Житлові субсидії

12.04.2019

До відома керівників підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг

З 01 січня 2019 року Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018

№ 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій.

Фінансування субсидії громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії з 1 січня 2019 р., -здійснюється за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк” на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ “Ощадбанк” договору (далі – рахунок для виплати житлових субсидій).

Списки осіб, яким призначено житлову субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, із зазначенням форми одержання житлової субсидії щомісяця подаються управлінням соціального захисту до управителів або об’єднань, а також виконавців комунальних послуг.

АТ “Ощадбанк” здійснює переказ коштів на рахунки управителів багатоквартирного будинку, об’єднань та виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між АТ “Ощадбанк” (його установами) та управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг. У таких договорах визначається порядок інформаційного обміну між управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг та АТ “Ощадбанк”.

Типову форму договору визначає АТ “Ощадбанк” за погодженням з Мінсоцполітики.

За отриманням інформації щодо будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

За отриманням інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації щодо операцій, здійснених за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до АТ “Ощадбанк”. Інформація надається в порядку, визначеному АТ “Ощадбанк”.

Телефони для довідок:33409, 0992407006, 0981185759.

 Начальник УСЗН Л.БУБНОВА


09.04.2019

Призначення субсидії з травня 2019 року для домогосподарств, які використовують індивідуальне опалення (газове/електричне).

Нагадуємо, що з 01 січня 2019 року Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій.

З 1 травня 2019 року призначення субсидій в  грошовій формі для тих, хто отримав субсидію протягом опалювального сезону 2018/19, здійснюється тільки після подання нових заяви і декларації.

Всі одержувачі субсидій з індивідуальним газовим чи електричним опаленням (крім тих, хто звернувся за нею вперше цьогоріч), у травні мають подати декларацію про доходи та заяву на монетизацію до управління соціального захисту.

Після цього на кожну заяву відкривається рахунок у банку. Субсидії направлятимуть на оплату тепла, електроенергії, води і газу. Щомісячно “Ощадбанк” надсилатиме SMS про надходження субсидії та про її залишок. По завершенню опалювального сезону невикористані гроші перерахують на рахунки отримувачів субсидій. Їх “Ощадбанк” відкриє автоматично.

Оформлювати платіжки відтепер будуть самі постачальники послуг, а банк – перераховуватиме субсидію. Її розмір, оплачені послуги та залишок на рахунку можна буде перевірити в особистому кабінеті.

Телефони для довідок:33409, 0992407006, 0981185759.

Начальник УСЗН   Л.БУБНОВА


14.03.2019

Нове в субсидіях

Кабінет міністрів України 27 грудня 2018 року схвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тому, обов’язковою умовою оформлення субсидії є наявність у субсидіанта мобільного телефону. Заява на субсидію без вказаного індивідуального мобільного номеру буде вважатися не дійсною.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку. Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Відповіді на п’ять найпоширеніших запитань
щодо монетизації пільг та субсидій.

 1. Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно У ТРАВНІ подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

 1. Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде АВТОМАТИЧНО відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону – у червні – суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

 1. Як відбуватиметься оплата комуналки?

Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідковувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

 1. Чому Ощадбанк?

Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий ДОСВІД щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

 1. Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.

Уявімо ситуацію, що 8 млрд. грн. щомісяця замість оплати комуналки попадатимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же Нафтогазом за куплений газ.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону ЕНЕРГООЩАДНІ українці зможуть забрати з банку готівкою.

За інформацією УСЗН.


13.03.2019

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє:

з липня 2018 року відкрито доступ для усіх громадян до єдиного реєстру отримувачів субсидій https://subsidii.ioc.gov.ua/, де кожен ввівши адресу може дізнатися про те, чи отримує домогосподарство субсидію, у повній відповідності до вимог чинного законодавства в частині захисту персональних даних.

Також, нещодавно розпочала роботу гаряча телефонна лінія за номером 0800-50-27-57. Зателефонувавши за цим номером (у робочий час, з 9:00 до 18:00 в будні) кожен громадянин зможе повідомити про випадки безпідставного отримання будь якого виду державної соціальної допомоги, що виплачуються органами соціального захисту населення, або ж розповісти про факт порушення законодавства чиновниками при призначенні такої допомоги, зокрема субсидій.

За інформацією УСЗН


20.02.2019

З березня 2019 року запроваджено механізм надання

 житлової субсидії у готівковій формі

Які сім’ї з березня 2019 року отримають  субсидію у грошовій формі?

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2018 № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що з березня 2019 року житлова субсидія у готівковій формі буде надаватися сім’ям, які звернулися за призначенням субсидії:

до 31 грудня 2018 року;

після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з           2018 року у випадках передбачених законодавством (наприклад: у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги; згідно рішення районної комісії, враховуючи обставини, що склались в сім’ї).

У березні 2019 року такі сім’ї отримають субсидію готівкою для оплати комунальних послуг за лютий поточного року. Відповідно у квітні будуть виплачені кошти для розрахунку за спожиті послуги у березні; у травні – за житлово-комунальні послуги, отримані у квітні.

Як буде виплачено субсидію у готівковій формі?

Субсидія у готівковій формі (яка призначена на домогосподарство) виплачується уповноваженому представнику, на якого призначено субсидію (тобто чиє прізвище, ім’я, по батькові зазначено у повідомленні про призначення субсидії) – далі ОДЕРЖУВАЧ СУБСИДІЇ.

Механізм виплати субсидії готівкою залежить від категорії одержувача субсидії:

– пенсіонер;

– чи особа, яка не одержує пенсії – не пенсіонер (незалежно від того чи входять пенсіонери до складу сім’ї).

Субсидія у готівковій формі виплачується ОДЕРЖУВАЧАМ СУБСИДІЇ:

– які є пенсіонерами через Пенсійний фонд України у спосіб, у який отримують пенсію;

– іншим ОДЕРЖУВАЧАМ СУБСИДІЇ – через АТ «Ощадбанк».

Виплата субсидії у готівковій формі ОДЕРЖУВАМ СУБСИДІЇ, які отримують пенсію

Виплата субсидії у готівковій формі проводиться одночасно з виплатою пенсії, шляхом перерахування коштів:

на пенсійні рахунки в банках:

– кошти субсидії зараховуються на пенсійний рахунок в банківській установі одночасно з пенсією;

– кошти можуть бути отримані ОДЕРЖУВАЧЕМ СУБСИДІЇ у зручний час через банкомат відповідного банку або у будь-якому його відділенні. через АТ «Укрпошта» ( кошти можливо отримати у день виплати пенсії):

– на поштовому відділенні за місцем проживання (за місцем отримання пенсії);

– у разі неможливості з’явитися до поштового відділення, працівник пошти доставить кошти безпосередньо за місцем проживання одночасно з пенсією.

Виплата субсидії у готівковій формі іншим ОДЕРЖУВАМ СУБСИДІЇ (які не отримують пенсію)

Іншим ОДЕРЖУВАЧАМ СУБСИДІЇ, які не отримують пенсію, виплата субсидії у грошовій формі проводиться через АТ «Ощадбанк»: грошовими переказами шляхом перерахування коштів через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка”.

Для отримання грошового переказу (суми субсидії у готівковій формі) необхідно звернутися до будь-якого відділення АТ «Ощадбанк» з паспортом та ідентифікаційним кодом. Особам, які мають відкриті поточні рахунки в АТ «Ощадбанк», кошти субсидії будуть зараховані на їх рахунки, які можливо отримати через банкомати АТ «Ощадбанк» або у будь-якому його відділенні.

Кошти для виплати субсидії у грошовій формі через АТ«Ощадбанк» можливо отримати після 11 березня поточного року (в подальшому відповідно після 11 квітня та травня).

Як оплатити за житлово-комунальні послуги?

Сім’ї, яким субсидія виплачена у готівковій формі, сплачують за житлово-комунальні послуги самостійно.

Такі сім’ї зобов’язані: щомісяця сплачувати повну вартість фактично спожитої послуги.

Про нараховану суму за спожиті послуги можна дізнатися з квитанції про сплату за послугу, надану організацією-надавачем послуги, або звернувшись безпосередньо до відповідного виконавця послуги;

оплата спожитих житлово-комунальних послуг проводиться до 20 числа місяця, наступного за місяцем в якому отримані послуги (але не пізніше ніж до закінчення місяця);

у разі економного використання житлово-комунальних послуг, зекономлені суми субсидій сім’я може використати на власний розсуд.

Чому важливо своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги?

Пунктом 6 Положення про порядок призначення житлової субсидії встановлено, що субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), у разі наявності простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн.).

Контактний центр АТ «Ощадбанку»: 0800210800 (для отримання інформації щодо проведення виплати субсидії у готівковій формі через Ощадбанк одержувачам субсидії, які не отримують пенсії)

За інформацією УСЗН


12.02.2019

УВАГА! ЗМІНЕНО БЛАНК ЗАЯВИ НА ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

Управління соціального захисту населення звертає увагу на те, що відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 02 травня 2018 № 604 (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 08 січня 2019 року № 11) змінено бланк заяви на призначення житлової субсидії.

Завантажити бланк заяви


08.02.2019

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на 2019 рік

 Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 09 січня 2019 року № 421/0/2-19/56 індекс споживчих цін для надання у 2019 році пільг і житлових субсидій населенню на їх придбання застосовується прогнозний індекс споживчих цін на рівні 107,4 відсотків, тому вартість 1 тони твердого палива для розрахунку готівкової субсидії становить 2603,55 грн., вартість 1 балону газу-260,35 грн. При цьому, мінімальна норма забезпечення населення на рік твердим паливом складає 2 тони сортового вугілля та скрапленим газом 2 балони на домогосподарство з 1-2 осіб, 3 балони з 3-4 осіб, 4 балони-з 5 осіб і більше.

Одночасно повідомляємо, що субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на рік за особистим зверненням громадян. З 01 січня 2019 року Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій. Відповідно до норм вищезазначеної постанови обов’язковим є зазначення номеру мобільного телефону заявника у заяві на отримання житлової субсидії.

Телефони для довідок: 33409, 0992407006, 0981185759.


23.01.19

З січня 2019 року громадяни надають управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації :

– заяву про призначення житлової субсидії (за встановленою формою), (зразок заповнення)

– декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (за встановленою формою), (зразок заповнення)

– договір найму (оренди) житла (за наявності),

– довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ)

Заява і декларація можуть бути надіслані поштою або в електронному вигляді з використанням інформаційних систем.

Для розгляду питань, що належать до компетенції комісії, у випадках, передбачених Положенням, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати особі, яка звертається за призначенням житлової субсидії, подати додаткові документи, які не передбачені Положенням, але необхідні для розгляду комісією.


11.01.2019

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє:

з липня 2018 року відкрито доступ для усіх громадян до єдиного реєстру отримувачів субсидій https://subsidii.ioc.gov.ua/, де кожен ввівши адресу може дізнатися про те, чи отримує домогосподарство субсидію, у повній відповідності до вимог чинного законодавства в частині захисту персональних даних.

Також, нещодавно розпочала роботу гаряча телефонна лінія за номером 0800-50-27-57. Зателефонувавши за цим номером (у робочий час, з 9:00 до 18:00 в будні) кожен громадянин зможе повідомити про випадки безпідставного отримання будь якого виду державної соціальної допомоги, що виплачуються органами соціального захисту населення, або ж розповісти про факт порушення законодавства чиновниками при призначенні такої допомоги, зокрема субсидій.

За інформацією УСЗН

Нове в субсидіях

Кабінет міністрів України 27 грудня 2018 року схвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тому, обов’язковою умовою оформлення субсидії є наявність у субсидіанта мобільного телефону. Заява на субсидію без вказаного індивідуального мобільного номеру буде вважатися не дійсною.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку. Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Відповіді  на п’ять найпоширеніших запитань щодо монетизації пільг та субсидій.

 1. Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно У ТРАВНІ подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

 1. Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде АВТОМАТИЧНО відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону – у червні – суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

 1. Як відбуватиметься оплата комуналки?

Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідковувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

 1. Чому Ощадбанк?

Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий ДОСВІД щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

 1. Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.

Уявімо ситуацію, що 8 млрд. грн. щомісяця замість оплати комуналки попадатимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же Нафтогазом за куплений газ.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону ЕНЕРГООЩАДНІ українці зможуть забрати з банку готівкою.

За інформацією УСЗН.


04.09.18

Відповіді на запитання щодо порядку отримання житлової субсидії
з травня 2018 року

В будинку зареєстрована і проживає пенсіонерка, отримує субсидію, з нею проживають, але не зареєстровані одружений онук зі своєю сім’єю (дружина та діти). Чи потрібно пенсіонерці подавати нову заяву та декларацію з 1 травня 2018 року та зазначати всіх, хто з нею проживає? Та в разі врахування їх до складу домогосподарства чи будуть враховуватись їхні доходи?

Оскільки члени сім’ї онука не зареєстровані у житловому приміщенні, до складу домогосподарства з метою призначення субсидії вони не включаються.

При цьому онук і члени його сім’ї не є членами сім’ї заявниці, тому доходи цих осіб також не враховуються під час призначення субсидії.

Ураховуючи зазначене, у даному випадку пенсіонерці не потрібно подавати нову заяву та декларацію для призначення субсидії з 1 травня 2018 року.

Чи враховуються при розрахунку житлової субсидії доходи колишнього чоловіка, у разі наявності спільної дитини?

Чи вважати членом сім’ї особу, яка записана батьком дитини але з сім’єю не проживає і не перебуває в шлюбі з матір’ю дитини?

У наведених випадках з метою призначення субсидії батько не вважається членом сім’ї. Відомості про нього не вносяться до Декларації і не враховуються під час призначення субсидії.

За договором оренди у житловому приміщенні проживають жінка, яка перебуває у шлюбі, та її дитина. При призначенні субсидії чи необхідно враховувати доходи чоловіка, який за договором оренди з родиною не проживає, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов?

У наведеному прикладі чоловік є членом сім’ї. Відомості про нього мають бути внесені до Декларації і будуть враховані під час призначення субсидії.

Чи враховується в сукупний дохід батьків стипендія дитини віком від 18 до 23 років у разі коли вона навчається за денною формою навчання і її місце реєстрації відмінне від місця реєстрації її батьків ?

Оскільки особа повнолітня, вона з метою призначення субсидії не розглядається як член сім’ї батьків.

Чи враховуються доходи батьків, якщо за призначенням житлової субсидії звертається студент, якому не виповнилося 18 років та зареєстрований у гуртожитку за місцем навчання?

При призначенні субсидії неповнолітнім студентам, які проживають у гуртожитках, враховуються доходи членів їх сім’ї (батьків).

За призначенням субсидії звернулась громадянка Д., яка зареєстрована одна, але перебуває в шлюбі з чоловіком, який зареєстрований один окремо за іншою адресою, і теж бажає отримати субсидію за своїм місцем реєстрації.

Чи при розрахунку субсидії гр. Д. враховуються доходи її чоловіка, а при розрахунку субсидії за адресою чоловіка враховуються доходи гр. Д. (як дружини) у разі одночасного призначення субсидії за двома адресами?

У разі призначення субсидії за обома адресами враховуються доходи і чоловіка, і дружини.

Якщо родина користується автомобілем, якому менше п’яти років, по генеральному дорученню, право на субсидію родина втрачає?

Статті 397 – 398 Цивільного кодексу України визначають, що право володіння виникає на підставі договору з власником або особою, якій майно було передане власником, а також на інших підставах, встановлених законом.

Володільцем чужого майна є особа, яка фактично тримає його у себе.

Генеральне доручення на автомобіль (транспортний засіб) – це документ, що видається власником автомобіля іншій особі, яка в результаті отримує такі правомочності: керувати, експлуатувати, володіти, розпоряджатися, проводити реєстрацію тощо.

Оскільки у володінні домогосподарства є автомобіль, якому менше 5 років, субсидія не може бути призначена на загальних підставах.

Як розрахувати п’ятирічний термін випуску автомобіля, якщо технічний паспорт містить лише рік випуску?

П’ятирічний термін розраховується з року випуску, вказаного в технічному паспорті.

Зокрема, у 2018 році субсидія не призначається на загальних підставах у разі, якщо у власності або володінні особи зі складу домогосподарства (або члена сім’ї особи із складу домогосподарства) є транспортний засіб, датою випуску якого є 2013 рік або один з наступних за ним років.

Як визначати вартість земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів. отриманих особою в дар, спадщину або набутих у право власності іншим законним способом?

Якщо громадяни отримали у власність земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), інше майно в дар, спадщину або в інший законний спосіб, при якому не проводилася вартісна оцінка набутого у власність майна, цей факт не впливає на право домогосподарства на призначення житлової субсидії.

Якщо ж при отриманні у власність майна проводилась згідно із законодавством вартісна оцінка майна, і відповідно до неї вартість набутого майна перевищує 50 тис. гривень, домогосподарство не має права на призначення субсидії на загальних підставах. Вартість набутого майна відображається у документах, що підтверджують право власності на майно.

Як призначити житлову субсидію у разі коли до складу зареєстрованих в домогосподарстві осіб входить повнолітня дитина, яка навчається у військовій академії та перебуває на повному державному забезпеченні?

Оскільки факт проживання особи зі складу домогосподарства за іншою адресою підтверджено документально, домогосподарство може звернутися на комісію для розгляду питання призначення субсидії без урахування зазначеної особи. Якщо комісія прийме позитивне рішення, доходи такої особи не враховуватимуться, і соціальні нормативи на неї не розраховуватимуться при розрахунку розміру житлової субсидії.

В житловому приміщенні зареєстровані: подружжя – 2 непрацюючих пенсіонера та повнолітня донька, яка працює, отримує заробітну плату більше мінімальної, ЄСВ сплачує, дітей немає (фактично проживає окремо від батьків). Чоловік доньки не працює, за кордоном перебував більше 60 днів, за даною адресою не зареєстрований. За яких обставин може бути вилучена донька з складу зареєстрованих за рішенням комісії?

Оскільки член сім’ї особи зі складу зареєстрованих протягом періоду, за який враховуються доходи, більше 60 днів перебував за кордоном за відсутності доходів, комісія не може розглядати можливість призначення субсидії на фактично проживаючих осіб.

Чи вважається особа, яка фактично проживає на окупованій території, такою, що перебуває за кордоном? Якщо ні, то яким чином враховувати її доходи, якщо вона там офіційно працює?

Особа, яка фактично проживає на тимчасово окупованій території, не вважається такою, що перебуває за кордоном.

У разі неможливості підтвердити доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру.

Разом з тим, при розгляді можливості призначення житлової субсидії у наведеному випадку право визначається з урахуванням того, чи сплатила зазначена особа єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Чи є обов’язковою умовою для призначення субсидії сплата ЄСВ самозайнятою особою, яка декларує доходи не менше мінімального рівня?

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо не сплачено ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи.

Чи зобов’язаний громадянин, якому призначено субсидію, сплачувати обов’язкову частку, якщо розмір фактично використаних послуг в межах соціальних норм є менший ніж розмір обов’язкової частки, розрахований органом соціального захисту населення?

Відповідно до пункту 18 Положення громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.


11.06.2018

Хто не має права на комунальну субсидію?

З 1 травня 2018 року стала чинною постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1022».

На сьогоднішній день той, хто звертається за субсидією, повинен подати дані про доходи членів сім’ї, навіть тих, які не зареєстровані за цією адресою, але фактично там проживають.

Чітко обумовлено, хто втратить право на отримання субсидій

1) власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;

2) володарі автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;

3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є працездатні особи: у яких взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; їх середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду; за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (мінімальна заробітна плата на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії у травні 2018 року – 3200 грн); та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (субсидія з 1 травня 2018 року доходи враховуються за ІІІ-ІV квартали 2017 року, мінімальний соціальний внесок 22% від мінімальної заробітної плати у 2017 році – 3200 грн становить 704 грн, відповідно 704 грн х 3 міс. = 2112 грн);

4) будь-хто із домогосподарства або член сім’ї домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень;

5) прострочена понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів (340 грн);

6) орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду.

Субсидії не призначать сім’ям, у яких хтось перебуває за кордоном понад 60 днів, «оскільки це свідчить про приховане працевлаштування». Обмеження не стосуються тих, хто їздив на лікування, навчання, у службове відрядження, що підтверджується документами.

Окрім того, людина, яка отримує субсидію, має сплачувати обов’язкову частку сплати – так званий соціальний норматив. «Якщо раніше в мешканців були переплати через отримання субсидій, вони не сплачували за комунальні послуги. Тепер потрібно сплачувати цю обов’язкову частку сплати, яка вираховується відповідно до формул. В іншому випадку – буде припинено надання субсидії».

Нагадуємо про необхідність звернення за переоформленням субсидії.

З 1 травня 2018 року житлова субсидія призначається лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

– особи, які не мають доходів, або їх середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

– внутрішньо переміщені особи;

– особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою;

– особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

– особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Телефони для довідок: 33409, 0955128106, 0981185759.

 

Начальник УСЗН

Л.Бубнова


14.05.18

До уваги отримувачів субсидії!

Міністерство соціальної політики України з 1 травня 2018 року змінило форму Заяви і Декларації про доходи. Завантажити їх можна за посиланнями:

➡ Декларацію – http://teplo.gov.ua/subsidii/kak-zapolnit-deklaratsiyu.html

➡ Заяву – http://teplo.gov.ua/subsidii/kak-zapolnit-zayavlenie-na-ubsidiyu.html

Також за посиланнями Ви знайдете детальну інструкцію як правильно заповнити документи.

Важливе уточнення! Якщо раніше необхідно було в Декларації вказувати види доходів зареєстрованих в помешканні осіб, то з травня 2018 року у розділі III вказуються ЛИШЕ дані про види та суми доходів осіб, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків за III-IV квартали 2017 року. Наприклад, дохід від здачі молока, квартири в оренду, отриманих за кордоном доходів.


05.05.18

Нова програма житлових субсидій з 01 травня 2018 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329 внесено зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

Зокрема, відтепер субсидію не призначатимуть:

– якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення;

– якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;

– якщо будь-хто із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

– якщо сім’я має прострочену понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У зв’язку з введенням нових правил з 01 травня 2018 року за переоформленням субсидії необхідно звернутися таким категоріям осіб:

– тим сім’ям, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

– внутрішньо переміщеним особам;

– особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

– особам, які є орендарями житлових приміщень;

– особам, які зареєстровані в житловому приміщені, але фактично в ньому не проживають.

Більш детальна інформація буде надаватися спеціалістами управління за телефонами: (05534) 3 34 09, (098) 118 57 59, а також у наступних випусках газети.

Начальник УСЗН Л.Бубнова


02.02.2018

Надання субсидій мешканцям будинків, де створено ОСББ

З метою надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ), внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами ОСББ, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат. Граничний розмір витрат на управління (в ОСББ) на сьогодні складає 7,62 грн./м.кв. на місяць.

З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено ОСББ, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами ОСББ, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб’єктів господарювання.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»  до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема, питання визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

Враховуючи вказане, для здійснення відшкодування витрат за надані пільги і субсидії на оплату витрат з управління багатоквартирним будинком та комунальних послуг громадянам, які проживають у будинках, в яких утворено та діють ОСББ, об’єднанням до управління соціального захисту населення надаються копія документу про його державну реєстрацію та витяг з рішення (протоколу) загальних зборів співвласників про визначення переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Генічеськ, пр.-т Миру, 43
або за телефонами: 33409, 0981185759, 0992407006.

Начальник УСЗН Л.Бубнова


Як отримати житлово-комунальну субсидію в 2018 році?

Процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється управлінням соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем проживання). Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви та декларації.

Домогосподарствам, які використовують електричне чи газове індивідуальне опалення і отримують субсидії, перерахунок субсидій на опалювальний період 2017/2018 років було проведено автоматично, без повторного звернення.

Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати лише сім’ям, які орендують помешкання, в яких відбулися зміни у складі родини (хтось виписався чи, навпаки, прописався), а також тим, хто хоче отримати субсидію на тверде паливо.

З питання призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на 2018 рік необхідно звернутися до управління соціального захисту населення. Документи (заява та декларація) для призначення субсидії можуть бути надіслані поштою. У сільській місцевості приймання заяви та декларації здійснюють уповноважені особи.

Одночасно повідомляємо, що розрахунок субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на 2018 рік буде здійснено після затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Генічеськ, пр.-т Миру, 43
або за телефонами: (05534)33409, 0981185759

 

Начальник УСЗН Л.Бубнова

 


 

1 травня набули чинності нові правила отримання субсидій – їх перерахують вже з урахуванням нових знижених норм споживання. Субсидію на наступний період не отримають українці, у яких є двомісячна заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг

Що передбачають нові правила отримання субсидій?

 1. Знизили соціальні норми

Головна зміна – українцям скоротили соцнорми споживання тепло-, електро – та газової енергії.

В уряді запевняють, що зниження соцнормативів було однією з умов МВФ для отримання Україною наступного траншу кредиту.

 1. Змінили опалювальний період

Раніше субсидія на опалювальний період призначалася всім українцям в період з 1 жовтня по 30 квітня і коректувалася органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади

У 2017 і 2018 роках громадянам з індивідуальним опаленням субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня по 15 квітня.

 1. Протягом місяця тим, хто отримує субсидії, потрібно повідомити органи соціального захисту населення про:·
 1.     Переплату за комуналку “спишуть” з рахунку

Переплату за ЖКГ, яка набереться в сім’ї за півроку, з 1 травня просто спишуть з рахунку.

Раніше така переплата переходила на наступний місяць – тобто, якщо цього місяця спожив менше енергії і переплатив, то в наступному місяці сплатиш менше.

Це мотивувало людей економити. Тепер же переплата за холодну і гарячу воду, а також за опалення, буде повертатися до бюджету. Тобто, сім’я, яка отримувала субсидію на комуналку, але економила і споживала менше норми, залишки на своїх рахунках втратить. Спочатку з переплатою в уряді планували обходитися з точністю навпаки: не списувати, а монетизувати.

“Логіка була така: якщо ви споживаєте менше норми, то залишок коштів на вашому рахунку переходить на наступний місяць. І якщо ви за якийсь місяць спожили менше, то зекономлені кошти повинні були виплатити в грошовому еквіваленті. Тепер виходить, що ці гроші будуть списані на користь держбюджету. І заощаджувати взагалі немає сенсу. З боку держави це не найкраще рішення”, – говорить директор енергетичних програм Центру світової економіки та міжнародної політики НАН України Валентин Землянський.

За його словами, монетизацію в уряді ще можуть реалізувати. Але толку від цього буде мало. “Формально уряд може ввести монетизацію, але просто нічого буде монетизувати, тому що гроші вже списані з рахунку. Тобто, формально вони монетизацію введуть, а реально “живими” грошима нічого нікому не дадуть”, – додає експерт.

 1. Субсидію заберуть у боржників за ЖКГ

З 1 травня житлова субсидія не призначається на наступний період при наявності 2-місячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Якщо боржник протягом двох місяців підтвердить сплату заборгованість або домовиться про її реструктуризацію, то субсидія назначиться з дати закінчення дії попередньої. Зазначений строк може бути продовжено на підставі рішення районної, районної у містах Києві та Севастополі держадміністрації за наявності поважних причин.

 1. Доходи за місяць, а не за рік

Тепер субсидії будуть надавати з урахуванням середньомісячного доходу осіб за чотири квартали, а не за календарний рік.

Мабуть, це зроблено, щоб відсікти тих, хто отримує мінімальну зарплату. З нового року вона збільшена в два рази до 3200 гривень, але якщо б продовжували вважати середню зарплату за рік, то за рахунок минулого року багато громадян однаково претендували б на субсидії. При цьому субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива буде призначатися, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

 1. Збільшили субсидії для непрацездатних

Для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних громадян, уряд збільшує соціальну норму, за якої надається субсидія.

Наприклад, якщо в будинку проживають непрацездатні люди, то соціальна норма для розрахунку допомоги збільшиться з 49 квадратних метрів до 75 квадратних метрів.

 1. Субсидії для тих, хто проживає у садовому будинку

Раніше люди, які проживали в садових будинках або дачних кооперативах і оплачували комунальні послуги, не могли претендувати на субсидії, оскільки не були офіційно зареєстровані.

Наразі ж мешканці садових будинків або дачних кооперативів також зможуть оформити субсидію. Правда, фінансуватися вона буде з місцевих бюджетів у яких, як відомо, хронічно немає грошей.


До уваги отримувачів субсидії

Згідно постанови КМУ № 300 від 26 квітня 2017 року «Про внесення змін до деяких постанов КМУ» у разі отримання управлінням соціального захисту населення від комунальних підприємств інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається. Якщо протягом двох місяців громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

За більш детальною інформацією просимо звертатися за тел.33409 або за адресою: пр-т Миру, 43 каб.2


Приведення цін на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня є необхідним

Чому тарифи зростають та як громадянам захистити свої витрати роз’яснює Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації.

Основними причинами перегляду тарифів є особливості структури витрат комунальних підприємств, їх надзвичайна залежність від вартості енергоносіїв та мінімальної заробітної плати. Вартість цих складових тарифів постійно зростає із незалежних від підприємств причин. Тому, виходячи з цих умов, а також враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміну рівня мінімальної заробітної плати, здорожчання робіт субпідрядних організацій, перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги та приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, є об’єктивною необхідністю.

При цьому необхідно враховувати, що згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги» одним із основних принципів, на якому базується державне регулювання цін/тарифів, є принцип відповідності рівня цін/тарифів розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

В умовах перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги Урядом передбачено ряд заходів, які спрямовані на посилення соціального захисту населення. Головним механізмом забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення залишається Програма житлових субсидій, яка гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.

Дізнатись більше про житлові субсидії. http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/category?cat_id=160234

Державні компенсації за «теплими» кредитами – європейський підхід до реалізації проектів з енергозбереження

За інформацією Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, 80% житлового фонду потребує повної тепломодернізації. Тому запропоновано європейські підходи до реалізації проектів з енергозбереження – об’єднати для вирішення цього питання громадян, бізнес та державу.

Зважаючи на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, особливо що стосується здорожчення тарифів на електроенергію та опалення, запровадження заходів, що можуть зробити використання «теплих» ресурсів заощадливим та максимально ефективним одночасно, стало актуальним для більшості населення. Тим більше, що держава надає підтримку для запровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій.

На сьогодні кожен має можливість отримати часткову компенсацію з державного бюджету за кредитами, залученими на енергоефективні заходи: держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК від 20% до 70%.

Якщо позичальником є фізична особа-отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, йому відшкодовується 70% суми «енергоефективного» кредиту. Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.

За інформацією Департаменту жилого-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА, в області продовжується робота щодо реалізації «Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів». Проводиться


модернізація або заміна наявного енергоємного обладнання у виробничій, комунальній і бюджетній сферах, запровадження новітніх енергоефективних та енергозберігаючих технологій. Також до запровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності активно долучають мешканців області.

«МІФИ» ПРО СУБСИДІЮ

Скільки років державою надаються субсидії, стільки ж про них придумуються та поширюються усілякі міфи. Відбувається це через необізнаність населення.

Варто знати про існуючі міфи, щоб раз і назавжди не мати сумнівів щодо переваг отримання субсидій.

Міф 1. Суди відбирають субсидії. Після перевірок декларацій з’ясовується, що деякі люди приховали, що вони володіють декількома квартирами, машинами, будинками. Як наслідок, таким людям доведеться повертати державні тисячі гривень.

Роз’яснення

З травня 2015 року для призначення житлової субсидії скасовані критерії володіння другим житловим приміщенням або більше, одним автомобілем, іншим транспортним засобом. Тому це не може бути причиною відмови в наданні субсидії або повернення коштів субсидії, призначеної після 1 травня 2015 року. Форма декларації про доходи та витрати осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії, не містить графи, в якій громадяни могли б надавати такі відомості.

Міф 2. Необхідно використовувати газ, воду та інші комунальні послуги в повному обсязі, на який призначено субсидію. Інакше субсидію перестануть надавати.

Роз’яснення

Через ці чутки громадяни не тільки не економлять, а прагнуть використовувати більше води, газу та електроенергії, ніж їм потрібно. Однак «випалювати» газ до рівня призначеної щомісячної субсидії безглуздо і нерозумно. Адже в результаті дбайливого користування ресурсами, зекономлені кошти залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в наступному місяці, в тому числі і для погашення обов’язкової частини платежу.

Але, постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року  № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Наприкінці опалювального сезону передбачено залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості 100 куб. м. природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії, яка зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Міф 3. Оформлення субсидії  зараз,  в майбутньому може перешкодити продажу квартири або будинку. Всю суму отриманих субсидій доведеться повертати в подвійному розмірі. Або переоформлення нерухомості буде коштувати дорожче. Субсидії завадять оформити спадщину.

Роз’яснення

Такі чутки поширюються з самого початку введення субсидій. Однак жоден з авторів цього «міфу» не зміг привести приклад, коли б субсидія завадила оформити спадщину, при продажу квартири довелося б повертати кошти отриманої субсидії, субсидія завадила б продажу квартири або будинку. За 21 рік існування цієї державної допомоги такого жодного разу не сталося.

Нормативно-правовими актами з питань надання населенню житлових субсидій чітко встановлено, що субсидія є безповоротною державною допомогою і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Міф 4. Клопоту з оформленням субсидії багато, а в реальності субсидія може скласти мізерну суму, а деяким і зовсім відмовлять – незважаючи на низький дохід.

Роз’яснення

Звернення за призначенням субсидії стало дуже простим. Необхідно заповнити та подати (або надіслати поштою) до місцевого управління соціального захисту населення тільки два документа – заяву та декларацію про доходи і витрати. Іншу необхідну інформацію фахівці управління збиратимуть самі.

Розмір субсидії залежить не тільки від доходів домогосподарства, а й від вартості житлово-комунальних послуг, які надаються. Тому в різних сім’ях з однаковими доходами розмір субсидії може бути різний, якщо є різниця в переліку житлово-комунальних послуг, якими вони користуються. І навпаки, сусіди, які живуть в однакових квартирах, можуть отримувати різну субсидію, оскільки доходи їх різні.

Варто розуміти, що навіть невелику субсидію отримувати вигідно. Якщо протягом періоду отримання субсидії підвищаться тарифи на комунальні послуги, розмір субсидії буде перераховано і збільшено, відповідно до зростання цін на комунальні послуги, без додаткового звернення громадян. При цьому частина коштів, які платить одержувач субсидії, залишиться незмінною.

Міф 5. Субсидії не надаються безробітним

Роз’яснення

Протягом останнього року до Положення про порядок призначення та надання житлових субсидій внесено ряд змін, які дозволили отримати субсидії багатьом з тих, кому раніше відмовляли. Мета цих змін – забезпечення надійного соціального захисту сім’ям, які не зможуть платити за житлово-комунальні послуги після підвищення тарифів.

Зокрема, з травня 2015 року знято обмеження для призначення субсидії працездатним громадянам, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в службі зайнятості, як безробітні.

З травня 2016 року, якщо такі громадяни не мають доходів, для розрахунку субсидії їм буде врахований умовний дохід, в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Міф 6. Неминучі помилки при заповненні декларації, особливо часто помиляються літні люди. А за помилки будуть штрафувати, доведеться повертати субсидію.

Роз’яснення

Форма декларації про доходи та витрати значно спрощена, заповнити її не складно. З 21 липня 2015 року в Декларацію не потрібно вносити суми доходів, тільки їх види та джерела отримання.

Допомогу в заповненні документів на субсидію завжди можуть надати фахівці управління соціального захисту населення. Інструкція та зразки заповнення декларації також розміщені на сайті Мінсоцполітики, Департаменту соціального захисту ОДА. Ніяких штрафів за помилки в деклараціях не буде, якщо тільки громадянин свідомо не приховав частину важливої інформації.

Одержувачі субсидії попереджаються про відповідальність за приховування відомостей про доходи. У разі виявлення такого факту – надання житлової субсидії може бути припинено, а зайво нараховані кошти потрібно буде повернути.

Перш за все з’ясовується, чи вплине виявлення цих фактів на право отримувати субсидію або на її розмір. Якщо це впливає на право отримання субсидії (тобто з урахуванням прихованих доходів сім’я не мала б права на призначення субсидії), то її надання буде припинено, а кошти нарахованої субсидії підлягають поверненню в повному обсязі.

Якщо ж виявлене порушення призведе лише до зменшення розміру субсидії, то потрібно буде повернути зайві нараховані кошти, і далі сім’я зможе отримувати субсидію в зменшеному розмірі.

Міф 7. При оформленні субсидії необхідно вказувати відсотки від депозиту, як один з видів доходу. Субсидію доведеться повертати тим, у кого є депозити в банках, якщо вони перевищують певну суму.

Роз’яснення

Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій з 21 липня 2015 внесені зміни, якими встановлено: «До сукупного доходу не враховуються … доходи від розміщення депозитів».

Отже, депозити і відсотки за ними, не обліковуються як доходи і не входять до переліку критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припинення її надання.

 

 

За інформацією управління соціального захисту населення Генічеської районної

державної адміністрації


 

Актуально про житлові субсидії

 Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 року № 2246 визначено опалювальний період з 01 жовтня по 30 квітня включно. Враховуючи вищевказане, субсидія, громадянам, які проживають в будинках з індівідуальним газовим опаленням призначається по 30 квітня включно. Перерахунок субсидії на неопалювальний період з 01 травня по 30 вересня проводиться управлінням соціального захисту населення автоматично без звернення громадян.

Відповіді на запитання громаднян щодо житлових субсидій


 1. Чи можу я звернутися за субсидією, якщо маю заборгованість з оплати житлово-кому¬нальних послуг?

Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право отримувати субсидію.

 1. Чи впливає на право отримувати субсидію наявність у власності іншої квартири, будинку чи автомобіля?

Володіння транспортними засобами або іншими квартирами (будинками) не позбавляє Вас права на субсидію.

 1. У разі користування субсидією, чи зможу я потім продати, подарувати житло або передати його у спадок.

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

 1. Якщо я не вкажу в декларації якийсь з видів доходу, доведеться повертати субсидію?

Якщо в декларації не вказано який-небудь вид доходу, який буде виявлено перевіркою, доведеться повернути надміру нараховану субсидію. Тобто різницю між розміром наданої субсидії і тим розміром, який розраховано з урахуванням суми не вказаного доходу.

Однак це не позбавляє права звернутися за призначенням субсидії повторно.
5. Чи повинна я сплачувати вказану у повідомленні обов’язкову частку плати, якщо вона значно більша, ніж вартість фактично спожитої послуги по лічильнику?

Якщо фактична вартість послуги за лічильником менше ніж визначена частина обов’язкової плати отримувача субсидії, потрібно сплачувати вартість послуги за лічильником. Економне споживання вигідне, оскільки при економії газу, води та електроенергії на Ваших рахунках накопичуються зекономлені кошти субсидії. їх можна використати для оплати послуг в наступні місяці.

 1. В яких випадках управління соціального захисту населення вправі вимагати інші документи, крім заяви та декларації ?

Якщо Ви бажаєте, щоб субсидія була розрахована з доходів за три попередні місяці, необхідно надати довідки про ці доходи.

Крім того, у разі зазначення у декларації отриманих доходів, інформація про які відсутня Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у визначеному порядку, особою додатково подають довідки про зазначені доходи.

Також, якщо у домогосподарстві нестандартна ситуація, і рішення про призна¬чення субсидії приймається комісією, створеною місцевим органом влади, остан¬ній може запросити інші документи для обґрунтованості прийняття рішення (наприклад, довідки, що підтверджують факт непроживання зареєстрованих осіб).

Начальник УСЗН  Л.Бубнова


 

Щодо нового в отриманні житлових субсидій з травня 2016 року
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, зокрема:

розмір субсидії визначається, без урахування пільг, які надаються відповідно до законодавства: у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу не нараховуються;

змінено терміни призначення субсидії: субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців;

   – змінено порядок врахування доходів для призначення житлової субсидії для окремих категорій громадян (для працездатних осіб які мають дохід менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних громадян, приватних підприємців);

– субсидія на наступний період надається за особистим зверненням наступній категорії осіб:

– для орендарів житлового приміщення (будинку);

– осіб, які отримували субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в попередньому році;

– осіб, яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону становив «0» грн. Тобто вказаним сім’ям субсидія призначається на наступний термін за особистим зверненням. При цьому, для орендарів житлового приміщення (будинку) при призначенні субсидії також враховується строк дії договору (субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору оренди);

передбачено повернення частини невикористаної суми субсидії до державного бюджету організаціями-надавачами послуг з централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання), після закінчення опалювального сезону;

передбачено залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості 100 куб. м. природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії, яка зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

До уваги!

У звязку з тим, що Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення, всі громадяни, які отримали субсидію на придбання твердого палива і скрапленого газу в 2015 році для її призначення в 2016 році повинні надати заяву і декларацію. При цьому субсидію на оплату житлово-комунальних послуг буде розраховано з січня 2016 року. телефон для довідок 33409

Начальник УСЗН   Л.Бубнова


Порядок надання житлових субсидій

Міністерство соціальної політики як центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питання сім’ї та дітей повідомляє наступне.

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» статтю 13 Закону України «Про охорону дитинства» доповнено частиною восьмою, якою встановлено, що пільги передбачені для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710 гривень у 2015 році).

У зв’язку з веденням вищезазначеної норми більшість сімей вказаної категорії втрачають такі пільги.

Водночас слід наголосити, що відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389, у разі, якщо середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення письмово інформує пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг і можуть звернутися за житловою субсидією.

Через програму житлових субсидій держава компенсує сім’ям витрати на оплату житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, що перевищують визначений обсяг обов’язкового відсотка платежу.

Обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги визначається для кожної сім’ї залежно від розміру середньомісячного сукупного доходу в розрахунку на одну особу з 01.10.2014 року.

Для прикладу. Сім’я з 12 осіб повинна сплатити за житлово-комунальні послуги 9 тис. гривень, середньомісячний сукупний дохід сім’ї на одну особу складає 2050 гривень. Обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги для такої сім’ї становить 13,07% (2050:1176:2*15%=13,07%).

Тобто така сім’я сплачує за житлово-комунальні послуги лише 3215,22 гривень обов’язкового платежу (24600*13,07%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією. У разі 50% знижки така сім’я мала б сплачувати 4500 гривень (9000 грн*50%=4500).

Слід також відмітити, що у разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення здійснюється без звернення громадян, а розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги не змінюється.

Постановами Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» та від 26.06.2015 №457 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» суттєво спрощено порядок надання субсидій. Зокрема, житлова субсидія призначається на 12 місяців, на підставі лише двох документів – заяви і декларації (скасовано необхідність подання довідок про доходи).


Управління соціального захисту населення повідомляє

У зв’язку зі значним підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, єдиним механізмом підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг є надання житлових субсидій.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення і розраховується: на опалювальний та неопалювальний сезони. Початок та кінець опалювального періоду визначається рішенням Генічеської районної адміністрації.

Урядом 13 жовтня 2015 року внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848.За цим порядком  органи соціального захисту населення обраховують розміри субсидії на початку опалювального періоду без додаткового звернення громадян та оновлення інформації про комунальні послуги керуючись попередніми даними про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами.

У вересні кожна родина повторно отримала через Укрпошту бланки заяви і декларації, які слід подавати чи надсилати для оформлення субсидії.

Громадянам, які звертались з питання призначення субсидії з 1 травня 2015 року повторно подавати документи не потрібно. Виключенням є лише мешканці, які отримали повідомлення про відмову у призначенні субсидії (з зазначенням причини). Громадянам, які отримували субсидію протягом  опалювального періоду 2014/2015 років, та ті, які звернулися за її призначенням в  2015 році буде проведено автоматичні перерахунки розмірів субсидії на опалювальний сезон 2015/2016 років без додаткового звернення громадян, включаючи і тих заявників,  яким на період неопалювального сезону  була призначена субсидія в «нульовому» розмірі.

Увага! Надання раніше призначеної субсидії припиняється за поданням обслуговуючих організацій чи надавачів житлово-комунальних послуг, якщо отримувач субсидії, не сплачує за спожиті послуги.

У разі коли через несплату громадянином житлово-комунальних послуг надання субсидії припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Генічеськ, пр-т Миру, 43, або за телефоном 33409

 

Начальник УСЗН Л.Бубнова


Зміни по субсидіям

21 липня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 475, згідно з якою, бланк декларації про доходи громадян зазнав деяких змін. Зокрема, у подальшому не доведеться вказувати жодних чисел доходів, а лише вид доходу – пенсія, стипендія чи заробітна плата – із зазначенням організації, яка їх надає. Суми доходів органи соцзахисту отримуватимуть безпосередньо від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.

Окрім цього, постановою визначено – для призначення житлової субсидії не включати до сукупного доходу громадян окремі види доходів. Зокрема, благодійну допомогу, одноразову допомогу, яка надається або Урядом, або органами місцевої влади, одноразову допомогу до 5 травня, допомогу на оздоровлення, одноразову матеріальну допомогу інвалідам, грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в АТО, тощо.

Середньомісячний  сукупний  дохід для призначення субсидії визначається  на основі річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Постановою № 475 передбачено, що за  бажанням  громадян  субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних   послуг   призначається   на  основі середньомісячного (за   три   місяці (а не за шість, як було раніше), що  передують  місяцю звернення)  сукупного  доходу  осіб,  після  подання  довідок  про  доходи  таких  осіб  за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

Розмір пенсійної виплати враховуватиметься за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховуватиметься дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, – двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, – трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Ще одна новація полягає в тому, що до встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника(співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, субсидія призначається одній із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника житлового приміщення (будинку) зареєстрована в ньому, а у разі, коли зареєстровані тільки недієздатні особи, –одному з їх опікунів.

У разі неподання на запит структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у встановлений п`ятиденний термін відомостей про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб для призначення субсидії використовуватимуться дані, зазначені у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за її призначенням.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:

на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;

на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік.

 

Інструкція про порядок заповнення бланку
Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Декларацію заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

У правому верхньому куті зазначається назва місцевого управління соціального захисту населення до якого подається Декларація.

У розділі І:

У позиції 1 вказується: прізвище, ім’я по батькові особи, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особи, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

У позиції 2 необхідно зазначити загальну та опалювальну площу житлового приміщення (кв. метрів), кількість поверхів у будинку, а також підкреслити тип будинку: індивідуальний чи багатоквартирний.

У позиції 3 вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги із зазначенням прізвища, ім’я по батькові, дати народження, серії та номера паспорта, ідентифікаційного номера (за наявності) таких осіб. У графі „Примітки” можливо зазначити, що конкретна особа не проживає і їй не нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року). Дохід може бути вказаний і за попередні три місяці, але при цьому особа має надати довідки про доходи за цей період.

Звертаємо увагу, що відтепер у Декларації непотрібно вказувати розмір доходу, а зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримано такий дохід, а для фізичних осіб-підприємців – група платника єдиного податку.

У розділі ІІІ вказується інформація про осіб, які здійснили одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості, дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг.

Відомості, зазначені у Декларації, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Декларації.


З 1 жовтня 2015 року спрощено і вдосконалено порядок призначення субсидій населенню                

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 року № 752 внесено зміни до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

 1. Скасована необхідність відкриття особових рахунків по сплаті житлово-комунальних послуг на особу, яка звертається за призначенням субсидії, у тому числі і орендарів.

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

 1. У випадку коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні осіб, субсидія призначається на підставі рішення комісії.
 1. Надано можливість призначати субсидію сім’ям, що мешкають окремо у житловому приміщенні із розділеними особовими рахунками, які сплачують за послуги на такі рахунки, виходячи із кількості зареєстрованих осіб, на підставі рішення комісії та акту обстеження матеріально-побутових умов.
 1. Надано дозвіл комісіям призначати субсидії дитячим будинкам сімейного типу і прийомним сім’ям, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), у яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, враховуючи кількість дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім`ї.
 1. У випадку розбіжності відомостей про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги, для розрахунку субсидії використовуються дані про склад зареєстрованих.
 1. Приведено у відповідність до законів перелік доходів, які не враховуються для призначення субсидії:

– доходи учасників АТО;

– доходи від роботи у виборчій комісії.

 1. Якщо субсидія призначена рішенням комісії, то на наступний термін субсидія призначається на підставі того ж рішення, якщо у сім’ї не відбулося змін. Тобто питання не виноситься знову на комісію.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Генічеськ, пр-т Миру, 43, або за телефоном 33409

 

Начальник УСЗН Л.Бубнова


Порядок надання житлових субсидій

Міністерство соціальної політики як центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питання сім’ї та дітей повідомляє наступне.

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» статтю 13 Закону України «Про охорону дитинства» доповнено частиною восьмою, якою встановлено, що пільги передбачені для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710 гривень у 2015 році).

У зв’язку з веденням вищезазначеної норми більшість сімей вказаної категорії втрачають такі пільги.

Водночас слід наголосити, що відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389, у разі, якщо середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення письмово інформує пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг і можуть звернутися за житловою субсидією.

Через програму житлових субсидій держава компенсує сім’ям витрати на оплату житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, що перевищують визначений обсяг обов’язкового відсотка платежу.

Обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги визначається для кожної сім’ї залежно від розміру середньомісячного сукупного доходу в розрахунку на одну особу з 01.10.2014 року.

Для прикладу. Сім’я з 12 осіб повинна сплатити за житлово-комунальні послуги 9 тис. гривень, середньомісячний сукупний дохід сім’ї на одну особу складає 2050 гривень. Обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги для такої сім’ї становить 13,07% (2050:1176:2*15%=13,07%).

Тобто така сім’я сплачує за житлово-комунальні послуги лише 3215,22 гривень обов’язкового платежу (24600*13,07%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією. У разі 50% знижки така сім’я мала б сплачувати 4500 гривень (9000 грн*50%=4500).

Слід також відмітити, що у разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення здійснюється без звернення громадян, а розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги не змінюється.

Постановами Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» та від 26.06.2015 №457 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» суттєво спрощено порядок надання субсидій. Зокрема, житлова субсидія призначається на 12 місяців, на підставі лише двох документів – заяви і декларації (скасовано необхідність подання довідок про доходи).


 

Що потрібно знати про житлові субсидії

З 01 травня 2015 року діє спрощений порядок призначення субсидій. Житлова субсидія-це допомога, яка надається державою з коштів бюджету тим родинам чи одиноким громадянам, у яких сукупна сума витрат на комунальні послуги перевищує встановлений державою відсоток від щомісячного доходу. Житлова субсидія призначається терміном на 12 місяців.

Відповідно до п.1  положення “Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Субсидія призначається одному із членів сім’ї, зареєстрованому у житлі і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Право на оформлення субсидій мають також особи, які орендують житло на підставі письмового договору.

Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років субсидію буде перераховано автоматично без звернення.

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління  соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи ( заява та декларація) для призначення субсидії можуть бути надіслані поштою. У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи.

За більш детальною інформацією  Ви можете звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Генічеськ, пр-т Миру, 43, або за телефоном 33409

Начальник УСЗН
Л.Бубнова.

Зразки бланків на призначення житлової субсидії

– Інструкція про порядок заповнення бланку Заяви про призначення житлової субсидії 

– Заява про призначення житлової субсидії 

– Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

– Контакти

Порядок призначення житлової субсидії

08042015164499


Спрощення порядку надання житлових субсидій


Допомога при народженні дитини

Право на отримання допомоги при народженні дитини в Україні мають усі батьки. Це право не обмежується ні родом діяльності, ні наявністю або відсутністю місця роботи тощо.

Допомога при народженні дитини призначається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини визначає Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 (із змінами та доповненнями).

Відповідно до положень цього Порядку допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Слід зазначити, що допомога при народженні дитини, яка народилася після 8 квітня 2011 р., надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, – на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, – на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, – на третю і кожну наступну дитину. При цьому враховується прожитковий мінімум на дитину віком до шести років, установлений на день народження дитини.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом 24 місяців, на другу дитину – 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину – 72 місяців рівними частинами.

Розмір та строк виплати допомоги, яка призначається одному з батьків дитини, визначається з урахуванням кількості живонароджених та усиновлених дітей (враховуючи померлих), які до народження дитини перебували на утриманні особи, якій призначається допомога, її чоловіка (дружини), крім дітей, від виховання яких зазначена особа (її чоловік, дружина) відмовилась, а також дітей, які передані на виховання іншій особі, та повнолітньої дочки (повнолітнього сина) чоловіка, які не були усиновлені дружиною.

У разі народження двійні або більшої кількості дітей кожна дитина з їх числа вважається наступною.

У разі народження мертвої дитини допомога при народженні дитини не призначається.

Звернення за призначенням допомоги при народженні дитини повинно надійти до управління соціального захисту населення  за місцем проживання не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

Для призначення допомоги при народженні дитини за умови  пред’явлення паспорта або іншого документа,  що посвідчує особу, подаються такі документи:

Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Особи, що звертаються за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей, подають також довідку про склад сім’ї та копію свідоцтва про народження кожної дитини, яка враховується при визначенні розміру допомоги.

Слід зазначити, що органи, що призначають і виплачують державну допомогу, мають право перевіряти матеріальне становище сімей з дітьми.

Основними обставинами припинення виплати допомоги при народженні дитини є:

дитини;

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

За інф. першого заступника начальника УСЗН Чернушенко О.В.