У Генічеському районі відзначили День матері

Дата: 15.05.2018

Традиційно у другу неділю травня українці відзначають День матері, який в нашій країні з 2000 року наголошено як офіційне свято. Цього дня є можливість в черговий раз висловити слова вдячності матерям, вручити їм квіти й подарунки.

З цієї нагоди 13 травня в Будинку культури села Петрівка пройшов районний захід, на якому, крім мешканців села, були присутні представники влади та місцевого самоврядування району, депутати, голова Павлівської сільської ради Катерина Бондар, працівники закладів культури з Азовського, Рикового, Павлівки та Генічеська.

Сердечно вітаючи жінок, голова Петрівської сільської ради Олександр Золотухін сказав слова вдячності батькам 25 багатодітних сімей. Він зазначив, що село буде жити тому, що підростає нове покоління. Сільський голова вручив подарунки Матерям-героїням Ользі Семенівні Юндак та Наталії Михайлівні Черкашиній та відзначив найстаршу жінку села Марію Федорівну Свірідову, яка вже відсвяткувала своє 99-річчя.

Начальник відділу організаційної роботи та з питань внутрішньої політики апарату Генічеської РДА Світлана Шворак та завідуюча архівним сектором Ліна Онопрійчук від держслужбовців Генічеської РДА привітали всіх жінок району. Вони побажали присутнім в залі мирного неба та вручили квіти Олені Василівні Богдановій, Анні Федорівні Толстоножко, Надії Сергіївні Поліщук, Ніні Андріївні Вітренко, а ще торти до святкового столу, які мамам воїнів-інтернаціоналістів передав голова районної організації УСВА Володимир Приходько.

На жаль, сьогодні продовжуються трагічні події на сході нашої країни. Ми переживаємо і молимося за те, щоб живими додому прийшли хлопці, які відстоюють свободу і незалежність нашої держави та пишаємося матерями всієї України, які виховали справжніх героїв. Маму учасника АТО Щербакова Артура з села Петрівка у цей день зі святом привітав депутат районної ради Дмитро Юнусов. Він вручив Вікторії Михайлівні подарунок та сказав від депутатського корпусу районної ради слова вдячності всім воїнам-добровольцям, які встали на захист суверенітету України.

Під час заходу було визначено ще одну дуже важливу для суспільства тему – це прийомні сім’ї. Стати прийомними батьками – це означає бути відповідальними та терплячими в вихованні дітей, які пройшли через складні життєві випробування. Зі святом родини Гладченко, Козаченко, Черкашиних та Каланчі вітали голова Генічеської районної організації Червоного Хреста України Галина Федоренко, директор центральної районної бібліотеки Генічеської районної ради Херсонської області Віра Стрельцова, начальник Відділу культури Генічеської РДА Вікторія Сухорукова, яка також передала директору Будинку культури Нелі Шевчук картину від місцевого художника Володимира Шпака з чудовим морським пейзажем.

Не одну сльозу на жіночих щоках викликали виступи місцевих артистів. Загалом концерт тривав майже дві години й подарував присутнім багато приємних хвилин. Святковий настрій у цей день створювали творчі колективи Петрівського СБК: вокальний ансамбль «Таврічанка», вокальний ансамбль «Мальви», гурт «Промінчики», гурт «Зірочки» (керівники Ольга Парнюк та Михайло Мурга), молодша, середня та старша групи хореографічного колективу «Фантазія», танцювальна група (мами з дітьми від учасників концерту), солісти та читці – Наталя і Тетяна Салгалови, Ольга й Алевтина Парнюк, Марина, Ірина й Анна Гвоздєви, Євгенія Королюк та ведучі концерту – Інна Артеха й Лідія Черкашина, а також Тетяна та Єлизавета Блінічкіни з міста Генічеськ, учениця Риковської школи естетичного виховання Генічеської районної ради Херсонської області Діана Абрамянцева та учениця Генічеської школи естетичного виховання Генічеської районної ради Херсонської області, переможниця II Всеукраїнського фестивалю – конкурсу хорового співу та інструментальної музики «Витоки Voіce!» Олена Сібілєва (викладач Наталя Набока). А про трагічну долю своїх мами та батька, які були розстріляні під час окупації нашого району в роки Другої світової війни нацистськими загарбниками, розповів письменник, поет, член національної спілки фотохудожників України, Почесний громадянин міста Генічеська Олександр Прихненко. Він прочитав вірші про маму та передав в дар до бібліотеки свої книжки.

У цей день гості села із задоволенням відвідали персональну виставку Павла Олексієнка, переглянули творчі роботи учнів Петрівської ЗОШ, малюнки й вироби дітей дитячого садочка «Чебурашка» та побували в сільській бібліотеці.

Деякі з жінок, про яких розповідали ведучі, не змогли прийти на свято, тому по закінченню заходу їх привітали дома.

Гості свята подарували присутнім в залі жінкам квіти, а дітлахи роздавали кольорові кульки з пропозицією відпустити їх у небо і тоді всі бажання обов’язково здійсняться.

Організатор заходу, колектив Петрівського СБК, подякував виконкому Петрівської cільської ради, Відділу культури Генічеської РДА, Петрівській ЗОШ за допомогу в вирішенні всіх питань під час підготовки концертної програми.

Фото Олександра Прихненка.
За інформацією Відділу культури Генічеської РДА