Звіти

Соціальний захист учасників АТО

На виконання Указу Президента України від 18.03.2015 №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» та на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 19 лютого 2015 року №68 «Про створення робочої групи з питань обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей загиблих військовослужбовців у зоні проведення АТО, сімей учасників АТО та їх соціального супроводу» в лікувально–профілактичних закладах Генічеського району (первинний рівень медичної допомоги) забезпечено позачергове та безвідмовне амбулаторне обстеження учасників АТО, в тому числі демобілізованих, членів їх сімей. При потребі у реабілітації та відновному лікуванні учасники АТО, в тому числі демобілізовані направляються до КЗ Генічеська ЦРЛ для отримання консультації та лікування вузьких спеціалістів.

У випадку звернення або надходження медичних документів від членів сім’ї до закладів охорони здоров’я щодо поранених військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення АТО структурні підрозділи КЗ «Генічеський ЦПМСД» сприяють у наданні медичної допомоги, у разі потреби, видачі направлень для госпіталізації на другий рівень надання медичної допомоги.

При потребі у реабілітації та відновному лікуванні учасників АТО, в тому числі демобілізованих направляють до Херсонського обласного госпіталю для інвалідів ВВ, а також до обласних закладів третинного рівня надання медичної допомоги згідно з Дорожньою картою надання медичної допомоги, відновного лікування та реабілітаційних заходів для учасників АТО, в тому числі демобілізованих.

Сімейний лікар забезпечуєпацієнта необхідними медичними документами для подальших консультацій, госпіталізації та інших видів медичної допомоги.

За 2017 рік до структурних підрозділів КЗ «Генічеський ЦПМСД» за амбулаторною допомогою звернулося 19 демобілізованих. Комплексним медичним оглядом охоплено 125 демобілізованих із зони АТО, частковим –105

На пільгові медикаменти витрачено 1324,22 грн., найбільше патології виявлено у системі травлення, сечостатевій системі та серцево- судинній. Зубопротезовано 3 чол. на суму 6060,45 грн.

Отримали путівки до обласного госпіталю інвалідів у м.Херсон 7 учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій.

Медична допомога внутрішньо переміщеним особам

За 2017 рік до структурних підрозділів Центру ПМСД звернулось 119 осіб, в т.ч. 21 дитина: Луганська та Донецька області – 109 осіб, в т.ч. 19 дітей, АР Крим – 10 чоловік, в т.ч. 2 дітей.

Усім тимчасово переміщеним особам з Донецької, Луганської областей та Криму в районі надається безкоштовна медична допомога в повному обсязі.

Найчастіше за амбулаторно-поліклінічною допомогою переселенці зверталися з приводу гострих інфекцій дихальних шляхів, хвороби системи кровообігу, хронічних хвороб органів дихання.

У всіх лікувально-профілактичних закладах району розміщені пам’ятки для внутрішньо переміщених осіб, щодо отримання медичної допомоги, телефони гарячої лінії за якими можна отримати необхідну інформацію.