Основні тенденції економічного та соціального розвитку Генічеського району за 9 місяців 2017 року

Основні тенденції економічного та соціального розвитку Генічеського району за 9 місяців 2017 року

Згідно з рішенням XXIII сесії районної ради VII скликання від 24 березня 2017 р. № 306 робота структурних підрозділів районної державної адміністрації, виконавчих комітетів міської, селищних та сільських рад, установ та організацій району  протягом січня – вересня поточного року спрямовувалася на забезпечення виконання основних завдань та заходів, досягнення встановлених кількісних критеріїв оновленої редакції програми економічного, соціального та культурного розвитку району на 2017 рік (далі – Програма).

Протягом звітного періоду установлено контроль за ходом виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку, щомісячно проводиться аналіз стану її виконання за ключовими показниками в економічній та соціальній сферах на основі статистичних даних Державної служби статистики України та аналітичних інформацій структурних підрозділів райдержадміністрації за галузевою спрямованістю. Аналіз засвідчив про наступне.

Вирішальним фактором стабільного розвитку економіки району є ефективна діяльність суб’єктів господарювання всіх форм власності.

У сфері державних фінансів за підсумками 9 місяців 2017 року суб’єктами господарювання району забезпечено надходжень до Зведеного бюджету в обсягах 192,6 млн. грн., що на 35,7 % (+50,7 млн. грн.) більше проти  2016 року. З них до Державного бюджету надійшло – 66,5 млн. грн., до місцевих бюджетів 126,1 млн. грн., що на 26,2 % (+26,2 млн. грн.) більше обсягів відповідного періоду 2016 року.

Крім того, суб’єктами господарювання всіх форм власності району з початку поточного року забезпечено надходжень 76,0 млн. грн. єдиного соціального внеску.

За підсумками січня-вересня поточного року  до загального фонду бюджету району надійшло доходів в сумі 119,4 млн.грн., що становить 85,7 % плану на рік, затвердженого місцевими радами. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду бюджету району збільшились на 28,0 млн.грн., або на 30,6 % (факт 2016 року – 91,4 млн. грн.).

Бюджет району сформовано за наступними основними статтями:

– ПДФО – 53,4 млн. грн. – 44,7 %

– податок на майно – 36,8 млн. грн. – 30,8 %, в тому числі плата за землю – 31,3 млн. грн. (26,2 %)

– єдиний податок – 15,4 млн. грн. – 12,9 %

– акцизний збір – 10,2 млн. грн. – 8,5 %.

Рівень виконання планових показників з початку поточного року по бюджету району склав  107,2 %, понад план отримано 8,0 млн. грн. надходжень. У розрізі місцевих бюджетів планові завдання виконані усіма радами.

За розділом «ПІДВИЩЕННЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ РАЙОНУ» виконувались основні заходи та завдання, встановлені Програмою. Забезпечено розвиток сервісної інфраструктури контрольно-пропускного пункту в’їзду – виїзду «Чонгар». Так, прокладено й облаштовано додаткову смугу дорожнього руху для вантажних автомобілів довжиною 250 м та шириною 8 м. Відсипано та облаштовано майданчик для стоянки автомобілів. Сервісний центр облаштований терміналом для прийому громадян. Працює сервісна зона. Облаштована пішохідна зона  з освітленням і огорожею по всій території КПВВ, встановлено 250 м європейської сітки-огорожі та 160 м огорожі з використанням сітки «рабиці», виготовлені два шлагбауми та встановлено бетонні загородження.

За рахунок місцевих бюджетів забезпечено виконання заходів з мобілізаційної підготовки місцевого значення, а саме: взято участь у проведенні зборової підготовки підрозділів територіальної оборони на  полігоні «Олешківські Піски».

За розділом Програми «ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ РАЙОНУ» у сфері розвитку підприємництва тривала реалізація державної політики, спрямованої на створення сприятливих правових та організаційно-економічних умов для започаткування бізнесу, його ведення та розвитку, зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Саме суб’єктами малого та середнього бізнесу забезпечується майже  73 % надходжень до зведеного бюджету (140,6 млн.грн.) та 83 % (105,0 млн.грн.) надходжень до місцевих бюджетів за підсумками 9 місяців. При цьому сфера малого та середнього бізнесу району представлена 310 підприємствами, на яких зайнято 2,6 тис. осіб. Крім того, на початок жовтня 2017 року, фактично здійснюють підприємницьку діяльність 2427 фізичних осіб – підприємців та 182 фермерських господарства.

З метою поліпшення бізнес-клімату та впровадження процесів дерегуляції, упорядкування та спрощення системи надання адміністративних послуг у районі діє центр надання таких послуг, через який надається 73 послуги, в тому числі  55 адміністративні та 18 – видача документів дозвільного характеру.

Вжито організаційних заходів щодо ефективної роботи ЦНАПу. Адміністратори центру мають іменні ліцензії та пройшли навчання з питань впровадження електронного документообігу «АСКОД», що надає можливість інтеграції до регіонального веб-порталу адмінпослуг Херсонської області.

Протягом січня- вересня 2017 року адміністраторами центру надано 6317 послуг. Переважна кількість послуг – у сфері земельних питань. В середньому на місяць центром надається майже 700 послуг.

На виконання заходів Програми та з метою державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та речових прав на майно та їх обтяжень придбано захищені носії ключової інформації (засоби електронного цифрового підпису) на суму 1,1 тис.грн. та забезпечено підключення державних реєстраторів районної державної адміністрації до відповідних реєстрів у визначений час.

За сферою управління об’єктами спільної власності територіальних громад району з початку поточного року здійснювалося поповнення статутних фондів підприємств, які є власністю територіальних громад району.

У сфері інвестиційної діяльності створено сприятливе інвестиційне середовище для приватного капіталу та забезпечено підтримку  реалізації інвестиційних проектів  суб’єктів господарювання, які мають наміри щодо їх реалізації у 2017 році у сферах альтернативної енергетики, рекреаційному та агропромисловому комплексах.

У квітні місяці поточного року  головою районної державної адміністрації за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації проведено зустріч із корейською делегацією, за підсумками якої підписано Меморандум про співпрацю у галузі альтернативної енергетики із кампанією «BNS INVESTMENT Co., Ltd».

Взято участь у проведенні X Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти-2017», який проходив у м. Нова Каховка у вересні місяці, під час якого презентовано туристично-інвестиційний потенціал району на панельній дискусії «Стратегічні інструменти розвитку туризму та індустрії гостинності».

У складі української делегації головою районної державної адміністрації взято участь у третьому форумі харчових продуктів в рамках міжнародної виставки «ANUGA-2017» в Кельні (Німеччина). Під час роботи форуму було представлено пропозицію щодо відновлення солепромислу у Генічеському районі на базі озера Генічеське.

Проводиться постійне оновлення банку даних та розробляються презентаційні матеріали з метою залучення коштів іноземних та вітчизняних інвесторів для їх подальшої реалізації в адміністративних межах району. На виготовлення рекламно-презентаційних матеріалів у звітному періоді використано 2,9 тис.грн.

За підсумками звітного періоду  маємо вже реалізовані інвестиційні проекти за пріоритетними для району сферами економіки, які було заплановано до реалізації на 2017 рік.

Так, відкрито телекомунікаційну вежу у селі Чонгар, яка забезпечує трансляцію українських мовників у південних районах Херсонської області та АР Крим до її південного узбережжя. Наприкінці березня відкрито Генічеську філію ТОВ «Швейна фабрика «ВіД», яка здійснює пошив спеціального одягу, одягу для повсякденного життя і активного відпочинку (всього більше 300 найменувань виробів) та пошив комплектів військового одягу для підрозділів МВС і Нацгвардії.

У сфері рекреації розпочав роботу сучасний заклад європейського рівня – аквапарк «Оазіс». Підприємством забезпечено пайову участь у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Щасливцевської сільської ради.

На завершальному етапі знаходиться будівництва овочесховища потужністю 3,5 тис.тонн, який реалізує фермерське господарство «Время» за рахунок власних коштів (орієнтовна вартість 17,0 млн.грн.), в реалізацію якого вже вкладено 12,5 млн.грн. капітальних інвестицій.

Кількісні показники, які свідчать про реалізацію цілей викладено у додатку до довідки. Слід зазначити, що за обсягами капітальних інвестицій район займає 4 місце серед районів області, частка району – 5,6 % до загальнообласного показника.

Частка району у загальнообласному показнику з обсягу прямих іноземних інвестицій, вкладених в економіку району складає 1,8 %.

На виконання заходів Програми за підсумками звітного періоду надано субвенцію з районного бюджету державному бюджету на суму 2623,0 тис.грн., а саме:

Також  на виконання заходів Програми передано субвенцію з районного бюджету обласному бюджету в сумі 173,6 тис.грн., а саме на:

У звітному періоді отримано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, а саме:

Кількісні показники  розділу «Розвиток реального сектору економіки» викладено у додатку до довідки.

У галузі сільського господарства структура посівних площ повністю відповідає науково – обґрунтованим нормам. Дослідними підприємствами ТОВ «НВФ Дріада», Генічеська дослідна станція ІСГ СЗ НААН, Присиваське дослідне господарство постійно проводяться семінари та конференції  для сільгосптоваровиробників щодо новітніх технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Забезпечується виконання завдання щодо відновлення зрошуваних систем. При запланованих 450 га вже відновлено  зрошення на площі 301 га (СТОВ «Реал Агро» (Сокологірненська с/р) – 126 га, ТОВ «Агро Співдружність» (Павлівська с/р) – 175 га. Розпочато роботи ТОВ «Співдружність Південь» по відновленню зрошення по насосній станції № 4 Чонгарської с/ради, що надасть змогу відновити зрошення ще на 1315 га.

Сільгосптоваровиробники мають безперешкодний доступ  до  реалізації овочевої продукції власного виробництва на ринках району. Щосуботи та щонеділі проводяться ярмарки сільськогосподарської продукції на ринках міста Генічеська та смт Новоолексіївка, смт Рикове,  с. Азовське.

За рахунок власних коштів сільгосптоваровиробників (12,0 млн.грн.) на 8 одиниць оновлено машинно-тракторний парк сільськогосподарської техніки.

Виконується завдання щодо збільшення поголів’я корів (+11 гол.) та впровадження новітніх технологій виробництва продукції тваринництва на базі ПП «АФ «Промінь».

Харчові переробні підприємства району задовольняють потреби споживчого ринку району у продукції власного виробництва (хлібобулочні та кондитерські вироби, консерви овочеві та вода питна).

У туристично-рекреаційному комплексі  сформовано зручну логістику для туристів. На даний час транспортна логістична складова забезпечує перевезення залізничним транспортом безпосередньо до Генічеська відпочивальників з Києва,  Харкова, Івано-Франківська,  Хмельницького, Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу. До станції Новоолексіївка слідкують потяги з Києва, Львова, Мінська, Харкова, Ковеля, Полтави.

За підсумками поточного року кількість туристів становила 839,0 тис.осіб, що майже на 50 % більше ніж у минулому році (560,0 тис.).

Дитячими закладами оздоровлення прийнято на відпочинок 10,5 тис. дітей, з них 400 – діти учасників АТО.

Налагоджено співпрацю із обласним центром допомоги воїнам АТО. По закладах відпочинку району вже оздоровлено 88осіб, які постраждали або беруть безпосередню участь в проведенні АТО. Через Центр «Оберіг» на базі відпочинку «Арабатська Стрілка» відпочили 850 учасників АТО та члени їх сімей з різних куточків України.

У курортно-туристичному сезоні поточного року значна увага приділена започаткуванню нових подієвих та іміджевих туристичних заходів на території району, які проходять за участю органів місцевого самоврядування, що надало змогу залучити додатково близько 4,0 тис. учасників. Так, проведено спартакіаду працівників газових господарств України, тенісний турнір СК «TOP-SPIN», відкритий чемпіонат по мотокросу, міжнародний боксерський турнір до Дня захисту дітей, турнір на Кубок Херсонської обласної шахової федерації з блискавичній грі, всеукраїнський турнір з дзюдо  та дитячий турнір з сумо «Азовська хвиля», Чемпіонат України із стрибків на акробатичній доріжці, міжнародний регіональний турнір з баскетболу «Арабатська хвиля», чемпіонат Європи з стронгмену, міжнародний чемпіонат «Залізні Ігри», фестиваль краси та здоров’я  Azov Health Fest, танцювальний фестиваль «Зірки Арабату».

Все більшого розвитку набуває активний вид туризму. Проведено ІІ Чемпіонат України з віндсерфінгу «Ukranian cup 2017» та ІІ етап чемпіонату України з кайтбордінгу.. На Арабатській Стрілці працюють 2 кайт школи, за сприятливих погодних умовах проводяться тури вихідного дня з кайтсерфінгу.

Діяльність суб’єктів господарювання у сфері торгівлі була спрямована на забезпечення населення району необхідними товарами. Вживаються заходи щодо виконання встановлених Програмою завдань, а саме здійснення торгівлі відповідно до вимог діючого у цій сфері законодавства, підвищення рівня захисту споживача.

За підсумками січня-вересня 2017 року індекс споживчих цін до грудня попереднього року становив по Україні – 110,2 %, по Херсонській області – 111,6 %, індекс цін на продукти харчування по області склав 115,2 %.

За сферою «Транспорт, дорожнє господарство» проведено 1,24 тис.кв.м. капітального ремонту дорожнього покриття та проведено поточний ремонт 1,9 тис.кв.м. На проведення капітального ремонту з початку поточного року за рахунок коштів місцевих бюджетів використано 498,9 тис.грн. коштів, що становить 35,0 % від запланованого на рік. На поточний ремонт використано 2750,1 тис. грн., або 83,0 %. В рекреаційній зоні району проведено обкоси 28,7 км придорожньої смуги вздовж автошляху та поточний ремонт 72,5 кв.м. вулиць у с. Стрілкове на суму 20,1 тис.грн.

Також за рахунок коштів Червонської сільської ради розроблено кошторисний розрахунок з  поточного ремонту автошляху Генічеськ – Семіхатки (1,7 км). На контролі знаходиться питання виготовлення проектно-кошторисної документації з ремонту автошляху загального користування місцевого значення Новогригорівка – Новий Азов – Фрунзе (Азовське).

На виконання завдання щодо вирішення питання пільгового перевезення громадян розроблено та затверджено відповідну програму. На реалізацію заходів передано 5,0 тис.грн. з Рівненського сільського бюджету. Крім того,  на компенсацію перевезень на залізничному транспорті спрямовано 70,0 тис.грн. видатків районного бюджету.

За сферою «Розвиток інформаційної сфери» взято участь у створенні єдиного інформаційного простору електронної взаємодії органів державної та виконавчої влади, складовими якого є система електронного документообігу та Регіональний веб-портал адміністративних послуг. Отримано 9 іменних ліцензій, пройдено навчання та розпочато впровадження системи електронного документообігу «АСКОД» та передано до обласного бюджету 73,6 тис.грн. на здійснення ІІІ черги заходів зі створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний інформаційний простір Херсонської області» з масштабування системи електронного документообігу шляхом придбання безлімітної ліцензії на застосування програмного забезпечення АСКОД.

За сферою «Паливно-енергетичний комплекс. Упровадження ресурсо-й енергозбережних технологій» замінено твердопаливні котли по амбулаторіях ЗПСМ с. Новогригорівка, смт Рикове та ФАПів с. Догмарівка та с. Червоне на суму 100,0 тис.грн. за рахунок коштів районного бюджету.

Сумарна потужність котлів на альтернативних видах палива до їх загальної потужності становить 75,8 %. Всього в районі на альтернативних видах палива можуть працювати 75 котлів з 99.

За розділом Програми «ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ» у соціальній сфері  з метою забезпечення ефективної зайнятості населення за підсумками січня-вересня 2017 року проведено 22 моніторингових обстеження, обстежено 266 суб’єктів господарювання, рекомендовано 197 суб’єктам здійснити легалізацію найманої праці. Впорядковано трудові відносини по 109  суб’єктам, укладено договорів та оформлено 155 працівників. За результатами проведеної роботи надійшло до бюджетів ПДФО в сумі 90,0  тис.грн., ЕСВ – 110,1 тис.грн.

З початку поточного року створено 403 нових робочих місця та легалізовано 155, які мають сезонний характер.

На ринку праці району спостерігається складна ситуація. 693 громадянина, які звернулися до районного центру зайнятості, ще не знайшли підходящу роботу. При цьому актуальними на ринку праці району є лише 20 вакансій. Рівень безробіття має сезонні коливання і становив  1,2 % за станом на 01 жовтня 2017 року.

З початку поточного року одноразова допомога для запровадження підприємницької діяльності не надавалась.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного соціального внеску працевлаштовано 25 осіб та 6 осіб працевлаштовано з компенсацією заробітної плати для вимушено-переміщених осіб.

Проходили навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації  286 безробітних. Залучено 310 осіб до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району за підсумками ІІ кварталу становила 5152  грн., що дорівнює 89,1 % до середнього рівня по області.

Середній розмір пенсійних виплат за станом на 01 жовтня 2017 року по району становить 1611,50 грн. (2016 рік – 1504,75 грн.).

Починаючи з травня місяця поточного року ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати по економічно-активних підприємствах, при цьому існує заборгованість по трьох підприємствах-банкротах, яка становить 605,4 тис.грн.

У сфері соціального захисту населення забезпечено надання всіх державних соціальних гарантій громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

На обліку органів соціального обслуговування перебуває 2376 сімей внутрішньо переміщених осіб. Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, отримали 397 заявника (704 особи) на суму 3584,4 тис. грн.

Під особливим патронатом управління соціального захисту населення райдержадміністрації перебувають 10 членів сімей загиблих військовослужбовців – учасників проведення АТО, 206 демобілізованих військовослужбовців учасників бойових дій, в т.ч. 1 інваліда війни ІІІ групи, які користуються пільгами, у межах встановлених норм, згідно чинному законодавству.

Впродовж звітного періоду поточного року за технічними засобами реабілітації звернулися 34 інваліда загального захворювання та 17 дітей-інвалідів. Надано матеріальної допомоги 57 громадянам на суму 228,0 тис.грн.

Забезпечено санаторно-курортними путівками 1 інваліда війни, 5-х учасників бойових дій в  Демократичній Республіці Афганістан, 2-х учасників бойових дій на території інших держав, 4-х учасників бойових дій в зоні АТО та 14 інвалідів загального захворювання.

За рахунок районного бюджету сплачені персональні стипендії 3 сім’ям воїнів, загиблих в Афганістані, на суму 13,5 тис.грн.

Забезпечено фінансову підтримку громадських організацій (91,0 тис.грн.), у тому числі районній раді ветеранів – 27,0 тис.грн., Генічеському районному комітету Товариства Червоного Хреста України – 13,0 тис.грн., Генічеській районній організації Херсонської області Української спілки ветеранів Афганістану – 28,0 тис.грн., Генічеській районній організації «Фонд Чорнобиля» – 5,0 тис.грн., громадської організації «Генічеське товариство інвалідів» – 18,0 тис.грн.

Забезпечено 100- відсоткове охоплення соціальними послугами громадян, які цього потребують (549 одиноких та одиноко-проживаючих громадян похилого віку, яким надається весь комплекс соціально-побутових, медичних та психологічних послуг).

З початку поточного року 6164 сім’ї скористалися безготівковою субсидією на житлово-комунальні послуги на суму 16,8 млн.грн., з яких профінансовано  14,6 млн.грн.

Для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу субсидії населенню призначаються готівкою. Так, житлову субсидію на придбання твердого палива призначено 6130 сім’ям  на суму 15,3 млн.грн., профінансовано 10,0 млн.грн.

Основною ціллю сфери інфраструктури життєзабезпечення є забезпечення сталої роботи підприємств житлово-комунального господарства та надійне забезпечення потреб населення та закладів соціальної сфери якісними житлово-комунальними послугами. За показником рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг район займає 5 місце серед районів області. Рівень оплати – 100,5 % (по області -97,8 %), обсяг заборгованості – 8,7 млн.грн.

Переможцем конкурсного відбору проектів, реалізація яких здійснюватиметься за рахунок державного фонду регіонального розвитку, у цьому році  визначено проект з реконструкції каналізаційних очисних споруд м. Генічеська. Розпорядником бюджетних коштів визначено Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації.  Бюджет проекту 23470,3 тис.грн., з них обсяг фінансування на 2017 рік визначено 6804,0 тис.грн., з яких коштів ДФРР – 5133,2 тис.грн., коштів міського бюджету – 1690,8 тис.грн. Проектом передбачено провести реконструкцію двох блоків очисних споруд потужністю 500 куб. м/добу та відвідного напірного колектору протяжністю 2300 м. Реалізація проекту сприятиме поліпшенню умов проживання і відпочинку мешканців м. Генічеськ та сезонного населення в курортно-рекреаційній зоні.

У сфері розвитку будівництва та забезпечення населення житлом здійснювалось впорядкування містобудівної документації, а саме: розроблені та затверджені у встановленому законом порядку 4 генеральних плани поєднаних з детальним планом територій населених пунктів, 16 детальних планів частин територій за межами населених пунктів району та 22 детальних планів частин територій в межах населених пунктів. Сектором архітектури та містобудування райдержадміністрації з початку року проведено 10 громадських слухань рахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації, 7 архітектурно-містобудівних рад, на яких розглянуто 32 питання.

Зареєстровано право власності на земельні ділянки для будівництва житлових будинків 7 учасникам проведення АТО.

Проводиться робота щодо завершення топогеодезичних робіт по встановленню прибережної захисної смуги вздовж озера Сиваш для подальшого розроблення  проекту встановлення прибережної захисної смуги та збір вихідних даних для проектування мереж водовідведення території Арабатської Стрілки.

Надано 5 клопотань щодо отримання кредиту по районній програмі індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2012-2020 роки та перераховано 150,0 тис.грн. обласному фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі на придбання житла у м. Генічеськ на поворотній основі  1 особі.

Головною ціллю розділу «ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ» є забезпечення умов екологічно безпечного проживання населення. У зв’язку з цим на постійному контролі знаходиться питання вивезення та знищення 160 тонн (56 контейнерів) непридатних до використання засобів захисту рослин, пестицидів та агрохімікатів, які знаходяться на території Партизанської селищної ради.

У гуманітарній сфері району забезпечено збереження мережі закладів охорони здоров’я, освіти, спорту та культури. Кількісні показники розвитку цієї сфери викладено у додатку до довідки. Реалізація заходів Програми у галузях медичного обслуговування та освіти  здійснювалась на умовах співфінансування з районного та міського, селищних та сільських бюджетів. Так, отримано субвенції сільських, селищних та міського бюджетів 1655,7 тис.грн., з них 992,7 тис.грн. спрямовано на освіту (укріплення матеріально-технічної бази закладів (придбано ноутбук та проектор для Петрівської ЗОШ на суму 49,9 тис. грн, гвинтівки, боєприпаси і супутні деталі для Фрунзенської ЗОШ на суму 29,8 тис. грн.), проведено заміну вікон по Новогригорівській, Новодмитрівській, Генічеській № 4, Новоолексіївській №2, Щасливцевської загальноосвітнім навчальним закладам, ремонт обідньої зали по Генічеської ЗОШ № 4,  придбання віконних блоків, дверей та ремонт порогів для Рівненьської ЗОШ, проведення ремонтних робіт по закладах освіти (спортивного залу Партизанської загальноосвітньої школи на суму 198,9 тис.грн., поточний ремонт підлоги спортивної зали Новогригорівської ЗОШ та облаштування спортивного майданчика НВК «Генічеська школа I-III ступенів № 3-ДНЗ»), придбання продуктів харчування під час літнього оздоровлення, відпочинок пільгових категорій дітей.

На дитячі садки спрямовано 80,0 тис.грн.

За рахунок коштів районного бюджету закінчено ремонт покрівлі Генічеської ЗОШ № 1 (453,2 тис.грн.) та придбано котел для Озеряньської ЗОШ (55,0 тис.грн.) Проводиться капітальний ремонт покрівлі Рівненьської ЗОШ (465,3 тис.грн.).

Проведено експертизу проектно-кошторисної документації на реконструкцію покрівлі НВК «Генічеська школа I-III ступенів №3-ДНЗ» на суму 3,4 тис.грн.

В цілому забезпечено виконання встановлених Програмою завдань в освітньої галузі району.

На умовах співфінансування з місцевих бюджетів на первину медичну ланку спрямовано 663,0 тис.грн., з них 120,6 тис.грн. на укріплення матеріально-технічної бази та придбання оргтехніки для закладів та 375,0 тис.грн. на проведення ремонтних робіт по амбулаторіях ЗПСМ. Так, проведено ремонт амбулаторії ЗПСМ у с. Петрівка (289,0 тис.грн. районного бюджету та 290,0 тис.грн. сільського бюджету) та поточний ремонт приміщення ФАПу у с. Атамань (60,0 тис.грн. Чонгарський сільський бюджет та 57,4 тис.грн. районний бюджет). Закуплено комп’ютери для Генічеської (45,0 тис.грн.) та  Павлівської (10,0 тис.грн.) сімейним амбулаторіям. За рахунок Щорсівського сільського бюджету проведено капітальний ремонт приміщення Щорсівського ФАПу..

Крім того передано міжбюджетний трансферт обласному бюджету в обсязі 337,0 тис.грн. для закладу невідкладної медичної допомоги, з них 40,0 тис.грн.  на обладнання, 92,0 тис.грн. на закупівлю запасних частин для спецавтотранспорту та 205,0 тис. грн. на ремонт приміщень у м. Генічеськ та 230,0 тис.грн. на поточне утримання.

В районі запроваджено відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань за урядовою програмою «Доступні ліки». За програмою в районі працюють 4 аптечних заклади.  Затверджена сума видатків на ці цілі – 785,7 тис.грн. Фактично відшкодовано 587,2 тис.грн.

У сфері культури вжито заходів щодо покращення матеріально -технічної бази закладів. За рахунок коштів районного бюджету:

Тривала реалізація завдань Програми у сфері фізичної культури і спорту. Забезпечено участь спортсменів району у змаганнях різного рівня відповідно до календарю змагань. В районі проведено та взято участь у 53 змаганнях різного рівня. Норму майстра спорту України виконав 1 спортсмен та 20 кандидатів у майстри спорту України. Але потребує покращення показник охоплення заняттями фізичною культурою та спортом, який у 2016 році мав тенденцію до зниження.

Вжито заходів щодо забезпечення сучасним спортивним обладнанням та інвентарем дитячо-юнацьких спортивних шкіл району. На зазначені цілі спрямовано 87,0 тис.грн., з них 40,0 тис.грн. – на баскетбол, 40,0 тис.грн. – на акробатику та 7,0 тис.грн. на плавання.

Соціально-економічний розвиток громад району протягом січня-вересня 2017 року здійснювався відповідно до власних програм та наявних фінансових ресурсів.

 

Начальник управління економічного

розвитку райдержадміністрації                                               Н.О. Бінько

 

 

 

Додаток

Основні показники економічного і соціального розвитку

Генічеського району на 2017 рік

 

Прогнозні показники затверджені рішенням  XXІІІ сесії районної ради VІІ скликання від 24.03.2017  № 306

Показники Одиниця виміру Прогнозний показник

на рік

Фактичне виконання

звітного періоду

(тис. грн.)                     %

До відп. періоду минулого року
1 2 3 4 5 6
ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
Обсяг реалізованої промислової продукції тис. грн. 43000,0

темп  росту – 103,0 %

35662,9 82,9 124,1
Обсяг реалізованої промислової продукції на 1 особу грн. 597,37    
Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств у порівняних  цінах

2010 року – всього

тис. грн. 632031,2

індекс росту – 102,1 %

529155,9 83,7 93,4
у тому числі

по сільськогосподарських підприємствах

тис. грн. 255988,4   90,9  
по господарствах населення тис. грн. 273167,5   95,9
Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств у порівняних  цінах 2010 року на 1 особу  

грн.

8863,58   94,1
рослинництво тис.грн 529976,4 індекс росту – 102,3 % 454096,3 85,7 92,3
у тому числі по сільськогосподарських підприємствах тис.грн. 250759,8 90,6
по господарствах населення тис.грн. 203336,5   98,2
тваринництво тис.грн. 102054,8 індекс росту – 100,7 % 75059,6 73,5 100,7
у тому числі по сільськогосподарських підприємствах тис.грн. 5228,6   107,3
по господарствах населення тис.грн. 69831,0   100,2
Обсяг виконаних будівельних робіт тис. грн. 400,0 327,0 81,8 112,0
Обсяги введеного в експлуатацію житла кв.м. 5000 2120

(Іпівріччя 2017 року)

42,4 126,9
Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг (січень-серпень) % 100,5    
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНОСТЬ
Освоєно (використано) капітальних вкладень млн.грн. 130,0 118,6

(1 півріччя 2017 року)

91,2  
Обсяг капітальних вкладень на одну особу, гривень грн. 1987,2

(1 півріччя 2017 року)

   
Обсяг прямих іноземних інвестицій, вкладених в економіку району млн.дол.

США

4,0

(на кінець

2017 року)

3,9

(на 01.07.2017 року)

   
Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу наростаючим підсумком з початку інвестування дол. США 64,8    
Приріст (скорочення) прямих іноземних інвестицій до початку  року тис.дол

США

+ 30,0

темп росту 100,8 %

+36,3 100,9  
ДЕРЖАВНІ ФІНАНСИ
Рівень виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів (до річного плану) тис.грн. 139227,1 119379,9 85,7 130,6
Темп зростання (зменшення) доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) до попереднього року % 114,6 137,5    
НАСЕЛЕННЯ ТА РИНОК ПРАЦІ
Середньорічна чисельність населення

Середня чисельність за 2016 рік – 59,7т.ос.

тис.осіб 59,4 59,3

(на 01.08.2017)

  -0,43 %
Середньомісячна номінальна заробітна плата одного працюючого грн. 4500

індекс росту 114,5 %

5152 114,5
Заборгованість по зарплаті у всіх сферах діяльності на 01.10.2017 тис.грн. 640,1

(на 01.01.2017)

605,4 94,6  
– у тому числі по економічно-активних підприємствах тис.грн. 34,7    
Рівень безробіття населення (у середньому за рік)

 

Рівень зареєстрованого безробіття  за станом на 01.10.2017

% 2,8 1,8*

 

 

 

1,2

 

 

 

До початку року – 1,3 в.п.

-0,5 в.п.
Створення нових робочих місць од. 170 155 (легалізовано)

403 (створено сезонних)

   
СПОЖИВЧИЙ РИНОК
Оборот роздрібної торгівлі

(у фактичних цінах)

млн.грн. 1550.0

темп зростання 103,7 %

1354,1

(2016 р.)

  103,3
в тому числі оборот роздрібної торгівлі юридичних осіб  

(у фактичних цінах)

млн.грн 142,0

(І півріччя 2017 р.)

  108,0
Оборот роздрібної торгівлі на душу населення грн.   22681,1

(2016 р.)

   
Обсяг реалізованих послуг млн.грн. 28,5

(І півріччя  2017 р.)

  106,0
Обсяг реалізованих послуг на душу населення грн. 480,2    

Прогнозний індекс споживчих цін – 110,3 %

Фактично (9 міс.) – 110,2 %

 

 

Виробництво основних видів продовольчих товарів

суб’єктами господарської діяльності району

Найменування продукції одиниця виміру Прогнозний показник

на 2017 рік

Фактичне виконання

звітного періоду

%

До відп. періоду минулого року % Відхилення до відп. періоду минулого року + – %
Продовольчі товари
Хліб і хлібобулочні

вироби

тонн 2400 1618,9 67,5 87,0 – 13,0
Кондитерські вироби тонн 90 87,6 97,3 128,6 +28,6
Консерви овочеві тонн 1495 900 60,2 73,3 -26,7
Олія тонн 26
Вода питна (газована, негазована) тис. дал 21 20,7 98,5 101,0 +1,0

 

Виробництво основних видів сільськогосподарської продукції

(в усіх категоріях господарств)

  одиниця виміру 2017 рік

прогноз

Фактичне виконання

звітного періоду

 

 

%

До відп. періоду минулого року

%

Відхілення до відп. періоду минул. року

+ – %

Зернові культури (у фазі після доробки) тонн 207350 204309 98,5 106,2 +6,2
Технічні культури – всього тонн 65028 36829 56,6 85,5 -14,5
у тому числі соняшник тонн 31020 22927 73,9 79,9 -20,1
Картопля тонн 15800 15800 100,0 100,3 +0,3
Овочі тонн 48700 50842 104,4 85,6 -14,4
Баштанні культури тонн 6300 8804 139,7 106,6 +6,6
Плоди та ягоди тонн 4950 4289 93,9 68,0 +32,0
Виноград тонн 180 290 161,1
Реалізація худоби та птиці у живій вазі тонн 3850 2327 60,4 100,9 +0,9
Молоко тонн 18550 16120 86,9 102,9 +2,9
Яйця тис. шт. 13380 11900 88,9 109,3 +9,3
Вовна тонн 19 19 100,0 100,0