 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому прийнято відповідне рішення (на цей час це 206 700,0 грн).

У разі перевищення встановолених розмірів грошової допомоги учасник АТО або його законний представник може здійснити доплату різниці за рахунок власних коштів або інших не заборонених законодавством джерел шляхом перерахування відповідних коштів на спеціальний рахунок Служби, відкритий у Казначействі, для їх подальшого перерахування закордонному підприємству, що здійснюватиме протезування (ортезування).

 

Куди звертатися:

Учасник АТО або його законний представник подає документи особисто або надсилає поштою на адресу Служби: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

 

Перелік документів, які подаються до Служби:

– заява;

копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

копія ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду та мають відповідну відмітку у паспорті);

направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території;

рішення військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);

витяг з історії хвороби;

фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

 

Механізм здійснення протезування за кордоном:

Розгляд документів щодо протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Службі (далі – експертна група).

Строк розгляду документів експертною групою не може перевищувати 25 робочих днів з дати отримання (надходження поштою) від учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, або його законного представника всіх необхідних документів.

Під час зазначеного строку експертна група опрацьовує питання щодо протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, в Україні або здійснює пошук закордонного надавача спеціалізованої допомоги і з’ясовує з ним конструкцію та комплектацію виробу підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

Протезування учасника антитерористичної операції здійснюється закордонним надавачем спеціалізованої допомоги у разі відсутності в Україні спеціалістів, які мають відповідну кваліфікаційну підготовку і позитивний практичний досвід виготовлення конструкцій (технологій) заявлених виробів.

Підготовка учасника АТО до протезування (ортезування) за кордоном здійснюється у клініці УкрНДІпротезування (м. Харків) або в інших закладах охорони здоров’я.

З метою удосконалення механізму забезпечення протезуванням (ортезуванням) виробами підвищеної функціональності учасників АТО Службою розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 і від 01 жовтня 2014 р. № 518”.

Відповідна постанова прийнята Урядом 24.02.2016, в якій передбачається, зокрема, механізм організації протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями в Україні.


 

ДОРОЖНЯ КАРТА

щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників АТО

 

Механізм забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, зазначених у Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187, та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 р. № 446.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи міських рад (далі – органи соціального захисту населення) забезпечують осіб безоплатними путівками досанаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості та в міру надходження путівок:

1) учасників бойових дій – щороку строком на 18-21 день;

2) інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

 

Куди звертатися:
До управління соціального захисту населення

Генічеської районної державної адміністрації, за адресою:

 м. Генічеськ, пт-т Миру, 43 під. № 4 каб. № 4

 

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення керівництвом антитерористичної операції особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання центральної військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

У разі неможливості учасника АТО надати один із вказаних документів, структурний підрозділ соціального захисту населення може надіслати до Служби запит, до якого додає список осіб даного регіону за формою (додається), для отримання інформації з Єдиного державного реєстру учасників АТО щодо встановлення таким особам статусу учасника бойових дій.

Під час подання копій посвідчень, передбачених абзацом першим пункту 5 Порядку, особи надають їх оригінали для огляду.


 

ДОРОЖНЯ КАРТА

 учасникам АТО для вирішення деяких питань соціального захисту, зокрема забезпечення соціальною та професійною адаптацією

 

З моменту отримання відповідного статусу учасник АТО набуває право на безоплатну  послугу з соціальної та професійної адаптації.

Соціальна та професійна адаптація це:

курси цільового призначення – підвищення кваліфікації з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;

професійне навчання – первинна професійна підготовка, перепідготовка, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня, підвищення кваліфікації та спеціалізації, спрямовані на здобуття або удосконалення професійних знань, умінь та навичок.

Для отримання такої послуги необхідно звернутися до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.

Бійцю запропонують заповнити заяву.

До заяви необхідно додати такі документи:

Таким документом можуть бути:

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

 

До уваги бійця!

 

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється від 20 до 500 годин.

Професійне навчання учасників АТО може здійснюватися у групах чисельністю не більше 30 осіб, а також на умовах включення їх до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.

Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО отримують посвідчення встановленого зразка.

 

Також боєць має можливість пройти професійне навчання у навчальному закладі, який їм обрано самостійно.


 

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТА щодо процедури взяття на квартирний (кооперативний) облік

 

12315

 

Відповідно до статті 60 Житлового кодексу Української РСР Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок від 11 грудня 1984р. N 470 затверджені Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР (далі – Правила).

 

КРОК ПЕРШИЙ:

Квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється:

– у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради (органу місцевого самоврядування).

– на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво.

Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:

– які забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчим комітетом обласної, міської Рад народних депутатів (органу місцевого самоврядування) разом з радами профспілок;

– які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;

– які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї;

– які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;

– які проживають не менше 5 років за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;

– які проживають у гуртожитках;

– які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).

 

КРОК ДРУГИЙ:

Документи, які подаються до виконавчого комітету органу місцевого самоврядування за місцем проживання громадян:

– заява про взяття на квартирний облік (підписується членами сім’ї, які разом проживають);

– довідка з місця проживання про склад сім’ї та прописку (форма 3), видана організацією, яка здійснює експлуатацію жилого будинку;

– інші документи при необхідності запитуються виконавчим комітетом місцевої Ради або адміністрацією підприємства, установи, організації

 

КРОК ТРЕТІЙ:

Рішення щодо взяття на квартирний облік повинно бути винесене у місячний строк з дня подання громадянином необхідних документів.

Громадяни, які перебувають на квартирному обліку проходять щорічну перереєстрацію, в ході якої перевіряються їх облікові дані.

 

КРОК ЧЕТВЕРТИЙ:

У першу чергу жилі приміщення надаються:

– інвалідам Великої Вітчизняної війни і сім’ям воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняним до них у встановленому порядку особам.

– учасникам бойових дій та учасникам війни.

 

Жиле приміщення надається громадянам у межах 13,65 кв.м жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті (9 кв.м на одну особу). При цьому враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян, якщо ними не використані житлові чеки.


 

Засідання «круглого столу» з питань соціальних гарантій учасників АТО

10 грудня 2015 року у Генічеській райдержадміністрації за ініціативи відділів райдержадміністрації: культури, організаційної роботи та з питань внутрішньої політики і Центру допомоги учасникам антитерористичної операції при районній державній адміністрації відбулося засідання «круглого столу» з питань соціальних гарантій учасників АТО. Розпочасвя захід з хвилини мовчання по загиблих у зоні антитерористичної операції.

Відкрила засідання «круглого столу» заступник голови РДА Гульнара Бекірова. У своєму виступі вона зазначила, що сьогодні працівникам соціальних служб не можна формально підходити до проблем учасників АТО. Їм необхідно брати на себе повноваження з надання допомоги в зборі всіх необхідних документів при оформленні пільг для військовослужбовців. Також вона поінформувала присутніх про створення Центру допомоги учасникам АТО при районній державній адміністрації. А голова Центру допомоги учасникам антитерористичної операції Юрій Шкаліков ознайомив присутніх з напрямками роботи Центру, яка буде спрямована на координування дій всіх служб та наданні всебічної підтримки демобілізованим бійцям та представив присутнім членів Центру. У своєму виступі Юрій Шкаліков закликав керівництво району та міста Генічеська до співпраці з Центром. Центр працює на волонтерській основі.

Учасники засідання «круглого столу» мали змогу вислухати демобілізованих військовослужбовців, учасників бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції про проблемні питання, з якими вони стикаються, а це надання необхідних довідок на постановку у чергу для отримання житла, виділення земельних ділянок, ортимання матеріальної допомоги, надання допомоги сім»ям загиблих учасників бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції та інше.

У ході засідання «круглого столу» було прийнято рішення звернутися до Міністерства Оборони України для вирішення питання про отримання соціальних виплат за довідкою учасника АТО для тих, хто не має відповідного посвідчення, а також скасувати довідки по заробітній платі для військовослужбовців, які зараз знаходяться у зоні АТО; при формуванні місцевих бюджетів на 2016 рік передбачити кошти для одноразових виплат учасникам АТО; відділу Держгеокадастру у Генічеському районі підготувати та надати до Центру допомоги учасникам АТО списки про виділення у Генічеському районі земельних ділянок сім»ям загиблих, учасникам АТО та мобілізованим у зону АТО, перелік кооперативів, які цим займаються та номера відповідних розпоряджень; передбачити у районному та місцевих бюджетах кошти для лікування учасників АТО та мобілізованих у зону АТО; передбачити у районному, міському, селищних та сільських бюджетах кошти для виготовлення та супроводу проектів землеотводу земельних ділянок для учасників АТО;

Виконкомам міської, селищних та сільських рад:

Вирішено наступне засідання провести наприкінці грудня п.р. та заслухати про хід виконання проблемних питань.

На засіданні «круглого столу» були присутні демобілізовані військовослужбовці, учасники бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції, заступник голови районної державної адміністрації Гульнара Бекірова, заступник голови раойнної ради Віктор Краєвий, голова та члени центру допомоги учасникам антитерористичної операції при Генічеській районній державній адміністрації, начальник управління соціального захисту населення Людмила Бубнова, перший заступник начальника управління СЗН Олена Носатова, директори Генічеського районного та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник відділу Держгеокадастру у Генічеському районі Іван Пузанов, заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Генічеському районі Олена Лашко, фахівці районного центру зайнятості, представники комунального закладу «Генічеська центральна районна лікарня», районних громадських організацій ветеранів, районного військового комісаріату, а також засоби масової інформації.

За інформацією відділу організаційної
роботи та з питань внутрішньої політики
апарату РДА


ПАМ’ЯТКА
корисних телефонів
для демобілізованих військовослужбовців з зони АТО, учасників АТО та їх родин,
які мешкають у Генічеському районі

№ з/п

Назва установи, організації, служби

Питання, які вирішують

Контактні телефони

Контактна особа

1

«Гаряча лінія» щодо допомоги учасникам АТО та їх родинам при Генічеській районній державній адміністрації Моніторінг проблемних питань та надання пропозицій щодо їх вирішення

(05534) 3 22 04

Галяс

Катерина Юріївна

2

Відділ юридичної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату районної державної адміністраці Правова допомога

(05534) 3 21 89

Лебедєва

Наталя Вікторівна

3

Управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації Надання всіх видів соціальної допомоги, житлових субсидій

(05534) 3 34 09, 0992407006, skype – uszn.genichesk

Руденко Зоя Георгіівна

Надання пільг учасникам бойових дій у зоні АТО

(05534) 3 33 14

Носатова

Олена Олександрівна

Протезування, технічні та інші засоби реабілітації

(05534) 3 34 09

Колеснік Тетяна Олексіївна

Надання одноразової матеріальної допомоги, санаторне-курортне лікування

(05534) 3 34 09

Шерметинська Ганна Василівна

4

Районний центр зайнятості Працевлаштування, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації

(05534) 3 34 20

Стефанюк

Сергій Вікторович

5

Районна центральна лікарня, центр первиної медико-соціальної допомоги За направленням проходження медичного огляду; стаціонарне та амбулаторне лікування

(05534) 3 21 01

Регістратура

7

Відділ освіти З питань освіти

(05534) 3 23 03

Бондарева Ганна Дмитрівна

8

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Послуги оздоровлення та відпочинку дітей

(05534) 3 20 28

Філіпова Лілія Фрідріхівна

9

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (для мешканців Генічеського району) Послуги: соціальної адаптації, соціальної інтеграції та реінтиграції, соціальної реабілітації, соціальний супровід, представництво інтересів, посередництво (медіація), кризове та екстрене втручання

(05534) 3 23 92

Стрюкова Любов Андріївна

10

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (для мешканців м.Генічеськ)

(05534) 3 69 00

Вовченко Юрій Євгенович

11

Управління Пенсійного фонду в Генічеському районі З питань пенсійного забезпечення

(05534) 3 25 49

Телефон “гарячої лінії”

12

Військовий комісаріат Отримання відповідних довідок, направлення для проходження медичного огляду

(05534) 3 23 60

Манулік Сергій Миколайович або черговий