Розроблено машину для обробіткуґрунту паром відшкідників та бур’янів

Дата: 09.01.2019

Самохідна машина для знищенняшкідників та бур’янівSimonSteam’R

Французькийвиробниктехніки для овочівництваSimonрозробивсамохідну машину, яка використовує пару, а не фунгіциди і гербіциди, для знищеннянасіннябур’янів і ґрунтових нематод.

Про цеповідомляє Traktorist.ua.

Нова модель має назву Steam’R і маєверсії для обробіткуодночаснотрьох (R3600), чотирьох (R4800) абоп’яти (R5100) смугґрунту з максимальною шириною кожної 1,55 м.

При масі в 5,7 тонн, 6 тонн та 8 тонн відповідно, всі три модифікаціїобладнано 3-поршневим двигуном Deutz потужністю 50 к.с. Бак для води на борту відсутній. Натомість, вода подається до парогенератора через шланги довжиною 200 м, 300 м або 400 м. Після того, як витяжкиопускаються, пара подається в ґрунтпротягом 3,5-4 хвилин, післячоговитяжки пари автоматично піднімаються, і машина рухається в наступну точку.

Для того, щобобробити один гектар необхіднозатратитиблизько 40 годин.

Машина працює без водіязавдяки сенсору рульовогоуправління, автоматично зупиняючись на повороті. Коли переднійлазерний сканер виявляєпопередньорозміщений маркер, то оператор отримуєтекстовеповідомлення. Тестовеповідомленнятакожнадсилається, якщо Steam’R зустрічається з перешкодою, перш ніж вона досягнекінця поля.

На обробіток одного гектару машина використовуєблизько 4 тис. літрів води. Декілька таких машин вартістю 110-150 тис. євровжепрацюють у Європі.

За інформацією відділу агропромислового розвитку
районної державної адміністрації