Звіти

 ЗВІТ

28 березня 2018 року відбулася підсумкова колегія закладів охорони здоров’я Генічеського району. На засідання були запрошені заступник голови районної ради В.І.Краєвий, заступник голови райдержадміністрації Г.Р.Бекірова, Головний лікар КЗ Генічеська ЦРЛ Е.Л.Фетієв, головний лікар КЗ «Генічеський ЦПМСД» Л.О.Торубар, головний лікар відділення екстреної медичної допомоги В.І.Дронов, завідуючі сімейними амбулаторіями та завідуючі стаціонарними відділенням та службами Генічеської ЦРЛ.

На колегії був підведений підсумок роботи за минулий 2017 рік та заплановані заходи на 2018 рік.

Основні показники роботи медичних закладів району та підрозділів свідчать про стабільну роботу медичних працівників у розрізі надання медичної допомоги населенню району.

Як завжди, головними показниками діяльності та стану здоров’я населення є демографічні показники – показники, що характеризують стан і якісний склад населення: народжуваність, смертність, природний приріст населення, механічний приріст населення.

Так, в порівняні з 2016 роком показник народжуваності (на 1 тис.нас) дещо знизився.

Найнижчий показник народжуванності в с. Павлівка (1,4 на 1 тис.нас.), дещо вище показник на дільницях с. Чонгар, с.Рикове, с. Щасливцеве ( 2,7-3,8 на 1 тис.нас), найвищій показник по м.Генічеськ – 22,9.

Загальна смертність(на 1 тис.нас.) Найвищий показник загальної смертності населення у с. Стрілкове (21,4 на 1 тис.нас.), м.Генічеськ – 20,2 на 1 тис.нас. Найнижчий показник по дільниці смт Новоолексіївка – 11,4 на 1 тис.нас.

Малюкова смертність (на 1 тис.нас.) Показник малюкової смертності залишився практично на одному ж рівні з минулим роком. Найбільший показник малюкової смертності у с.Павлівка – 541,7 на 1 тис.нас.; Новогригорівка – 49,2 с.Азовське – 32,8; м.Генічеськ -8,7. На шістьох ділянках малюкової смертності не зареєстровано. Обласний показник 8,3 на 1 тис. народжених живими.

Природний приріст (на 1 тис.нас.) збільшився у порівняні з 2016 роком зі знаком «мінус». Найвищий показник з «мінусом» у с. Стрілкове -16,4 на 1 тис. нас., у м.Генічеську показник 2,7 (+).

Однією з основних задач в охороні здоров’я залишається боротьба з туберкульозом. З метою раннього виявлення цього захворювання в районі працював пересувний флюорограф. За 71 день роботи оглянуто 4529 чол.

План щорічних флюорографічних оглядів населення району за 2017 рік виконаний на 99,0% (2016 рік – 93,5%), при плані 25168, оглянуто – 24924.

Крім того, проаналізовані показники онко, туб захворюванності. Обслуговування пільгових категорій населення.

Абсолютним пріоритетом є збереження здоров’я українців та підвищення якості їх життя.

Нашим завданням є забезпечити українців якісними ліками. Саме тому ми розпочали роботу над програмою “Доступні ліки”, яка передбачає державне регулювання цін та відшкодування вартості ліків. Пріоритетними напрямками є серцево-судинні захворювання, діабет другого типу та бронхіальна астма. За цією програмою у районі працювало 7 аптек.

Так, за 2017 рік лікарями Центру ПМСД було виписано 36 902 рецепти, відпущено в аптеках 30 938. Виділено на 2017 рік 1 030 700,00грн., використано 1024355,68 грн.(99,4%)

Постійно Центром ПМСД оновлюється реєстр по хворим з гіпертонічною хворобою та створюється реєстр хворих на бронхіальну астму, як дорослих так і дітей.

У 2017 році розпочата робота щодо впровадження програми «Електронна охорона здоров’я». За кошти міського та сільських бюджетів закуплено 14 одиниць комп’ютерної техніки на суму 190 тис.грн. У 2018 році робота буде активно продовжуватись. Буде закуповуватись оргтехніка, ліцензійна програма «Медейр», яка буде встановлена на кожен комп’ютер – робоче місце лікаря. Обласними фахівцями буде проводитись навчання медичних працівників для роботи в програмі.

  1. Впровадження електронної охорони здоров’я

28 березня 2018 року КЗ «Генічеський ЦПМСД» відвідали представники МОЗ для ознайомлення лікарів первинної ланки в електронній системі охорони здоров’я. Були представлені робочі проекти програми, вимоги до заповнення електронної карти пацієнта. У найближчій час, після закупівлі медичної інформаційної системи (МІС) і встановлення на комп’ютери, будуть проводитись індивідуальні заняття з лікарями для більш докладнішого вивчення програми і роботи в ній. Лікарями були внесені пропозиції до деяких компонентів програми, які фахівці внесуть у заключний варіант МІС.

Як, відомо, більшість лікарів, які працюють у первинній ланці мають передпенсійний та пенсійний вік. І як, висновок, робота з комп’ютером для багатьох з них – невідомість. Але після зустрічі з представниками МОЗ та кампанії e-Health (розробниками МІС) лікарі зрозуміли, що працювати в програмі буде набагато легше, ніж вони собі представляли.

 

 

 

 

 


Соціальний захист учасників АТО

На виконання Указу Президента України від 18.03.2015 №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» та на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 19 лютого 2015 року №68 «Про створення робочої групи з питань обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей загиблих військовослужбовців у зоні проведення АТО, сімей учасників АТО та їх соціального супроводу» в лікувально–профілактичних закладах Генічеського району (первинний рівень медичної допомоги) забезпечено позачергове та безвідмовне амбулаторне обстеження учасників АТО, в тому числі демобілізованих, членів їх сімей. При потребі у реабілітації та відновному лікуванні учасники АТО, в тому числі демобілізовані направляються до КЗ Генічеська ЦРЛ для отримання консультації та лікування вузьких спеціалістів.

У випадку звернення або надходження медичних документів від членів сім’ї до закладів охорони здоров’я щодо поранених військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення АТО структурні підрозділи КЗ «Генічеський ЦПМСД» сприяють у наданні медичної допомоги, у разі потреби, видачі направлень для госпіталізації на другий рівень надання медичної допомоги.

При потребі у реабілітації та відновному лікуванні учасників АТО, в тому числі демобілізованих направляють до Херсонського обласного госпіталю для інвалідів ВВ, а також до обласних закладів третинного рівня надання медичної допомоги згідно з Дорожньою картою надання медичної допомоги, відновного лікування та реабілітаційних заходів для учасників АТО, в тому числі демобілізованих.

Сімейний лікар забезпечуєпацієнта необхідними медичними документами для подальших консультацій, госпіталізації та інших видів медичної допомоги.

За 2017 рік до структурних підрозділів КЗ «Генічеський ЦПМСД» за амбулаторною допомогою звернулося 19 демобілізованих. Комплексним медичним оглядом охоплено 125 демобілізованих із зони АТО, частковим –105

На пільгові медикаменти витрачено 1324,22 грн., найбільше патології виявлено у системі травлення, сечостатевій системі та серцево- судинній. Зубопротезовано 3 чол. на суму 6060,45 грн.

Отримали путівки до обласного госпіталю інвалідів у м.Херсон 7 учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій.

Медична допомога внутрішньо переміщеним особам

За 2017 рік до структурних підрозділів Центру ПМСД звернулось 119 осіб, в т.ч. 21 дитина: Луганська та Донецька області – 109 осіб, в т.ч. 19 дітей, АР Крим – 10 чоловік, в т.ч. 2 дітей.

Усім тимчасово переміщеним особам з Донецької, Луганської областей та Криму в районі надається безкоштовна медична допомога в повному обсязі.

Найчастіше за амбулаторно-поліклінічною допомогою переселенці зверталися з приводу гострих інфекцій дихальних шляхів, хвороби системи кровообігу, хронічних хвороб органів дихання.

У всіх лікувально-профілактичних закладах району розміщені пам’ятки для внутрішньо переміщених осіб, щодо отримання медичної допомоги, телефони гарячої лінії за якими можна отримати необхідну інформацію.