Оздоровлення постраждалих громадян

Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали
внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 01. 01. 2017 запрацював новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який базується на укладанні тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

Розміри відшкодування санаторіям за надане лікування в 2017 році становлять:

для осіб, віднесених до категорії 1, – 5 250 гривень;

для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 17 390 гривень;

для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 10 840 гривень.

Для забезпечення санаторно-курортними послугами постраждалих осіб за бюджетною програмою „Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у 2017 році передбачено 123,5 млн грн., що дасть змогу оздоровити 22 тис. осіб 1 категорії (80% від потреби) та 650 (100% від потреби) дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Відповідно до інформації структурних підрозділів, доведені асигнування розподілені між районними управліннями та триває робота по укладанню угод і направленню громадян на санаторно-курортне лікування.

Станом на 01.10.2017 укладено 19 553 угоди, за якими 14 976 осіб вже пройшли оздоровлення в обраному закладі, в тому числі 474 дітей з інвалідністю. В середньому по Україні відсоток укладених договорів станом 01.10.2017 становить 86 %, а оздоровлених осіб – 66 %

З 01.01.2018 вводиться в дію норма щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа матиме право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування чи отримувати компенсацію.

Станом на 01.05.2018 року структурними підрозділами соціального захисту населення місцевих органів самоврядування продовжується організаційна робота щодо укладання угод для забезпечення послугами із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків, відповідно до поданих ними заяв. Так на даний час укладено 2657 договорів для надання послуг із санаторно-курортного лікування постраждалих громадян, віднесених до категорії 1, та 62 угоди для оздоровлення дітей з інвалідністю у супроводі одного із батьків, із них вже оздоровлено 671 постраждалу особу, категорії 1 та 17 дітей у супроводі одного із батьків.

Структурними підрозділами соціального захисту населення місцевих органів самоврядування на підставі анкет опитування постраждалих громадян, здійснено оцінювання закладів (у балах) в яких постраждалі громадяни, проходили санаторно-курортне лікування. Інформація наведена в додатку № 1.

Оцінювання здійснювалося за основними критеріями наведеними у додатку № 2.

Інформація про забезпечення послугами санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2018 році