Голова Генічеської РДА Олександр Воробйов провів робочу зустріч з Верховним комісаром ОБСЄ

Дата: 14.09.2018

Верховний  комісар ОБСЄ у справах національних меншин  13 вересня перебував з робочим візитом на Херсонщини з метою моніторингу ситуації про положення кримських татар  на території Херсонської області та в окупованому Криму. Завданням візиту є попередження конфліктів та термінові дії щодо запобігання переростання міжетнічної напруженості в конфлікт. Після зустрічі в Херсонський обласній державній адміністрації делегація Організації з безпеки і співпраці в Європі відвідала  Генічеський район.

У Новоолексіївській загальноосвітній школі №1 відбулась зустріч з представниками кримськотатарського руху, заступником голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнарою Бекіровою, а також директором закладу Люмановим Л.І. і його педагогічним колективом. Ламберто Заньєр завітав у перший та другий класи  за вивченням кримськотатарської мови.

За круглим столом були розглянуті питання про освіту, культуру та проблеми з якими стикаються громадяни України з окупованого Криму.

Верховний комісар та його делегація разом з головою  Генічеської районної державної адміністрації Олександром Воробйовим та начальником Генічеського відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Херсонській області Сергієм Балутой відвідали КПВВ «Чонгар», де Заньєр ознайомився з пунктом пропуску, оглянув буферну зону на адмінмежі. Там вони обговорювали питання переселенців з Криму, тобто громадян України.

Також голова Генічеської РДА ознайомив Верховного комісара Ламберто Заньєра з сервісним центром, який облаштований терміналом для прийому громадян, терміналом електронної черги, з залом для відпочинку, де цілодобово чергує медичний працівник та оператор.  Олександр Воробйов показав, що зона облаштована торговими павільйонами, баками для сміття, облаштована пішохідна зона з освітленням і огороджено по всій території КПВВ, встановлено один біотуалет для людей з інвалідністю та 4 інших біотуалета.

Після робочого візиту на КПВВ «Чонгар» представники ОБСЄ повернулися до міста Херсон.