З нагоди відзначення Міжнародного дня корінних народів світу у Генічеську проведено круглий стіл.

Дата: 09.08.2017

До Міжнародного дня корінних народів світу, який відзначається щороку 9-го серпня, починаючи з 1995 року, з ініціативи Генічеської районної державної адміністрації проведено круглий стіл за участю представників керівництва району, голів та представників органів місцевого самоврядування, місцевих осередків меджлісу кримських татар, правозахисних організацій, представників загальноосвітніх шкіл, бібліотечних та музейних закладів району, громадських організацій та політичних діячів, а саме: «Генічеський районний центр розвитку освіти та культури кримських татар «Дернек», Генічеська філія громадської організації «Земляцтво кримських татар», Генічеська районна організація Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, Генічеської районної організації політичної партії «Справедливість». Модератором цього заходу визначили відділ організаційної роботи та з питань внутрішньої політики апарату районної державної адміністрації.

До учасників круглого столу звернувся голова районної державної адміністрації Олександр Воробйов, у своєму виступі він зазначив, що ми повинні зосередити нашу увагу на діях в захист прав корінних народів і в підтримку поліпшення їх положення, в тому що стосується їх земель, їх мов, їх джерел до існування та їх культур.

Заступник голови районної державної адміністрації Гульнара Бекірова акцентувала увагу присутніх на тому, що Генічеський район є багатонаціональним, на його території компактно проживають кримські татари, але усі ми є єдиними у прагненні зберегти цілісність нашої країни – України, шляхом повернення анексованої території АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Спікерами та учасниками круглого столу обговорено проблемні питання впровадження міжнародного правового регулювання статусу корінних народів. В Україні прийнято вважати, що її етнонаціональну культуру складають українська нація, корінні народи та національні меншини. До корінних народів України зазвичай зараховують: кримських татар, гагаузів, кримчаків, караїмів та кримських греків. Попри запровадження інституту корінних народів Конституцією України в 1996 р., законодавство України досі уникає спеціальної регламентації їх статусу, навіть після визнання Україною кримськотатарського народу корінним народом де-юре та підтвердження значення для України Декларації. Також не завершено процедуру визнання корінними народами кримських караїмів та кримчаків, відсутня єдність державної позиції щодо захисту прав корінних народів України у зовнішньополітичних документах та підзаконних актах.

За результатами проведення круглого столу учасниками прийнято резолюцію щодо направлення звернення до органів місцевого самоврядування стосовно оголошення конкурсу творчих проектів для встановлення інформаційних дошок з історичними назвами населених пунктів, проведення історичних екскурсів та правоосвітньої роботи серед населення у бібліотечних, музейних закладах району з тематики корінних народів України.

 

Автор: Світлана Шворак,

відділ організаційної роботи та з питань внутрішньої політики апарату РДА