Відбулось чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Дата: 12.10.2017

10 жовтня 2017 року в приміщенні Генічеської РДА відбулось чергове засідання районної комісії, з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому в черговий раз було розглянуто питання про незадовільний стан утримання протипожежного водопостачання в місті Генічеськ та Генічеському районі.

На вказаному засіданні начальник 7-ї ДПРЧ ГУ ДСНС України в Херсонській області, Д.С. Якубець, доповів, що Генічеським РВ ГУ ДСНС України в Херсонській області було здійснено перевірку технічного стану пожежних гідрантів міста Генічеська та району. За її результатами було встановлено, що з перевірених 39 пожежних гідрантів у м. Генічеськ, несправними є 24 гідранти, що складає 61,5%, а зі 151-го гідранта, встановленого в Генічеському районі більше половини знаходиться у несправному стані. Разом з цим, частина справних гідрантів не підходять до пожежних колонок. Також Генічеським РВ ГУ ДСНС України в Херсонській області, у 2016 році були направлені листи до голів органів місцевого самоврядування з проханням надати інформацію щодо технічного стану та утримання пожежних гідрантів, але деякі органи місцевого самоврядування району проігнорували дані листи та не надили жодної інформації стосовно протипожежного водопостачання на підпорядкованій їм території. Також Д.С. Якубець додав, що в умовах пожежі, до місця її виникнення, пожежні автомобілі вивозять від 0,5 до 4 кубічних метрів (0,5-4 тони) води, цього запасу може вистачити лише на 7-15 хвилин гасіння пожежі. Далі необхідно поповнювати запаси води з джерел протипожежного водопостачання, які повинні завжди утримуватись у справному стані.

Також у обговоренні даного питання прийняв участь перший заступник голови Генічеської районної державної адміністрації О.А. Сищенко, який повідомив, що відповідно до статті 69 Водного кодексу України нагляд за дотриманням порядку користування водними об’єктами для протипожежних потреб (водонапірні башти, пожежні гідранти) здійснюють місцеві ради та органи протипожежної безпеки.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, у зв’язку з чим Генічеська районна державна адміністрація не має законного права впливати на дії органів місцевого самоврядування.

Також О.А. Сищенко зазначив, що у разі спричинення великих збитків населенню від пожеж, у зв’язку з тим, що пожежному автомобілю не вистачило привезеної води, громадяни мають право звертатися до голів органів місцевого самоврядування та місцевих депутатів щодо питання компенсації понесених збитків від пожежі.

Виходячи з викладеного, Генічеська районна державна адміністрація рекомендує органам місцевого самоврядування відремонтувати пожежні гідранти та постійно підтримувати протипожежне постачання у належному технічному стані.

 

Підготував:

Відділ розвитку інфраструктури,

з питань НС та ЖКГ Управління

економічного розвитку Генічеської РДА