Для осіб, депортованих за національною ознакою


12 листопада 2014 року на засіданні Уряду затверджено Порядок надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою. Документ розроблено на виконання Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» від 17 квітня 2014 року.

Зокрема, визначено, що особа, яка претендує на отримання статусу, подає заяву за місцем проживання чи місцем перебування до уповноваженого органу, який визначається головою місцевої державної адміністрації.

Разом із заявою подаються копія паспорта, дві фотокарточки розміром 3х4 сантиметри та документи, що підтверджують належність до числа осіб, депортованих за національною ознакою.

Факт депортації особи підтверджується відповідною довідкою або іншими документами, виданими компетентними органами України, інших держав – колишніх республік СРСР.

Після розгляду уповноваженим органом, подані документи надсилаються Мінсоцполітики для прийняття рішення про надання статусу або відмову у його наданні.

Рішення приймається Мінсоцполітики протягом трьох місяців та у разі підтвердження повертається місцевій держадміністрації разом із бланком посвідчення.

У разі прийняття рішення про відмову у наданні статусу Мінсоцполітики одночасно повідомляє про це місцеву держадміністрацію та особу.

Також визначено, що у випадку відсутності належних документів факт депортації особи встановлюється у судовому порядку.

Посвідчення особі, депортованій за національною ознакою, видаватиметься місцевою держадміністрацією.

Особа, яка отримала статус депортованої за національною ознакою отримує державну допомогу та гарантії при переїзді із місць депортації до України, поселенні, облаштуванні, а також при пенсійному та соціальному забезпеченні.

За додатковою інформацією просимо звертатися до управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації за адресою: м. Генічеськ, пр. Миру,43, кабінет 5, телефон для довідок 3-33-14.

Станом на 01 грудня 2017 року на обліку в управлінні соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації для встановлення статусу депортованої особи за національною ознакою, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 643 від 12 листопада 2014 року «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою» перебуває 62 особи, з них 49 особам вже встановлено статус депортованої особи за національною ознакою.

За інформацією управління СЗН