Сьогодні у районному будинку культури відбувся тематичний вечір з відкриттям фотовиставки «Доля кримських татар: від депортації до окупації».

Дата: 16.05.2019

У долі кожного народу є дні, які ніколи не померкнуть у пам’яті, які будуть згадуватися, поки живий його наймолодший син. 18 травня 1944 року… Цей день чорними літерами вписаний в історію кримськотатарського народу.

Сьогодні 15 травня  у районному будинку культури відбувся районний захід присвячений депортації кримських  татар з Криму з відкриттям  фотовиставки: «Доля кримських татар: від депортації до окупації».

У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Гульнара Бекірова, керуючий справами районної ради Сергій Коржевий, керуючий справами  виконкому міської   ради Ольга Оставшевська, голова Херсонського регіонального меджлісу кримських татар Ленур Люманов, представники громадськості, місцевих осередків меджлісу кримських татар, учнівської та студентської молоді та свідки тих жахливих подій депортації  1944 року з місць компактного проживання кримських татар Генічеського району.

До присутніх звернулася заступник голови районної державної адміністрації Гульнара Бекірова, вона з гірким болем розповідала історію своєї родини, яка була виселена 18 травня 1944 року з Криму. А також з нагоди вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу зі словами співчуття та жалю до присутніх звернулися представники району та міста, голова регіонального меджлісу кримських татар Ленур Люманов, голова громадської організації «Фонд Чорнобиля» Віктор Захаркін,  директор Генічеського краєзнавчого музею Людмила Фролова.

На заході цитувалися уривки зі збірки книг професора Валерія Возгріна «Історична доля кримських татар» та хвилиною мовчання  вшанували пам’ять за усіма невинними жертвами депортації.

У ході заходу звучали вірші, пісні кримськотатарською мовою та мелодія скрипки у виконані Хатідже та Рустема Еміратлі.

Сьогодні кримськотатарський народ став справжньою гордістю держави, справжнім прикладом як треба любити свою Батьківщину. То ж якщо в пам’яті сила народу, то ми обов’язково все здолаємо і повернемо наш рідний Крим, бо він – душа народу!

За інформацією відділу організаційної роботи та з питань

внутрішньої політики апарату районної державної адміністрації