УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Дата: 12.09.2018

Африканська чума свиней (АЧС) — контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків.

З початку 2018 року на території Херсонської області поширюється захворювання свиней на африканську чуму свиней ( Білозерський район – 2 випадка захворювання, м. Херсон – 2 випадка захворювання, Олешківський район – 2 випадки захворювання, Скадовський район – 3 випадки захворювання, останній 07.09.2018 року – ферма ДПДГ ( Інстітут рису НААНУ с. Антонівка Скадовського району).

Що необхідно знати про Африканську чуму свиней (АЧС) ?

– АЧС не становить небезпеки для людей.

– на АЧС хворіють лише свійські та дикі свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп).

– джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії

– механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, домашні та дикі тварини (зокрема, гризуни), нашкірні паразити (деякі види кліщів, зоофільні мухи, воші), які контактували з хворими свинями та трупами тварин, людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також – предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

– збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці – до 5 місяців).

– холод (заморожена свинина) – всього лиш консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування).

– виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині в природному середовищі чи на подвір`ї необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

– згодовувати свиням приватного сектору лише термічно оброблені харчові відходи

– не купувати живих свиней і корми в зонах неблагополучних з АЧС.

– мінімізувати поїздки на неблагополучні з АЧС території.

Контактні телефони 3-23-85, 3-30-04