Районний семінар вчителів історії

Дата: 16.04.2019

11 квітня 2019 року на базі Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся районний семінар вчителів історії на тему: «Розвиток загальної та предметної компетенції учнів через впровадження інформаційно-комунікативних технологій навчання на уроках історії».

Захід проходив у декілька етапів,основним елементом якого була практична частина. Вчителі історії провели показовий урок та позакласний захід, на яких продемонстрували високий науково-методичний рівень та професіоналізм.

На уроці Гуляєва Олексія Володимировича «Виникнення і розгортання «Холодної війни» здобувачі освіти 11-А класу працювали в групах, обговорюючи проблемні питання, висловлювали власні погляди на події, про які йшлося, дискутували, робили висновки. Школярі ґрунтовно опрацювали великий об’єм історичного матеріалу: працювали з підручником, Інтернет-ресурсами, довели вміння вибирати найважливіше, найсуттєвіше. Вчитель уміло коригує висловлювання вихованців, вдало проводить рефлексію.

Халілов Андрій Енверович запропонував 10 класу «Сторінку історії» – тематично-інформаційний захід «Тріумф і трагедія Карпатської України», присвячений 80-річчю з Дня проголошення незалежності Карпатської України. Десятикласники відповідали на запитання вчителя-ведучого, продемонстрували вміння відстоювати власну точку зору, аргументувати свою позицію, передбачати вплив історичних подій і фактів на сучасність.

Обидва вчителі довели підпорядкованість проведених заходів темі семінару: показали електронні презентації, фрагменти кінофільмів (художніх та документальних), слайдові заставки, музичний супровід окремих частин заходу тощо.

Розділяла два заходи історична перерва, під час якої присутні дізналися про факти світової історії, що відбулися в різні роки 11 квітня. В кінці повідомлень учителям історії шкіл району було запропоновано написати ту подію, яка б, за їх бажанням, відбулася в Україні сьогодні, 11 квітня 2019 року. Ведучі озвучили події, записані на листочках-сердечках жовтого й блакитного кольорів, та з радістю відзначили єдність думок: припинення війни на Сході – мир в Україні, повернення Криму, старт фундаментальних реформ в освіті, значне покращення добробуту українців. Вчитель історії з Арабатської Стрілки повідомила, що 11 квітня 1944 року відбулося звільнення цього краю від фашистських загарбників. Тому вона побажала, щоб саме в цей день було звільнено від окупантів Донбас та Крим.

Семінар завершився діалогом колег-однодумців із взаємними побажаннями міцного здоров′я, творчого натхнення, талановитих здобувачів освіти і лише тих історичних подій, які будуть гарантувати зміцнення, мир та процвітання нашої Української держави.

Заступник директора з навчально–виховної роботи І.В. СУЛЕЙМАНОВА