День родини відзначили у Генічеському районі

Дата: 10.07.2018

Український День родини — відносно молоде свято, яке, починаючи з 2012 року,  відзначаєтся щорічно 8 липня. З цієї нагоди у селі Плавське було проведено районний захід «Все починається з родини». Біля сільського Будинку культури зібралося багато людей. Гостей зустрічали гостинно: хлібом-сіллю. У цей день всім запропонували знайти собі заняття за інтересами. На ярмарку талантів було  представлено вироби юних майстринь – Тетяни Шадчин та Ясі Мудрак. Працівники дитячого садка «Білосніжка»  запрошували на дегустацію напоїв та випічки. А ще можна було відвідати виставку малюнків, створених не тільки  дітьми, а й цілими родинами, зробити фото на пам’ять, переглянути альбом «Плавська родина» та  залишити у ньому свої побажання, впізнати себе та односельців на стенді сімейного фото, а також –  «залишити тепло своїх рук» на родинному дереві життя. Крім мешканців села Плавське на свято завітали гості з міста Генічеська, сіл Азовське, Нагайське та Привільне, які підтримали під час танцювального флешмобу місцевих танцорів. Не залишилися без уваги й самі маленькі учасники заходу, для яких працювала  ігрова зона. Словом, глядачам буде що згадати!

Українці – нація співоча.Є так приказка «Буде хліб – буде й пісня». Тому організатори доклали певних зусиль, щоб свято відчувалось у  кожній родині. У залі зібралося багато молодих сімей. Вони прийшли з діточками, які не тільки виступали на сцені, але й спілкувалися з батьками. Родини мали змогу почути для себе щось важливе та мудре. А це і є основа виховання . Бо саме їм, молоді, та їх підростаючим дітям предстоїть виводити нашу країну на новий рівень розвитку та процвітання.

Святковий концерт готували всім селом. У цей день свої творчі здібності показували не лише постійні учасники самодіяльності, але й талановиті представники родин, яких саме й відзначали під час заходу. Добробуту, злагоди та благополуччя у цей день бажали: голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов, заступник голови Генічеської районної ради Віктор Краєвий,  депутати районної ради Дмитро Юнусов та Микола Ніколенко, голова Плавської сільської ради Ганна Матківська , представник ПАТ «Волна» й  ТОВ «Агростеп» Куртаметов Неджат, який щей надав і фінансову підтримку сільському Будинку культури.  Вони привітали подаранками та квітами  родини: Чехаровських-Демидович-Шадчин, Кляпко- Фляум, Мудраків, сестер  Валентину Чорну та Раїсу Неговєлову, Ірину Редькіну та її доньку Ганну та велику родину підприємців Кіриченків. Присутні в залі щирими  оплесками  підтримували всіх нагородженних, бо багатьох з тих людей,  про яких розповідали ведучі,  знають та поважать не тільки у цьому селі, але й за його межами.

А начальник Відділу культури Генічеської РДА Вікторія Сухорукова зазначила, що у цьому році такі великі свята, за участю клубних закладів та бібліотек району, на селі  дають можливість віддавати пошану  тим людям, які на це заслуговують. З початку року вже проведено районні заходи  у смт Новоолексіївка та Риково, селах –  Чонгар, Щасливцеве, Стрілкове, Павлівка, Петрівка та Азовське. Олександр Прихненко –

Почесний громадянин міста Генічеськ, член Національної спілки фотохудожників України привітав всіх зі святом та вже традиційно подарував свої книжки до сільської бібліотеки. А сільську раду тепер буде прикрашати картина місцевого художника Володимира Шпака.

«Найвищим законом у всі часи була любов і повага до родини. На добрих материнських порадах і мудрих батьківських настановах тримається світ. Ця вічна істина – основа родинного виховання, могутній чинник зміцнення духовності нації. Від сім’ї ми черпаємо життєві сили. Сім’я допомагає нам долати негаразди та додає сил і натхнення», –

розповідали ведучі програми  Ірина Тимощук та Наталя Кляпко. А святковий настрій у цей день створювали місцеві артисти з Плавського СБК: танцювальний колектив «Мозаїка», жіночий вокальний ансамбль «Вишиванка», жіноче тріо «Червоні маки» й солістка Жана Мудрак та гості, які завітали зі своїми музичними подарунками – солістки Вікторія Гаркуша та Катерина Колбасова, народне любительське об’єднання «Ветеран»  Генічеського районного Будинку культури (керівник  Микола Рябков), народний фольклорний колектив «Горлиця» Азовського сільського Будинку культури (керівник Катерина Колбасова).

Організатори свята Плавська сільська рада та  сільський Будинок культури й  Відділ культури Генічеської РДА, висловлюють  щиру подяку всім, хто прийняв участь у підготовці та проведенні такого цікавого заходу.  Бо поки проводяться такі дійства – міцнітиме сім’я, рід, держава і у людських серцях неодмінно житиме мир та щастя.

Тож, нехай в усіх родинах завжди живуть любов, терпіння й повага!

За інформацією Відділу культури Генічеської РДА