«Добрій справі можна навчитися!»

Дата: 06.12.2018

В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, доброчинцями, добровольцями тощо. Настали нові часи і по-іншому стали називати таких людей — волонтери. У Законі України «Про соціальні послуги» поняття «волонтер» трактується як фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер. Волонтeр — добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють у сиротинцях, притулках, школах-інтернатах і будинках перестарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшими людям поратися по господарству. Волонтерський рух — це доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому.

05 грудня 2018 року, в рамках відзначення Міжнародного дня волонтера спеціалістами Генічеського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі ПТУ-27, під головуванням заступника голови Генічеської районної державної адміністрації Бекірової Гульнари Решатівни організовано та проведено круглий стіл «Становлення волонтерської діяльності в молодіжному середовищі». У круглому столі взяли участь волонтерські загони ВПУ-17 «Промінь» та ПТУ-27 «Активіст», директор Генічеського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Стрюкова Любов Андріївна, начальник Генічеського бюро безоплатної правової допомоги Волвенко Валентина Федорівна, начальник Генічеський районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Двойних Інна Сергіївна, голова Генічеської районної організації Товариства Червоного Хреста Целуйко Віра Анатоліївна, заступник директора з навчальної роботи Генічеського професійно-технічного училища № 27 Дейнега Олександра Вікторівна та психолог Генічеського вищого-професійного училища №17 Коновалова Ольга Миколаївна.

Головною метою цього заходу є залучення молоді до волонтерської діяльності.

У ході заходу були представлені презентації діяльності волонтерськіх загонів. Присутні активно приймали участь у обговоренні соціально-значимих проблем, проявляли свою небайдужість до тих, хто потребує допомоги.

Наприкінці зустрічі Гульнара Бекірова привітала всіх зі святом та вручила Почесні грамоти волонтерським загонам «Промінь» – ВПУ № 17 та «Активіст» – ПТУ № 27, за активну участь у волонтерській діяльності та з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера. Також грамотами були відзначені: Целуйко Віра Анатоліївна – голова Генічеської районної організації Товариства Червоного Хреста; Волвенко Валентина Федорівна – начальник Генічеського бюро безоплатної правової допомоги та Двойних Інна Сергіївна – начальник Генічеський районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

Зустріч пройшла в дружній та невимушеній обстановці. Велике починається з малого… Тому ми закликаємо всіх: будьте щедрі серцем в ім’я добра і милосердя! Нехай не зачерствіють ваші душі, відкрийте свої серця для добра! Нехай потреба робити добро стане вашою щоденною потребою!

Генічеський районний центр соціальних
служб для сім’ї, дітей та молоді