Генічеське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області

Про наданя послуг з лікування застрахованих осіб
у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів
після перенесених захворювань і травм.

Генічеське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області (м. Генічеськ, пр. Миру, 52) повідомляє офіційно працюючих осіб району, які автоматично є застрахованими у Фонді соціального страхування України (далі Фонд) про те, що однією із соціальних послуг Фонду є оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених працівником захворювань і травм.

Таке лікування, за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК), проводиться у санаторіях України, як то курортні зони Трускавець, Моршин, Хмільник, Миргород, Одеса та ін. за профілями нейро-, кардіо-пульмонарна, м’язово-скелетна та інша соматична реабілітація (підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи та ін.).

Відшкодування витрат санаторно-курортним закладам проводиться за рахунок коштів Фонду у розмірі на 1 особу на 2018 рік 600 грн. з ПДВ за один ліжко-день. В залежності від терміну перебування у санаторно-курортному закладі (як правило до 24 днів) ці витрати складають до 15 тис.грн. на одну особу, до того ж, на весь термін лікування відкривається листок непрацездатності, матеріальне забезпечення по якому також відшкодовується Фондом застрахованій особі.

Пропонуємо скористатись вказаною соціальною послугою, відновивши найцінніше, що в кожного з нас має бути – це своє здоров’я.

У кожному випадку підхід може бути індивідуальним, тому обов’язково звертайтеся за довідками за тел. 3-20-66 до працівників Генічеського відділення, які охоче вам допоможуть.

 


 

На підприємстві стався нещасний випадок: як діяти?

Як визначено статтею 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування» ( в редакції Закону № 77-VIII від 28.12.2014), нещасний випадок-це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоровю або настала смерть.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 р. №1232 затверджено Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві та Перелік обставин, за яких настає страховий випадок державного соціального страхування.

Відповідно до Закону України «Про охорону праці» відповідальність за правильну організацію розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, покладається на роботодавця. Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, то надзвичайно важливо стає правильна послідовність дій роботодавця. Розглянемо покрокову послідовність дій, якої слід дотримуватися у разі, коли стався нещасний випадок.

У разі настання нещасного випадку свідок або безпосередній керівник робіт зобов’язаний:

Роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок, зобов’язаний протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок:

Роботодавець зобов’язаний створити належні умови для роботи комісії (забезпечити приміщенням, засобами зв’язку, оргтехнікою, автотранспортом, канцелярським приладдям), компенсувати витрати, пов’язані з її діяльністю, а також залучених до роботи експертів, інших спеціалістів та сприяти роботі комісії з метою своєчасного і об’єктивного проведення розслідування нещасного випадку.

Після завершення розслідування надати потерпілому акт розслідування нещасного випадку під розписку.