Соціальні послуги

В Генічеську стартує щорічна благодійна акція
«Подаруй радість на Великдень»

Наближається світле свято Христового Воскресіння і кожна сім’я починає готуватись до його відзначення в родинному колі. У ці дні варто потурбуватись і про одиноких громадян похилого віку, які в старості залишились безпорадними та самотніми, можуть сподіватись лише на Бога та працівників Генічеського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), адже більшість підопічних сидять, як кажуть, «під замком» та не мають можливості навіть вийти на вулицю, тому працівники територіального центру просять допомогти їх підопічним відчути свято Великодня.

Закликаємо організації міста, небайдужих жителів, та підприємців долучитися до формування великодніх кошиків для наших підопічних. Основні складові великодніх наборів – продукти харчування, солодощі та інші пасхальні атрибути. «Ви би бачили їхні очі, коли вони отримують подарунки! Радіють мов діти! І річ тут, перш за все, не в подарунках, а в увазі та піклуванні, у теплоті людського серця, яким ви зігріваєте наших підопічних в це велике світле свято» – підкреслює Світлана Миколаївна Кучеренко, директор територіального центру.

Продукти харчування можна приносити за адресою: проспект Миру,43 або детальну інформацію про благодійну акцію можна отримати за телефоном 05534 3-34-74.

«Сіяти добро – добро і пожинати» – Не будьте байдужими до чужих проблем, адже ми не знаємо, що Нас чекає в старості…

За інформацією директора
територіального центру
С.Кучеренко


02.01.2018

Звіт
про роботу мультидисциплінарної команди
територіального центру соціального обслуговування
(надання соціальних послуг)
за 2017 рік

Згідно Наказу Міністерства соціальної політики України від 26 грудня 2011 року № 568 «Про порядок організації мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» в Генічеському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з 1 вересня 2017 року створено мультидисциплінарну команду. Соціальні робітники постійно займаються виявленням громадян, які потребують сторонньої допомоги, проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо роботи відділень територіального центра.

До складу мультидисциплінарної команди входять: керівник команди, завідувач відділення соціальної допомоги вдома; сестра медична; соціальний робітник; соціальний працівник; психолог; юрисконсульт.

Мультидисциплінарна команда надає:

Надання соціальних послуг мультидисиплінарною командою базується на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільності вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, дотримання стандартів якості, конфіденційності, соціальної справедливості.

Перспектива роботи мультидисциплінарної команди територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – працювати над розширенням видів послуг та підвищенням їх якості, а також продовжувати вивчати потреби населення в послугах.

Протягом звітного року працівники Генічеського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відвідали підопічних у с.Плавське, с.Рівне, с.Новогригорівка, с.Чонгар, смт. Рикове, смт.Новоолексіївка, с.Атамань та с.Попівка Чонгарської с/р, працювали у місті Генічеську.

Завідувачами відділень соціальної допомоги вдома була представлена інформація для підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) про нові послуги мультидисциплінарної команди та порядок їх надання.

Юрисконсультом Зейнеп Куртвелієвою було надано юридичні послуги та консультації з питань чинного законодавства, а саме: пенсійного забезпечення, оформлення дарчої, кадастрового номеру; правил надання субсидій та ін.

Психолог Світлана Стефанюк провела психологічну просвіту та надала особисті консультації; провела міні-тренінги (групові заняття). Під час спілкування з психологом слухачі дізналися як:

внести у життя новизну та позитив;

покращити свій фізичний та психологічний стан;

створити затишний простір в оселі;

гармоніювати почуття, думки.

Всього за 2017 рік мультидисциплінарною командою було надано послуги 74 особам похилого віку, серед яких:

психологічна підтримка (індивідуальне спілкування, групові консультації) – 23;

вимірювання артеріального тиску та пульсу –32 ;

з дотримання особистої гігієни – 2;

юридичні послуги – 26;

обробіток присадибної ділянки – 28;

забезпечення продуктами харчування, медикаментами – 6;

прибирання приміщень – 12;

допомога в оформленні документів – 4;

інші послуги – 24.

Разом зі своїми підопічними працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) обговорювали актуальні теми сьогодення та обмінювалися досвідом.

За ініціативи районної газети «Приазовська правда» Генічеським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) планується провести підписку газети «Приазовська правда» на 2018 рік для 60 одиноких громадян похилого віку.

Виїзди мультидисциплінарної команди покращують надання соціальних послуг підопічним, які за станом здоров’я або через похилий вік не в змозі самостійно відвідувати необхідних їм спеціалістів та отримувати натуральну допомогу.

У 2018 році робота мультидисциплінарної команди буде продовжена.

За інформацією директора
територіального центру
соціального обслуговування
(надання соціальних послуг)


«Життя людини до тих пір має
цінність, поки людина може
допомагати іншим людям»
І. Франко

 

Соціальний захист – це особлива галузь, яка найближче стоїть до життєвих інтересів усіх громадян. Саме працівники соціальної сфери першими стикаються не лише з радістю вирішення проблем літніх людей, інвалідів, безробітних сімей, а й з болем, нуждою часто з горем. Соціальні робітники відчувають життєвий пульс суспільства і люди вірять їм, йдуть до них з впевненістю у тому, що знайдуть співчуття, підтримку і вирішення своїх проблем. Для багатьох людей похилого віку, які на схилі літ залишилися самотніми, соціальний робітник – найкращий друг, надійний помічник, а часто може і єдина розрада в теперішньому складному житті. Ця професія, що передусім визначається категоріями добра й милосердя, сьогодні вкрай необхідна людям.

На сьогоднішній день немає значення, яку посаду займає той чи інший фахівець, в якій службі працює, головне, щоб він умів вислухати і прагнув допомагати. Одиноким і немічним стареньким нелегко доводиться в усі часи, особливо на селі. Та ще важче тепер у напівпорожніх, вимираючих селах, де не залишилось ні сільгосппідприємства, ні лікарні.

Багато з них потребують різних видів допомог, які надаються 53 соціальними робітниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Генічеського району.

Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кучеренко Світлана Миколаївна відвідує підопічних та перевіряє роботу соціальних працівників.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) робить все для того, щоб люди похилого віку відчували постійну турботу про них.

 

За інформацією територіального
центру соціального обслуговування
(надання соціальних послуг)