Медична реформа. Що буде, якщо не підписати контракт з лікарем

Дата: 13.06.2018

Стартувала робота по заключенню договорів із сімейними лікарями, педіатрами і терапевтами Генічеського району. Станом на 13 червня 2018 року декларації з лікарями підписали майже 4 тисячі мешканців нашого району.

Але ще раз звертаємось до мешканців Генічеського району: якщо ви не хворієте і не звертаєтесь до лікаря  – можна і не підписувати декларацію. Але якщо захворієте після 2019  року і не матимете договору з лікарем – заплатите за себе з власної кишені.

За нормативними документами передбачена межа в 2 тисячі пацієнтів. Електронна система E-Health, яка в собі акумулює всі документи по пацієнту просто не буде реєструвати 2001-го пацієнта. Така межа встановлена, аби забезпечити якісні послуги, бо навіть самий гарний лікар фізично не зможе обслуговувати більше пацієнтів.

Потрібно розуміти ще одну важливу річ – лікар відповідає за здоров’я пацієнта на 22 – 23%. 78% за своє здоров’я відповідає кожен з нас. В нас з радянських часів склався менталітет, що за все що з нами робиться, відповідає лікар, навіть якщо він тебе не знав. Якщо кожен з нас, хоча б раз на рік буде проходити профілактичний огляд, розумітиме які в нього хронічні хвороби, тоді він менше буде звертатись за лікуванням і буде менше витрат.

Декларація з вибору лікаря з надання первинної допомоги є  безстроковою. Діє до тих пір, поки ви не укладете її з новим лікарем.

Нагадуємо, що для заключення декларації з лікарем необхідно мати: ксерокопію паспорту, податкового номеру і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини (копію).

Якщо ми говоримо про менталітет, людина яка обирає лікаря, повинна йому довіряти, тобто це вибір людини.