У Генічеському районі День Конституції України відзначили поетичним марафоном

Дата: 02.07.2018

28 червня у Генічеську на Майданчику Державності відбулися святкові заходи до Дня Конституції України,  у  яких прийняли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, трудових колективів та організацій району, політичних партій та громадських об’єднань, ветерани війни та учасники АТО, учнівська та студентська молодь, місцеві мешканці та гості нашого краю. Присутні виконали Гімн України, а під час хвилини мовчання  схилили голови в пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстоював цілісність та суверенність нашої держави.

З промовою перед громадськістю  виступив голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов, який ще й відзначив Почесними грамотами представників педагогічних колективів, керівників закладів, тренерів, юних спортсменів та їх  батьків, за виховання талановитої молоді. Зі словами привітання та найщирішими побажаннями до присутніх також  звернулися –  заступник голови Генічеської районної  ради Віктор Краєвий та Генічеський міський голова Олександр Тулупов.

Всім присутнім подарували пісенні й музичні твори колективи та окремі виконавці Генічеського районного Будинку культури Генічеської районної ради – організатора урочистої частини заходу. Оплески звучали й на адресу ведучого Олександра Салова.

Крім традіційніх поздоровлень та нагороджень було проведено поетичний марафон «А я кохаю Україну», де діти та дорослі  у віршах висловлювали свою любов до рідної країни. Розпочав марафон голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов. Під час марафону звучали поетичні твори на українській мові класиків української літератури, сучасних поетів та  авторські вірші. Приємною несподіванкою для присутніх було читання на чеській мові «Заповіту» Тараса Шевченка.  Також, під час заходу, було анонсовано випуск нової збірки дитячої поезії «Я хочу бачити красу». Деякі свої вірші з цієї збірки  юні автори представили до уваги слухачів. Ведуча марафону Людмила Фролова зазначила, що презентація книги відбудеться у вересні цього року.  Наприкінці учасники патріотичних читань із задоволенням фотографувалися та пригощалися морозивом. Такий поетичний марафон пройшов у нашому районі вперше, його організували комунальні заклади Генічеської районної ради Херсонської області  – районний краєзнавчий музей та районна центральна бібліотека за підтримки Відділу культури та при сприянні Відділу освіти Генічеської РДА.

Присутні на святкових заходах  неодноразово відзначали, що всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивились у майбутнє. Вони підкреслили, що конституційні норми, якими б вони демократичними не були, самі по собі не змінять життя на краще. Тому сьогодні усім нам потрібні підвищена відповідальність, самовіддана праця заради однієї мети – миру та процвітання України як цивілізованої європейської держави.

За інформацією відділу культури Генічеської РДА

Довідка. Конституція України була прийнята Верховною Радою вранці 28 червня 1996 роки після обговорення, яке тривало всю ніч. Конституція України як вищий законодавчий акт визначила базові принципи організації вищих органів держави і місцевого самоврядування, їх відносини і компетенцію, а також права, свободи і обов’язки людини і громадянина. В її розробці брали участь вчені Харківської юридичної академії (нині – Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого). Конституція 1996 року стала першою Конституцією незалежної України. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом.