Свято юних науковців району

Дата: 13.12.2018

Жага відкриттів, прагнення проникнути в таємниці буття народжуються ще у шкільних стінах. Тому для забезпечення розвитку й удосконалення наукового таланту учнів у більшості закладів загальної середньої освіти району створені відповідні умови для активного залучення обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності.

Своєрідним підсумком роботи з талановитими дітьми, справжнім святом обдарованості стало проведення щорічного І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт обдарованої учнівської молоді. Інтелектуальні змагання передбачали виконання творчих завдань підвищеної складності, оцінювання актуальності, прикладного значення науково – дослідницької роботи, наявності у ній наукової новизни. У цьому навчальному році 16 представників талановитої молоді району з 10 закладів загальної середньої освіти та Генічеської станції юних натуралістів Генічеської районної ради Херсонської області продемонстрували 10 грудня 2018 року під час проведення захисту науково-дослідницьких робіт свої вміння аргументувати вибір теми, постановку проблеми, мети та завдань дослідження.

Талановиті юні представниці НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області Ісмаїлова Єва (секція «Соціологія», керівник – Тісліченко О.А.) та Жадан Валентина, вихованка Генічеської районної станції юних натуралістів Генічеської районної ради Херсонської області (секція «Психологія», керівник – Скрипка С.В.), а також учениця Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Генічеської районної ради Херсонської області (секція «Зоологія, ботаніка», керівник – Остапенко Т.М.) отримали найкращий результат, підтвердивши його блискучим захистом наукової роботи та виборовши звання переможців.

Журі районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт обдарованої учнівської молоді відмітило презентацію власного бачення наукової проблеми, вміння чітко і ясно викладати свої думки, критично осмислювати використані джерела 8 учасників конкурсу, визначивши їх призерами.

Серед них кращі представники інтелектуальної молодої еліти району: Кузнецова Віолетта, учениця НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області (ІІ місце, секція «Англійська мова», керівник – Чорновол Т.І.); Ільясова Кадріє, учениця Новодмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області (ІІІ місце, секція «Англійська мова», керівник – Біла Г.А.); Зікіряєва Аміна, учениця НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області (ІІ місце, секція «Фольклористика», керівник – Козіна В.В.); Вовк Ксенія, учениця НВК «Генічеська школа І-ІІІ ступенів №3 – дошкільний навчальний заклад» Генічеської районної ради Херсонської області (ІІ місце, секція «Фольклористика», керівник – Федотова О.М.); Нікішечева Вікторія, учениця НВК «Генічеська школа І-ІІІ ступенів №3 – дошкільний навчальний заклад» Генічеської районної ради Херсонської області (ІІ місце, секція – «Мистецтвознавство», керівник – Бессонова І.В.); Латипова Евеліна, учениця Щорсівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області (ІІ місце, секція – «Українська література», керівник – Ізмайлова О.В.); Климчук Аліна, учениця Новогригорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області (ІІІ місце, секція – «Українська література», керівник – Ізмайлова О.В.); Пасько Олексій, учень Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області(ІІ місце, секція – «Хімія», керівник – Мацків І.І.).

Пам’ятаючи крилатий вислів, що тільки особистість може виховати особистість, хочеться щиро подякувати адміністраціям закладів освіти, талановитим педагогам, які сприяють розвитку інтелектуальних здібностей обдарованої учнівської молоді, її правильному вибору індивідуальної освітньої траєкторії та власного стилю навчання. У 2019 році районній команді юних науковців буде надано право приймати участь у ІІ(обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт обдарованої учнівської молоді. Побажаємо нашим молодим інтелектуалам продемонструвати систему міцних, глибоко осмислених та дієвих знань, що приведуть їх до успіху.

За інформацією Відділу освіти