У Генічеському краєзнавчому музеї відбувся вечір пам`яті поетеси Софії Василенко.

Дата: 24.02.2016

«Поки жива любов і я живу» – ці рядки написала відома місцева поетеса Софія Василенко. Вже 10 років її немає з нами. Але пам’ять про неї жива. Софія Володимирівна залишила свою творчу спадщину: збірки віршів, публікації в місцевих газетах, альманахі «Трамонтан» і багато акварельних робіт. Вона вміла відчувати і співпереживати, писала про те, що її хвилює, кидаючи виклик життєвим труднощам. Про це згадували її рідні, друзі, шанувальники таланту поетеси, які зібралися 23 лютого у Генічеському краєзнавчому музеї. У цей день звучали вірші Софії Володимирівни, а на столі горіла свічка, як маленький вогонь світлої пам’яті про цю дивовижну жінку. Чоловік Софії Василенко – Олександр Васильович передав у музей її акварельні роботи, 30 з яких зараз експонуються. На виставці відвідувачі зможуть побачити пейзажі та квіти, які викликають найкращі почуття. Це відзначили місцеві художники Анатолій Жук і Володимир Шпак. Директор Генічеського краєзнавчого музею Людмила Фролова розповіла про життя і творчість Софії Василенко. А поетеса з Дніпропетровська Алла Степаненко підкреслила, що творчість Софії Володимирівни близька багатьом людям, тому що її вірші щирі і відкриті. Зараз мало поезії, яка може підняти дух, викликати сльозу, змусити переживати і замислюватися над сенсом життя. А колеги по перу зазначили, що досі пам’ятають поради Софії Василенко: «Коли важко – пишіть, коли розчаровані – пишіть». Місцеві поети – Віктор Железняк, Володимир Соснін, Тетяна Сітнікова, Олександр Прихненко присвятили свої вірші цій талановитій, скромній жінці з такою великою душею. Поетичні рядки зі збірок Софії Василенко в цей день читали: учні гімназії, Ольга Мелімука, Віталій Долгоневський, Галина Чорна, і кожен з них розкривав багатогранність таланту поетеси, її різні душевні стани і людяність. На зустрічі також прозвучали пісні на слова Софії Володимирівни, музику та аранжування до яких написав В’ячеслав Чорний. Про літературній і художній дар поетеси говорили – Віталій Піхуля та Ірина Бєляєва. А начальник районного відділу культури Вікторія Сухорукова зазначила, що Софія Василенко та Олександр Прихненко виховувалися в інтелігентній і освіченій родині, зумівши зберегти і передати наступним поколінням культурні традиції, моральні принципи, закладені в них з дитинства. Усі друзі поетеси подякували робітників музею за можливість зібратися разом і згадати про нашу талановиту генічанку.

За інформацією відділу культури Генічеської РДА.