Всеукраїнський вишкіл «Джура – Прикордонник-2017»

Дата: 11.08.2017

20-29 липня 2017 року на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота (місто Оршанець Черкаської області) відбувся Всеукраїнський вишкіл «Джура – Прикордонник-2017». Метою проведення такого заходу є національно-патріотичне виховання учнівської молоді, формування здорового способу життя дітей, зміцнення духовного та фізичного здоров’я учнів та підвищення їх інтересу до прикордонної справи.

Вишкіл тривав протягом 10 днів. Взяти участь у військово-патріотичній грі “Джура” зголосилися 300 школярів з 17 населених пунктів прикордонних областей. Серед юних учасників – майже третина дівчат. Херсонщину представляли джури Генічеського та Каланчацького району. Від Генічеського району участь брали учні Фрунзенської школи – Євгенія Зверяк, Олександр Сезько та вихователь Олексій Токарєв.Сформовано було 19 роїв по 8 дітей. Одного із роїв ройовою була Євгенія Зверяк.

Для дітей була підготовлена цікава і насичена програма, яка включала ознайомлення з Держприкордонслужбою і основами гри «Джура-Прикордонник», екскурсії в серце українського повстанського руху – Холодний Яр, а також паломництво на Чернечу Гору в Каневі. Вчителі в таборі – кадрові військові.

Вишкіл проходили у десяти категоріях. Серед них стрільби, військова підготовка, спортивне орієнтування, домедична допомога та “Теренова гра” – давнє козацьке змагання на швидкість, вправність та силу.

Діти були нагороджені подяками та грамотами за друге місце у конкурсі «Відун», друге місце у конкурсі «Ватра». А Євгенія Зверяк посіла перше місце у змаганнях зі стрільби з пневматичної зброї на Всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник»,

На завершення для учасників вишколу та гостей виступили козацькі і художні колективи, а також військовий оркестр Навчального центру.