Стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання

05.01.2018

З наступаючим Різдвом Христовим привітали мешканців стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання у селі. Стрілковому начальник управління соціального захисту населення Генічеської районної держаної адміністрації Бубнова Людмила Анатоліївна, директор Генічеського територіального центра соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кучеренко Світлана Миколаївна та перший заступник голови Генічеського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сівак Наталя Сергіївна.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

20.12.17

Там, де оселилася одинока старість…

З 10 лютого 2009 року, при підтримці Дронова Валерія Івановича, екс-голови Генічеської районної державної адміністрації, було створено та продовжує функціонувати стаціонарне відділення для постійного проживання непрацездатних громадян похилого віку та людей з обмеженими можливостями.

У цих приміщеннях немає відчуття казенності. Тут затишно, по-домашньому привітно і, зважаючи на профіль цього закладу, не віриться, що живуть люди, які не мають жодних родинних стосунків. Адже стосунки між ними – добросердечні, майже родинні.

Такі відчуття залишилися після чергових відвідин стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у селі Стрілкове.

Тут живуть 13 людей похилого віку, які за різних життєвих обставин осиротіли та знайшли для себе саме тут «другу домівку» – теплу, затишну, що дає їм відчуття захищеності.

Від перших днів функціонування цього стаціонару очолює його Ольга Іванівна Журавська. Догляд за підопічними стаціонару потребує не тільки професійних навиків, а й певних особистих якостей. Тож, при відборі персоналу, найперше перевагу надають фахівцям з бажанням працювати. Кожен, хто приходить сюди, знає на що йде. Адже робота полягає у спілкуванні та догляді за людьми похилого віку. Тому, крім професійних якостей, не останню роль відіграють і особисті: чуйність, турбота, терплячість, розуміння. У відділенні працює 10 чоловік, це кухарі та медичні працівники.

Щодня увагою й турботою зігріті самотні люди, а в свята їх завжди відвідують гості. Ось і 1-го грудня цього року, з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями, до стаціонару приїхали з гостинцями: начальник управління соціального захисту населення Бубнова Людмила Анатоліївна, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кучеренко Світлана Миколаївна, перший заступник Генічеського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Сівак Наталя Сергіївна та голова районної організації Товариства Червоного Хреста України Федоренко Галина Степанівна.

Хоч і називаються у просторіччі ці заклади «притулками для старих», але працівники їх знають, що притулилися тут під одним дахом складні людські долі. Що у кожного з підопічних свої скромні радості і неабиякі образи на життя, на людей, які їх зрадили, на здоров’я, що аж ніяк з роками не радує, і що підопічні, потрапивши сюди, добре розуміють, що тут пройде залишок їх життєвого шляху. І як їм допомогти – стареньким, немічним, інвалідам або підтятим важкими недугами?! Серед тринадцяти осіб – чотири особи лежачі. Найстаршій із підопічних дев’яносто сім років, а наймолодшому – тридцять дев’ять…

Як стверджує директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кучеренко Світлана Миколаївна, стаціонарне відділення для людей похилого віку – важлива складова соціальної служби району. Тому й увага до нього повинна бути завжди найперша.

Нинішня база стаціонарного відділення була забезпечена солідарними коштами з районного бюджету та доброчинців.

У 2017 році закуплено для підопічних стаціонару приліжкові тумби, нову кухонну витяжку для кухонного блоку, проведено косметичний ремонт в коридорах (заміна лінолеуму), приведено в належний стан освітлення. Завдяки спонсорам побудовано альтанку (літній навіс). Постійно закуповуються господарчі товари, медикаменти, канцелярські товари, м’який інвентар. Засобами реабілітації забезпечено всіх потребуючих. Щорічно проводиться медогляд підопічних установи лікарями вузької спеціалізації, проходять флюорографію.

Безоплатно влаштовуються до стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання територіального центру одинокі громадяни похилого віку, одинокі інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які відповідно до висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров’я за станом здоров’я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг.

У стаціонарному відділенні громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються: житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем і столовим посудом; раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров’я, у межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ; цілодобовим медичним обслуговуванням; засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами відповідно до медичного висновку.

Одиноким пенсіонерам, які перебувають у стаціонарному відділенні, пенсія виплачується у встановленому законодавством порядку (25% розміру пенсії видається пенсіонеру на руки, 75% – перераховуються стаціонарному відділенню).

За наявності вільних місць до стаціонарного відділення на загальних умовах строком до чотирьох місяців приймаються одинокі громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які тимчасово втратили здатність до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду, соціально-медичного обслуговування.

 «Звертаються ще люди, але у нас немає можливості прийняти більше, оскільки відділення розраховане на 15 ліжкомісць, – каже Світлана Миколаївна (директор територіального центру), серед таких чоловіки похилого віку, котрі мають дітей, але протягом життя не проживали з ними і відмовлялись сплачувати аліменти. Тепер вони шукають притулку. Але згідно закону ми не можемо взяти їх на безоплатний догляд, адже вони не вважаються одинокими.»

Закінчується ще один рік, але у директора територіального центру Кучеренко Світлани Миколаївни попереду ще чимало планів щодо облаштування стаціонарного відділення. Необхідно побудувати літній душ, причепурити подвір’я газонами з квітами. Але більше всього мріє Світлана Миколаївна облаштувати альтанку для своїх підопічних так, щоб кожна проведена в ній хвилина, такого складного для них життя, перетворилася у дивовижну казку. Бо скільки б не було нам років, ми ніколи не перестанемо вірити в диво, думати про краще для нас майбутнє, закривати очі і…просто мріяти.

Напередодні новорічних свят ми щиро вірмо в те, що мрії Світлани Миколаївни справдяться, і вже цієї весни розпочнуться роботи по благоустрою альтанки, тому запрошуємо всіх небайдужих людей допомогти втілити цю мрію у реальність.

З наступаючим Новим роком та Різдвом Хрестовим!

 

З повагою, практичний психолог територіального центру